Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinál ilyet egy ivartal...

Miért csinál ilyet egy ivartalanított kandúr? Meddig "tűrnétek el"?

Figyelt kérdés

Van egy macskánk, akit nagyon szerettünk, kb fél évesen került hozzánk, már ivartalanítva. Soha semmi gond nem volt vele, utóbbi időben viszont rá sem ismerek.

A héten 3 szőnyeget tett tönkre az össze-vissza pisiléssel, ma reggel az ágyunkba sz.rt. Az alommal nem lehetett gond, mert eleve szilika gélest veszünk, és mindig azonnal kiszedem, ha van benne valami.

Nagyon ragaszkodtam hozzá mindig, de most úgy érzem, hogy itt elég volt. Nem tudom mi lehet a baja, egyszer már eljátszotta ezt velünk, akkor még megbocsátottam neki.

Van egy kedves szomszéd nénink, nemrég vesztette el a kutyusát, és nagyon szereti a cicánkat. Mi lenne, ha odaadnám neki? Tőle biztosan több figyelmet kapna, mert egész nap otthon van, senkije sincs. Mit gondoltok erről? Kidobni nyilván nem akarom, nem is bántottam, de elfogadni sem tudom, hogy ilyeneket csináljon.


2011. dec. 6. 09:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
add oda az öreglánynak! minek egy haszontalan állat amelyik beleszarik az ágyadba? :D már rég kivágtam volna...
2011. dec. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha a mama szereti a cicákat,akkor add oda!

De ha közvetlen a szomszédba van,akkor szerintem ahogy teheti vissza fog menni hozzád!

2011. dec. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem a sima alom vált be, pedig azt hittem a drágább jobb. próbáld ki ha nem válik be akkor add oda a szomszédnak.
2011. dec. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A macskában alapvetően genetikailag kódolt dolog a szobatisztaság, ezért nem is igen kell nekik megtanítani, maguktól tudják. Ha egy macska elveszíti a szobatisztaságot és elkezd össze-vissza piszkítani annak mindig van valami oka, egészségügyi vagy pszichés. Ha szereted a macskádat akkor megpróbálsz utánajárni az okoknak mielőtt túladnál rajta. Először is vidd el egy teljes körű orvosi kivizsgálásra hogy kizárd a betegségeket. Ezután gondolkozhatsz el azon hogy te mit csinálhatsz rosszul. Nézd meg alaposan az almostálat, az elhelyezkedését hogy minden rendben van-e vele. Gondold át milyen változások történtek az elmúlt időszakban ami kihathat a macskára. Milyen a te és a családod kapcsolata a macskával. Mindennek meg van a a maga oka, talán megérné venni a fáradtságot ezt kideríteni.
2011. dec. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek.


Utolsónak:

Nincs a macskának semmi egészségügyi problémája. Akkor hülyült meg először, amikor a babánk kikerült a kiságyból, most tipegő lett, szerintem őt utálja. Más magyarázat nem igazán lehet, hogy vennem kéne a fáradtságot utánajárni. A gyereket mégsem zárhatom ki a házból vagy bízhatom másra, hogy őmacskasága lelki békéjét ne sértsem... A kicsi finoman simogatja, meg keresi is a társaságát, de ha szőrmók úr egyeduralomra vágyik, akkor ezek után nem biztos, hogy mi vagyunk a megfelelő gazdik neki. És ezt most úgy mondom, hogy az ő érdekeit helyeztem előtérbe, és nem megszabadulni akarok tőle. Azt meg még a legnagyobb állatbarát is belátja szerintem, hogy a mindennapos szőnyegsúrolás és ágyneműmosás nem normális körülmény.


Várok még tapasztalotokat, hátha más is járt így, és meg tudta oldani okosabban.

2011. dec. 6. 11:44
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Értem, akkor a pici miatt lehet az egész. A macska féltékeny a babára, zavarja a jelenléte, ráadásul úgy érzi kiszorult a figyelem középpontjából és csak a kicsire figyeltek most már. Foglalkoztok eleget a macskával a gyerek mellett? Ne mellőzzétek teljesen, legyen naponta 1 óra amikor csak a macskával foglalkoztok, akár este amikor a gyerek már alszik. A macska érzékeny természetű állat, erősen reagál a környezeti változásokra. De ez orvosolható, nem kell egyből túladni a macskán, nem ez a jó hozzáállás. Ha befogadsz egy állatot akkor azért egész életében felelősséggel tartozol, még ha ez nem is mindig habostorta. Nálunk is volt időszak amikor a cica átmenetileg nem volt szobatiszta de átvészeltük az időszakot, eszembe se jutott kitenni.
2011. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért ezt a kioktató hangnemet nem kéne, még ha jó szándékkal teszed akkor sem...

Szerinted, ha ki akarnám tenni, akkor nem tettem volna meg már rég, ahelyett, hogy itt görcsölök rajta? Elnézést, hogy nem vagyok álszent, és belátom, hogy lenne, aki nálam jobban is tudna törődni vele a mostani körülmények között. Ne keverjük már ezt össze a felelőtlen állatgyűjtögetők butaságával, kérlek.

A segítségedet pedig tényleg nagyon köszönöm.

2011. dec. 6. 12:19
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Ne legyél paranoiás, nem kioktatásnak szántam, csak szeretném felhívni a figyelmedet hogy van más megoldás is, nem csak az elajándékozás. Én annak ellenére hogy te "görcsölsz" rajta, úgy érzem a könnyebbik végét akarod megfogni a dolognak mert már beleuntál hogy problémát okoz neked a macska. Mindenképpen gondolod át és próbáld türelemmel és szeretettel megoldani a problémát. De ha úgy érzed nem vagy elég odaadó és nem vagy jó gazdája a macskának akkor tényleg jobb helye lenne másnál. Csak engem azért ez kicsit elkeserít.
2011. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem érzem úgy, hogy a könnyebbik végét akarnám megfogni... egyáltalán nem könnyű, és nem értem miért kell ezt rám sütnöd azért, mert gyakoroltam egy kis önkritikát. Na de mindegy. A cicu velünk aludt eddig is, most sem lesz másképp. De túl azon, hogy megkapja a törődést, ha nem múlik el ez a hülyesége, akkor bizony azt is figyelembe kell venni, hogy mennyire egészséges, ha a baba beletenyerel netán megkostólja a pist, kakit, mert nem én veszem észre hamarabb. És akkor azt a részét most nem is részletezem, hogy más szempontokból mennyire gusztusos és egészséges.
2011. dec. 6. 17:15
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

Ha nincs rá időtök, nem tudtok úgy foglalkozni vele, mint régen, lehet tényleg jobb ha túladtok rajta. Nektek se jó, neki meg főleg.

Kár, hogy az emberek nem tudatosítják magukban, hogy az állat is egy érző lény, és nem valami plüssállat, amit ha megununk vagy nincs időnk rá, kidobjuk .. Engem ez szomorít el.


Ha pedig kérdezel, ne vedd kioktatásnak, ha valaki veszi a fáradtságot, és válaszol rá, pedig egyáltalán nem az ő baja.

2011. dec. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!