Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet-e egy baratsagos cica...

FrohmanG kérdése:

Lehet-e egy baratsagos cica ellenseges uj gazdinal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A neten keresztul atvettunk egy nagyon jatekos cicat egy kedves partol,nekik sajnos meg kellett valniuk tole,a munkajuk miatt nem tudtak eleget foglalkozni vele. Amikor meglatogattuk jatszott velunk,hagyta magat simogatni. Elhoztuk es azota csak az agy alatt fekszik,ha elojon es hozzaszolunk,csak fuj rank. Eleg csunyan. Erdekes modon este amikor csak ultem es elojott,megszaglaszott. De ha mi kezdemenyezunk,fuj. 1 eves herelt kandur,kiskora ota a parnal volt. Nekunk meg csak pici cicaval volt dolgunk,nem tudjuk ez mennyire normalis. Idovel valtozik? Turelem kerdese? Mit lehetne tenni. Elozo gazdai a kezbol etetest javasoltak,de a viselkedesebol itelve veszett ugy. Amugy este mig aludtunk evett,ivott,almot is hasznalta. A cuccait megorokoltuk vele. Elore is koszonom a valaszokat!


2011. dec. 5. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
mi vigyáztunk egy cicára 2 hétig és ugyanezt csinálta,kb 2 napig az ágy alatt volt, ha előjött, fújt, de a 3. 4. napon már teljesen barátságos volt!
2011. dec. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Légy türelemmel. Nálam egy éve van egy utcáról mentett cica. Mikor elhoztuk a befogadótól, egy hétig csak az ágy alatt lakott, oda tettem az enni-, innivalót, az almot az ágy mellé. Jó pár hónap eltelt, mire ölbe lehetett venni, ill. magától jött. Meg kell szoknia az új helyzetet, az új körülményeket. Tudom, hogy nehéz, de hidd el, megéri.
2011. dec. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt éltem át,csak égy 10 évesen hoztam el a cicukámat,2 év kellet ahhoz,hogy teljesen elfogadjon minket,és rajongjunk egymásért.....
2011. dec. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy normális. Pláne nincs nagy baj, ha eszik, iszik és még az almot is használja. Egyszerűen csak meg kell szoknia az új helyzetet. a kézből etetést semmiképp sem javaslom, mert annál rosszabb nincs, ha esetleg rászokna és később is csak úgy lenne hajlandó enni.

Légy kedvs és türelmes vele, szólongasd, de ne legyél túlságosan erőszakos, fokozatosan majd feloldódik. Megismerkedik a lakással, amíg nem vagytok otthon és lassanként titeket is megszokik majd.

Legegyszerűbb módja a feloldásnak a játék!

Egy bot végére kötözött kis plüss állatka meghozza az eredményt, vagy egy összegyűrt alufólia labda:)

2011. dec. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Amy1990 válasza:
Én már egy csomó házi macskát fogadtam be utcáról akiknek születtek kölykei és pár hónapos korukban hozta elő őket.Az a lényeg ilyen helyzetekbe hogy szokja meg a környezetet és minél többször lásson téged és családodat ha kell akár ülj ott 30 perceket is csendesen majd ha kezd feloldódni beszélj hozzá kiscicáknál a kézből etetés bejött mert megszagolhatja a kezed meg is simogathatod először elszalad később egyre jobban megszokja majd és megkapod a jutalmad a cica bizalmát utána minden rendben lesz.Két kezemen nem tudnám megszámolni nekem hányszor bejött ez. :D
2011. dec. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat,bizakodo maradok,turelmem pedig vegtelen. Bar most a napot a huto mellett toltotte,mert este megijedt,befutott a hutohoz es beszorult. De mivel nem mert sirni,csak reggel vettem eszre. Kihuztam a hutot,de nem jon elo. Vagyis egyszer igen,beszelt is hozzam,de aztan visszament. Most varok. Legalabb mar nem fuj.
2011. dec. 6. 18:27
 7/7 Pineapple98 válasza:
A bizalmatlanság miatt van, mivel megszokta az előző gazdáit, fél tőletek. Te is félnél, ha elvennének a szüleidtől és egy ismeretlen helyre kerülnél.
2011. dec. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!