Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet baja a macskának, ha...

Lehet baja a macskának, ha véletlenül ráülnek?

Figyelt kérdés
Anyámmal már többször előfordult.hogy véletlenül majdnem ráült,és elég nagydarab.Ma is, az utolsó pillanatban kiáltottam rá, hogy le ne üljön, már fél seggel rajta volt a macskán, az meg néha olyan kis óvatlan.Szóval, most aggódok érte, mi lesz, ha akkor történik ilyen vészhelyzet, ha épp nem vagyok ott...
2011. dec. 4. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
ha megroppan a gerince,meg is halhat.
2011. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van. Ha az anyukád nem tud körülnézni, mielőtt leül, akkor előbb-utóbb választanod kell, hogy vagy a macska vagy a mama. A macskád nem biztos, hogy túléli az ilyet, nem erre lett tervezve. Ha lebénul (szerencsés esetben), akkor a lelkiismereted utána már sosem lesz nyugodt.
2011. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ, mijére ül rá és mennyire, meg milyen szögből. Te is túlélheted karcolás nélkül, ha elesel, meg bele is halhatsz helyben, ez ugyanolyan helyzet. Vagy lesz baj, vagy nem. Szóval inkább tanuljon meg figyelni anyukád és/vagy a macska.
2011. dec. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mamának viszont megmondhatod, ha a macsek bele-ereszti a hátsójába a körmeit, azzal bizony valószínű menni kell a dokihoz. Gondoljon bele, hogy ott áll a doki előtt pucéran.

Ezért jobb lenne, ha körbenézne, mielőtt leül, mert ha ilyesmi történik, a macskát nem lehet majd hibáztatni.

2011. dec. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha épp rosszul éri, akkor igen, de amúgy én is ültem már rá a cicámra, amikor bebújt a takaró alá, és még azt se tudtam, hogy benn a macska. Kérd meg őket, hogy legyenek picit figyelmesebbek. Ha kicsi a cica, akkor sérülékenyebb, de azért nem hiába mondják, hogy a macskáknak 9 életük van.
2011. dec. 5. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megnyugtató, hogy volt már aki ráült a macskájára, de nem esett baja.Nos,a mamától nem tudok különmenni, a cicától pedig nem akarok megválni.Csak reménykedek, hogy ezentúl anyám jobban fog figyelni, tegnap egész nap azt hajtogattam, mi lett volna, ha ráül szegényre?!Mondtam neki, hogy ha netán egyszer sikeresen ráülne,akkor rohanhat vele az állatorvoshoz.

Köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 5. 07:39
 7/9 anonim ***** válasza:
ráült a macskára hogy nem lehet észrevenni egy macskát ????Nindzsa macskád van?meg is halhat ha ráül vagy lebénul én a helyedben megkérném anyudat hogy nézzen körül mielőtt leül:)
2011. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Úgy történt, hogy anyu megjött a boltból, pakolta ki a szatyrokat, a macska ilyenkor nem figyel másra, csak az asztalon sorakozó cuccokra, nézi mit vettünk:)Szóval, a cica a széken ült,és leste,mit fog kapni.Anyám meg háttal neki, turkált a szatyorban.Ő nem látta, hogy a macska felment mögé a székre.Aztán váratlanul le akart ülni, persze nem nézett hátra előtte.A macska se vette észre, hogy ráülni készül, mert az meg az asztalon lévő árut leste.Így lehet egy macskára ráülni...Ha nincs ott valaki, aki figyel, én most szerencsére ott voltam így nem lett palacsinta a cica.


De egyszer bevallom, én is majdnem ráültem,ugyanis a cica tiszta fekete és van egy fekete polárpléd, ami mindig az ágyam végében van, szívesen alszik rajta, persze ilyenkor teljesen beleolvad a környezetébe.Szóval, egyszer mentem befelé a szobába azzal a szándékkal, hogy kényelmesen leülök a plédre, csak szerencsére szemet szúrt, hogy ott van rajta a macska kék nyakörve, csak akkor láttam, hogy bizony a macska is rajta van, mikor egészen közel hajoltam.Nos, ha nem lett volna ez a színes nyakörv rajta, én vaksi úgy ráültem volna, mint a huzat .

Volt olyan eset is, hogy egy ismerősünk átjött hozzánk, a kabátját ledobta az ágyra , a párnák közé és ő a haverjával lement valahova.Addig a macsek szép kerekre összegömbölyödött a srác kabátján és elaludt.Mikor visszajött a fiú, félredobta az egyik fehér szőrmepárnát a kabátjáról, aztán ugyanazzal a mozdulattal félredobta a macskát is.Sajnos, nem lehet szavakkal leírni azt az arcot, amit vágott, mikor a fekete szőrmepárnának nézett macska négy lábra pattant és elfutott.

2011. dec. 5. 16:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az idősebb generációknak nehéz beadagolni, hogy ők is élőlények és ugyanúgy figyelembe kell őket venni, mint pl egy embert.
2011. dec. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!