Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám megbolondult. Miért?

A macskám megbolondult. Miért?

Figyelt kérdés

Nem történt semmi az életében, de pár hete ha tiszta a macskaalom akkor is mellé piszkít, és a kis szőnyegre pisil mindig. Manapság mindig be kell zárni éjszakára a fürdőbe, mert nem hagy minket aludni, meg ha nem vagyunk itthon akkor is mert leszaggat mindent, kiszökik az előszobába tönkreteszi a virágaimat. tudom nem a virágok a lényegek...

csak azt szeretném ha megint az én aranyos kedves cicám lenne.

Lány cica, és olyan 2éves.


2009. máj. 14. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítva van?
2009. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nincs.

tüzel, de nem akkor mikor ilyen "bolond". Akkor aranyos, és dorombol fetreng... kiscicát szeretnénk majd csak még nem találtuk meg a tökéletes kandúrt.

2009. máj. 14. 12:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs ivartalanítva, akkor baja is lehet.

Ha a macskának fájdalma van, akkor előfordul, hogy mint egy bolond rohangál, harap. Csak ha nagyobb lesz a fájdalom, akkor fekszik.

Szerintem nézessétek meg, egy gennyes méhgyulladás az elején nem produkál külső tüneteket és a daganatok sem.

Nem mondom, hogy ez a baja, de szerintem vagy fájdalma van, vagy valami gond a hormonjaival.

2009. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ilyesmi lehet a baja, mint amit az előttem válaszoló írt. Ok nélkül nem viselkedik semelyik állat homlokegyenest eltérő módon. Vigyétek el dokihoz. Nyilván a legkézenfekvőbb dolog az ivartalanítása lenne, de ha tenyészállat, akkor az orvos majd eldönti.
2009. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem jött új családtag, kisbaba, vagy festés, átrendezés?
2009. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Függetlenül a problémától, ne hozzatok le almot tőle kérlek.

Annyi, de annyi kóbor, kidobott macska van az országban, akiket a menhelyek sem befogadni, ellátni, sem gazdához adni nem tudnak, ne növeljétek a számot (kb. 2-3 millió!!!).

Ilyenkor szokott jönni a válasz, hogy de a mieinknek már most, a fedezés előtt vannak tuti, szerető gazdijai. Gondolj arra, hogy azok a tuti, szerető gazdik lehet, hogy örökbe fogadnának menhelyről is, így azoktól a cicáktól veszed el a lehetőséget.

Ha nem is akarjátok ivartalaníttatni, legalább ne hagyjátok, hogy befedezzék.

A felelős állattartás nem csak a gondozást, szeretet jelenti, hanem a többi, kóbor állattal való szolidaritást (a szaporodás megakadályozását) is jelenti!

Köszönet a menhelyen sínylődő gazda nélküli cicák nevében.

2009. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igaz, amit az előttem válaszoló írt, érdemes megfontolni!
2009. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elviszem majd dokihoz.

Semmi olyan nem történt ami kiválthatta volna az okot.

a 15:51-es válaszoló válaszára nem nagyon tudok válaszolni, mert nem értem... nem ivartalanítom, de nem is hagyom hogy befedezzék. csak egyszer szeretném.

Nem szeretném én se hogy növeljük a menhelyen, és az utcán élő állatok számát.

2009. máj. 14. 22:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Na hát, ha nem szeretnéd növelni a számot, akkor egyszer SE tedd! Mindegy, hogy egyszer, többször születik 2-3-x kiscica, növekedik a macskák száma! Ez egyszerű matek. És lehet, hogy lesznek gazdik, de ha ők se ivartalanítanak, és az ő kölykeik gazdái sem??? Nem nehéz elgondolni... ezért vannak dugig a menhelyek, ezért kénytelenek visszautasítani, amikor a jó szándékú ember a télen, az út szélére kirakott doboznyi kölyköt szeretné menhelyre adni.

Ha állatorvos tanácsolta az egyszeri elletést, butaság. Nem szükséges szülnie! Felesleges költségekbe vered magad (külön, jobb minőségű étel a vemhes anyának; szűrés, hogy pl. nem FIP-es, AIDS-es-e, a kicsik etetése, oltása, féreghajtása...) TELJESEN FELESLEGESEN, mert a cicádnak nem lesz jobb, nem lesz boldogabb. Ő nem gondos családtervezésből szül, ő nem örömanya, hanem ösztönállat, akinek a génjeibe van kódolva a faj fenntartás.

2009. máj. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én egyik cicám is produkált ilyeneket. Széttépte az újságokat, letépte az előszobafüggönyt, stb.. Amikor munkanélküli lettem, többet foglalkoztam vele és szép lassan elmaradt ez a viselkedés.

A fájdalomról meg annyit mondanék, hogy olyankor a cicáim annyira jellegzetes hangot adnak, hogy fel lehet ismerni, hogy fájdalmukban nyávognak. Bár ez elég ritka náluk, hála istennek

Az alomról meg annyit, hogy tényleg meg kell gondolni. Én csak olyanoknak adtam cicát, akikről tudtam, hogy imádják őket és nem pillanatnyi fellángolás. A mai napig tartom velük a kapcsolatot.

Jelenleg is van egy 7 hetes cicám. Már megvan a gazdája, aki megbízható, régi macskabarát.

2009. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!