Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hónapos cicának hordozóban...

2 hónapos cicának hordozóban való buszútra mit javasoltok, mert egy 10 perces utat úgy üvölt végig, mintha kínoznák. :/ Olvastam a macskagyökérről, hogy esetleg az megnyugtatja?

Figyelt kérdés
Plusz új a háznál, nagyobbik cica egyáltalán nem szívleli (3-4 hónapos), neki is lehetne adni, hogy ne fújjon meg morogjon rá?
2011. dec. 1. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

NE szedáld le a macskáidat semmivel, én legalábbis az enyémnek biztos nem adnék nyugtatót, csak hogy nekem kényelmesebb legyen...

Ha hordozod, óvatosan vigyétek (ne lóbálva) és nem árt, ha kilát, és lát Téged. Beszélj hozzá, ha ülve megoldható, nyúlj be, simizd meg. Rakj be neki egy kis kaját, meg valami puha rongyot, amin otthon is alszik. Előbb-utóbb megnyugszik és elhallgat.

A másik cica majd meg fogja szokni, fokozatosan szoktassátok őket össze.

2011. dec. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem leszedálni akartam, csak kicsit megnyugtatni, hordozójából kilát, van benne egy ülőpárna is, játékegeret is raktam be neki, buszon is ülésen volt, volt hogy ölembe raktam, beszéltem hozzá, próbáltam simizni, de egyszerűen semmi. Csak így hazavinni sem merem (4 és fél órás út), ha 10 percet így végigszenved.
2011. dec. 1. 09:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Én bízom benne, hogy 4 és fél óráig nem lesz ereje üvölteni, elalszik előbb-utóbb :) Nagyon picike még, továbbra is azt mondom, hogy ne adj neki semmilyen szert. (Az enyém felnőtt, de neki sem adnék.)

Esetleg az út előtt ne hagyd aludni, játssz vele, futtasd, hogy elfáradjon :)

2011. dec. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy cicám, akinek már attól szállt a szőre felhőben, ha meglátta az autót. És bizony volt ereje másfél órát végignyávogni. Csinálhattam akármit. A hordozó ajtaját be kellett kötni, mert kifeszítette. Idegekkel kell bírni, nincs más.
2011. dec. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Még pici, nemrég gondolom még az anyukájával volt, mindentől fél ami idegen, zajos. Ha be tudod tenni a kezed a dobozba és simized az kicsit megnyugtatja, de szerintem a kaja nem, mert ilyenkor olyan réműlt, hogy észre sem venné a kaját.

A macskagyökér nem gyógyszer, hanem egy növény aminek csípik a szagát a cicák. Én vettem az enyéimnek, de nem érdekelte őket.

Van viszont egy hormon spray kölyök cicáknak (van kutyusnak is), aminek olyan szaga van mint az anyaállatnak, így az nagyon megnyugtatja. A kutyámnál használtuk mikor pici volt, mert sokat sírt és 2-3 alkalom használat után már békésen átaludta az éjszakákat.

Itt jegyzem meg ez nem drog, vagy méreg, mert ugyanaz a hormonkivonat van benne mint amit az anyukáján érezhetett, Nem gázos hanem pumpás, szóval ártalmatlan és nagyon kevés kell belőle.


A nagyobb cica meg csak féltékeny, de még ő is kicsi úgyhogy megszokja az.

2011. dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Na igen, még elég új neki a környezet, viszont nagyon barátságos, már az furcsa volt, hogy mikor megkaptuk és kivettük, már dorombolt. :) De ahogy észre vettem, egyedül hagyni nagyon nem lehet, mert akkor megint megy a keserves nyávogás, meg ugye még egyelőre próbáljuk külön tartani a 2 cicust, max akkor vannak együtt, ha van felügyelet. Így ha senki sincs otthon, sajnos muszáj szobában tartani, és akkor is nyávog. :(
2011. dec. 1. 18:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudod esetleg autóval vinni? A mi cicánk is ilyen, nem bírja a hordozót, nyávog panaszosan, ráadásul ha úgy adódik, be is pisil.

Na most a buszról a nyávogó macskával akár le is szállíthatnak, mert megszeged az utazási szabályzatot, miszerint a többi utast nem zavarhatod. Meg ha tényleg ilyen probléma adódna, buszon hogy takarítod ki? Autóval legalább meg tudtok állni valahol.

2011. dec. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a valaszokat, lehet hogy mar leirtak.

Van amelyik macska elviseli a macskaszallitot, es van amelyik nem. A tesomeke ahanyszor beleteszik (allatorvos) annyiszor f..ssa ossze magat szerencsetlen :( Az enyem csak nyavog...csakhogy ez a "csak" 7 ora alatt mig hazamegyunk kocsival picit faraszto. Teny es valo 4 es fel orat nem, de 2 az enyem siman megallas nelkul :)) En azt vettem eszre, hogy az enyemnek jobb, ha nem lat engem, viszont kilat. Akkor elnezelodik. Csak ne szolaljak meg :) Mert akkor elolrol az egesz.


A masik cicaval pedig tenyleg hamar ossze fognak szokni. Ahogy irtad meg o is kolyok!

2011. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, es meg valami eszembe jutott. En is szedaltam mar le a cicamat (allatorvos adott bogyot). Attol tenyleg nem nyavogott, nagyon komas volt viszont. Utana megfogadtam, hogy max en veszem be a tobbit, de meg egyszer nem adok neki!!! Mondjuk az repulon volt, es inkabb a tobbi utas miatt szerettem volna, ha onagysaga alszik. De nem aludt :(
2011. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, már valóban össze is szoktak, megy a játék ezerrel. :)

És a cicahámról mi a véleményetek? Pl ha ölbe veszem, és ha így szabadabbnak érezné magát, akkor is úgy nyávogna?

2011. dec. 6. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!