Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért gondolja a legtöbb...

Miért gondolja a legtöbb ember azt, ha van 1 macskám még pénzem is van rá? Az embereket miért nem visszük uton-utfélen orvoshoz?

Figyelt kérdés

Kérdésem cinikus,de igaz.Ha én szegény vagyok és hozzám verődik egy cica és (emberi,érzelmes kapcsolat)alakul ki köztünk,akkor se tudom állatorvoshoz vinni,ha a fene fenét eszik.Amugy személy szerint én pl nem tolerálom az olyanokat akiknek a szenvedélyes állattartás arról szól,hogy az állatokat orvostól orvosig hurcolászák és az ismerősöknek kirakat bábuként mutogatják.Elismerem akinek nem tellik ne nagyon tartson állatot,de mondjuk én érzelmi alapon kötödöm a cicákhoz.Megjegyzem én voltam aki pár hónapja a Thai macskámat szerettem volna megmenteni,mivel én az utcára kerültem és sikerült.Senkinek nem kivánom azt az érzést,hogy el kellett válnom szeretett cicámtól,de az ő érdekébe tettem.Már én is valahogy talpra álltam,de őt soha nem kaphatom vissza.Lényeg a lényeg,ne szidjuk már azokat,akinek véletlenül van egy cicája,de nem tellik az amugy sem olcsó állatorvosra!Nem hiszem,hogy csukott szemmel jártok az országunkba,de ha valaki nem tudná megsugom katasztrofális erkölcsi és anyagi helyzetbe vannak az emberek,én 2 hónap csövezés alatt,amit láttam megdöbbentő.

UI: Ja és TOLERANCIA!!!


2011. dec. 6. 13:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
48%
Tolerancia, mi? A macska meg dögöljön meg. Internetre fussa, mi? És még te akarod nekem megmondani, hogy legyek veled toleráns?!
2011. dec. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

ez tény, hogy nem pénz kérdése, hogy az embernek joga van-e állatot tartani. És az sem szép, hogy emiatt szidják egymást az emberek. Érdekes módon több száz évvel ezelőtt is voltak macskák, mikor az állatorvos fogalma még nem is létezett.

Más eset, ha a cica mondjuk balesetet szenvedett és fájdalmai vannak.

Én személy szerint nagyon sok cicát elvesztettem (kinti cicák voltak, autó, szomszéd kutya, szóval csúnya esetek) és nagyon nagyon beleőrültem minden alkalommal, mikor nem tudtam őket megmenteni, de még csak semmit sem tehettem.


Éppen ezért már lakásban tartott cicám van, és nagyon vigyázok rá. De akkor sem cipelem havonta állatorvoshoz. Eddig kétszer volt (2 éves). Viszont borzasztóan félek, hogy elveszítem. Éppen ezért minden hónapban próbálok félretenni egy keveset (1000-2000 forintot) mint amolyan életbiztosítás. Ha szükség van rá, akkor lesz rá pénzem.

2011. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%
első válaszoló: és akkor azokkal az emberekkel mi van, akiknek mondjuk a gyereke rákos, vagy béna és nincs pénzük a kezelésre és az interneten "kéregetnek", hogy meggyógyíthassák a szerettüket? Nekik is azt írnád, hogy "internetre fussa, mi?"?
2011. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
vagy akkor ennyi erővel ne vállaljon senki gyereket, mert ha az megbetegszik, akkor nem lesz pénze a több miliós kezelésekre.
2011. dec. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%

Az első egy kretén, sok helyről már ingyen is lehet internetezni!!!


Falun NINCS könyvtár miiii????

2011. dec. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha a legalapabb kötelező oltásokra (pl. veszettség elleni) nem futja, akkor a hozzád vetődött cicának igenis jobb helyet kell keresni, úgy hosszútávon még etetni se tudnád rendesen. Ugyanúgy ne vállaljon gyereket aki amúgy is segélyekből él meg. Más kérdés, hogy nem kell ezeket túlzásba vinni és kéthetente hurcolni a macskát az orvoshoz, mert kevesebbet eszik mint egyébként, de az ilyen alapellátásra igenis szüksége van, aki nem tudja megadni ne tartson állatot.
2011. dec. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az emberek el tudnak menni maguk is az orvoshoz, el tudják dönteni, hogy szükséges-e. Ha igen, akkor elmennek, megvizsgáltatják magukat.


Ezzel szemben az állat nem tudja azt mondani, hogy akkor most nekem fáj a lábam vagy a fejem, megyek a dokihoz. A gazdi tartozik felelősséggel az állatért, neki kell észrevennie, ha az szenved. És ebben az esetben bizony el kell vinni a jószágot, nincs mese! Ez nem hóbort, hanem a felelős állattartás szerves része.


Amikor az ember elhatározza, hogy kedvencet visz haza, akkor jó esetben végiggondolja, hogy ez milyen költségekkel jár. Élelmezése, oltások, gyógyíttatás, ivartalanítás stb. Ha valakinek annyira nincs pénze, hogy saját magára sem tud költeni, akkor inkább halassza el az állat-projektet. Szerintem.


Persze váratlan helyzetek mindig jöhetnek közbe. Lehet valaki jómódban élt, amikor hazavitte a kutyust/cicust, aztán elveszti a munkáját, nem talál újat, esetleg utcára kerül. Erre nem lehet előre felkészülni


Mindenesetre örülök, hogy te voltál annyira gondos gazdája a macskádnak, hogy az ő érdekét a sajátod elé helyezted, és megfelelő gazdát kerestél neki. És gratulálok a talpraállásodhoz.

2011. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

* Bocs, javítás:


Ha valakinek annyi pénze sincs...

2011. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
persze, meg a 300ft/1,5 liter macska víz is alapellátás... mert a kóbormacskák ugye beoltatják magukat...
2011. dec. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Állattartás???Nem nem nekem ő volt a mindenem,de bajba kerültem és féltettem az életét,ezért másnak adtam,ha velem marad,vagy magára nem éli túl,csak idő kérdése.Nem azért akartam megmenteni,mert felelős állattartó vagyok,hanem mert szeretem a kis Macimat!!!Apropó a nagyszülkkel mi van?Rendszeresen látogatjátok őket és viszitek orvoshoz???

A "nincs rá időm,de telefonon tartjuk a kapcsolatot" - nem jó válasz!!!

2011. dec. 6. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!