Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon vad a cicám. Mit tegyek?

Nagyon vad a cicám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szerettem volna cicát, hát pár hónappal ezelött kaptam is egy perzsa cicát. Nagyon-nagyon szereti mindenki. Illetve csak szeretnénk, mert hogy nagyon vad! Harap és karmol. Nem állhatok meg úgy egyhelyben hogy lóg a kezem, mert biztos hogy nekiugrik. Tiszta seb vagyok. Pedig próbálom simizni, dögönyözni, vakargatni a füle tövét, a pociját, fésülgetem, odafigyelek hogy mindig tiszta legyen az alom, hogy mindig legyen enni-inni valója. Nem lehet ölbe veni, nem lehet megsimogatni. Én egy édes szeretni való cicát szerettem volna, nem pedig egy Kujot cicában. Ötleteket, tanácsokat kérnék hogy hogyan tudnám megszelidíteni. A válaszokat előre is köszönöm!
2011. dec. 8. 21:15
1 2
 1/16 anonim válasza:
Elpasszolni,venni másikat. Gondolom még nicns rég nálad, olyan szoros kötődés ugysem alakulhatott ki,főleg ha ilyen "kedves kiscica".
2011. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Tök jó fej!!!!!!!

Talán ha ivartalanítva lesz,ha még nem az,akkor lehet,hogy változni fog!!!!

De semmi esetre sem szabadulj meg tőle,mert erről nem az állat tehet...ő ilyen és kész,talán idősebb korában változik..az én cicukám is agyon harapott,és karmolt,de világvégére is elmentem volna érte!!!

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__129818

2011. dec. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem szeretném elajándékozni. 3 és fél hónapja van nálam a cica, megszerettük.
2011. dec. 9. 08:25
 4/16 anonim válasza:

sajnos nekem is ez volt a gondom.

ivartalanítsd, ami 50%, hogy segít.

ha nem, akkor semmit nem tudsz tenni.

gyógyszer, spec táp, semmit nem segít.

ez van...

2011. dec. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen...

Tiszta seb vagyok.

2011. dec. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ne akard mindenáron dögönyözni, meg szeretgetni. Egy macska szeretetére meg kell "érni", ki kell várni.

Helyezz el a lakásban olyan részeket (pl polcot stb), ahova a cica fel tud mászni, és onnan szemlélheti a családot, biztonságban érzi magát. Játéknak nézi a kezed, azért karmolássza, célszerű neki valamilyen játékot is biztosítani, olyasmire gondolok amivel nem egymagában játszik, hanem te játszol vele.

Egy saját tipp extrém vad cicák szelidítésére: ne legyen egész nap előtte a száraztáp. Amikor enni kapna, az ujjadról próbáld egy kis májkrémmel, tejföllel stb "megpuhítani". Ennél a módszernél előfordulhat, hogy nyalakodás közben véletlen megharap, ilyenkor húzd el a kezed tőle (értelemszerűen)

2011. dec. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Macska szeretetére megérni,megharcolni érte:D Hát ki ő?:D

Legyen hálás hogy nem az utcán kell rágcsálókra vadásznia.:)

2011. dec. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A macska egy önálló lény, nem összekeverendő a kutyával... Akár az utcán is megélne, ellentétben a kutyával.
2011. dec. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Ha olyan önálló lény miért tartjuk magunk mellett és zárjuk be őket. Ne korlátozzuk,engedjük szabadon.


Ha az ember nélkül is megél akkor csak szimplán önzőség őket háznál tartani,mert csak a saját örömünkre tartjuk.

2011. dec. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


A hozzád hasonló gondolkodású emberek miatt kóborol annyi cica az utcán... De nem kívánok vitákba belemenni, mindössze a kérdezőnek kívántam segíteni.

De látom, van itt olyan, aki jobban "ért" a macskákhoz, szó szerint kivágná őket, mint macskát sz*rni. Ennyit a felelős állattartásról....

2011. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!