Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Félős cica beolttatása. Mi a...

Félős cica beolttatása. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Egyedül tőlem nem fél, nem szeretném, ha bennem is csalódna.Egy évvel ez előttig semmi gond nem volt, de az ivartalanítása óta mindenkitől pánikol, aki nem én vagyok (vagy a pótanyja, aki a kutyám).

Aktuális a doki ismét, de az elképzelhetetlen, hogy akár csak a közelébe vigyem idegennek.


2009. máj. 16. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vidd el adokihoz. Hidd el, hogy meg fogja oldani, találkozott már ilyennel.

A macskának a legjobb lenne, ha te fognád le, de ha ezt nem vállalod, akkor az asszisztens megoldja.

2009. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy félős cicám, ismerem a helyzeted. Nagyon fontos, hogy milyen orvost választasz. Télen megsérült a cicánk lába, az első orvos, akit hívtam hozzá, rögtön le akarta fogni, mire a macsesz megharapta és elrohant. A második először beszélt hozzá úgy, hogy a cica az én ölemben volt, aztán áttettem az ő ölébe, ahol sokáig nem csinált vele semmit, és amikor már teljesen megnyugodott és ellazult az állat, csak akkor kezdte el vizsgálni. Nem is volt utána semmi gond. Türelmes, idős orvost ajánlok, nem afféle fiatal rohanósat, akinek jó ha 5 perce van egy állatkára.
2009. máj. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

node pont ettől tartok! nem szeretném, ha tőlem is félne ezek után: baj lenne, ha nem hagyná, hogy kiszedjem belőle a kullancsot, bekötözzem a sérüléseit, stb...

talán enyhe nyugtató a doki idejére...?

2009. máj. 16. 20:23
 4/12 A kérdező kommentje:
20:21-es, köszönöm neked is a választ:) Az én macskám több óra alatt sem hajlandó idegenekkel barátkozni. sokszor próbáltam-tudom.:(
2009. máj. 16. 20:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Félős cicát semmiképp nem stresszelnék szállítással, idegen környezettel, jobb, ha házhoz hívod az orvost.
2009. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám ugyanilyen, én vagyok a "pótanyukája", és senkinek nem engedi rajtam kívül, hogy hozzányúljon, mindentől és mindenkitől fél. Az oltásokat mégis meg tudjuk oldani, mert az orvos kedves és türelmes, és közben én simogatom és nyugtatgatom a cicust, így rám nem haragszik, és valahogy túlesünk rajta. Ilyenkor az a legrosszabb, ha többen is próbáljuk "lefogni", mert akkor bepánikol. Ajtót becsukni, és csak az orvos és én vagyunk benn, az asszisztens csak akkor jön be, ha nagyon szükséges. Megjegyzem, a párom szerint az én macskám egy nem normális idegbeteg példány, ezért örülök, ha másoktól is értesülök hasonló természetű cicákról, ezek szerint nem egyedi jelenség.
2009. máj. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Miért lenne idegbeteg? Mert olyan sérülés érte egyszer (ki tudja, mikor) amellyel azóta sem tud mit kezdeni, csak "féleget"? :) Ettől ők még ugyanolyan okosak.

Miért kellene minden állatnak-embernek egyformának lenni? Miért Nem normális az, aki eltér az átlagtól?

...na, hát én ilyeneket szoktam kérdezni a mecsek védelmében:)

Köszönöm a tanácsot Neked is.

2009. máj. 16. 20:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az "idegbeteg" cicás, de én ennek ellenére imádom a macsekot, csak a párom cseszeget ez miatt. Egyébként az enyémet nem érhette trauma, 4 hetes korától én neveltem fel, még cumiztatni kellett, valószínűleg azért lett ilyen, mert túl korán lett elválasztva. Én elfogadom ilyennek, és nagyon örülök, hogy legalább hozzám ragaszkodik. Teljesen igaz, hogy a macskák sem egyformák, hiszen mi emberek sem vagyunk azok.
2009. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hopp, lehet, hogy megtaláltuk az okot? :) A macskáink nagyon hasonlítanak, úgy látom...

Én is 4 hetesen találtam az enyémet, egy körforgalom kellős közepén, a reggeli csúcsban hozzábújt a kötelező haladási irány táblához. Óvatosan kellett levadászni, nehogy ijedtében az autók alá rohanjon egyenesen.

A farka el volt törve- de ekkorra már meggyógyult. Lett benne egy "kurfli". Cumizott, és akkora volt, mint egy nagyobb férfiököl.

Ami a lényeg: én gondoztam- és -az amúgy macskagyűlölő-kutyám.

Talán nem véletlen, hogy csak minket fogad el- a Tiéd pedig csak Téged...

2009. máj. 16. 21:17
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg erről lehet szó. Az enyémet nem gondozta az anyja, ezért került hozzám ilyen korán. Akkor szerettem meg igazán, mikor a tenyérni csöpp kis testével második éjszaka felkapaszkodott valahogy az ágyamba és reggel a párnámon fekve találtam, ott érezte csak magát biztonságban. Gondolom, azóta engem tekint az anyjának. Tény, hogy az ilyen korán elválasztott cicák testileg-lelkileg érzékenyebbek, ezért lehet több gond velük.
2009. máj. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!