Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Folyamatosan nyávog, miért?

Folyamatosan nyávog, miért?

Figyelt kérdés
Egy éves ivartalanított nőstény cicám mostanában folyamatosan nyávog éjjel. Nem tudom már, hogy mit tehetnék. Nem lehet semmi baja, este és reggel kap enni, de száraz meg víz mindig van előtte, mindennap van kaka, az almot rendszeresen tisztítom, a cicussal délutánonként igyekszem legalább fél-egy órát játszani. Semmi nem változott az eddigiekhez képest, mégis nyávog éjjel. Eddig mindig aludt velem éjjel, most nyávog. Miért lehet?
2011. dec. 13. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Lehet,hogy rosszul ivartalanították,van ilyen!!!!!

Elég egy kicsi sejt amit benne hagytak,és ez elég ahhoz,hogy ismét kiváltsa belőle ezt az érzést!!!

2011. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Na, akkor nem vagyok egyedül. Az enyém is pár napja csinálja, 3 körül kezdi és ha sikerül elkapnom, megrázom a nyakánál fogva, akkor elcsendesül. Az 1. hozzászólónak: ostobaságot ne terjessz. Mi az, hogy egy kicsi sejt benn maradt? A tüzelő macska egyébként egész másként viselkedik.
2011. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első nem mond hülyeséget. Amikor csak a petefészket veszik ki, a méhet nem, akkor ha egy sejt(ahogy írja) bent marad, akkor valóban regenerálódik. Ezt nem mi találjuk ki, nekem állatorvos mondta. Ezért is jobb ha mindenestül kipakolják.
2011. dec. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló tényleg nem ír hülyeséget. Előfordulhat, hogy a petefészek eltávolítása során a petesejt "kiszabadul" a tokjából és megtapad a hasüregben. Az is megeshet, hogy egy kis darab leszakad a petefészekből.

Ha jól tudom a méh bennmaradása akkor jelenthet problémát (és okozhat tüzelésre utaló tüneteket), ha ciszta van benne.

Egyébként mikor volt ivartalanítva a cica? Ha csak 1-2 hónapja, lehet hogy még nem ürültek ki a szervezetéből a hormonok.

2011. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

a másodiknak üzenem,hogy én vagyok az első válaszoló !!!!Ja....és te vagy az ostoba de nagyon,és rángasd a saját fejedet a falba ne a szerencsétlen cicának!!!!

A harmadiknak üzenem,hogy köszi,látom te legalább értesz hozzá.....és igen,elég ha rosszul pakolják ki,és egy idő után újra aktiválódik a tüzelés!!!!!!

2011. dec. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én vagyok az első!!!!!!

és a 21:54-nek is köszönöm!!!

2011. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves 1., 5., 6. Hol olvastad, hogy a falba verem a cicám fejét? Legalább olvass pontosan. Vagy diszlexiás is vagy, nem csak bunkó?
2011. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jajaj, ne veszekedjetek!

Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

Kedves, nem-tudom-hanyadik válaszoló, október elején lett ivartalanítva, tehát két hónapja. Remélem akkor még van remény, hogy abbamarad az éjjeli nyávi.

Azt nem tudom, hogy pontosan melyik szerveit vették ki a macskának, eszembe se jutott megkérdezni o.O De remélem, hogy nem maradt bent semmi. Mivel benti cica, csak azért ivartalaníttattam, hogy tudjunk aludni (meg hogy ő se szenvedjen, persze).

Najó, és akkor mi van, ha mégis ez a dolog áll fenn? Megint meg kell műttetni?

Mégegyszer köszi mindenkinek, megy a zöld pacsi, csak ne marjátok egymást, légyszi :)

2011. dec. 14. 08:16
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, és a másodiknak még annyi, hogy tényleg úgy nyávog, mint amikor tüzelt, csak az "egyéb" tünetek maradtak el (szerencsére).
2011. dec. 14. 08:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ha petesejt, vagy petefészek-darab maradt benn, akkor azzal nem igazán tudnak mit csinálni. :S Gyakorlatilag megpróbálni is felesleges, mert teljesen át kellene túrni az egész hasüreget (ami megviseli az állatot, mert csak nagy vágáson keresztül lehetséges), és mivel annyira apró elemek, így sem nagy a valószínűsége, hogy megtalálnák. Nyilván ha benn maradt a méhe, és van rajta ciszta, akkor azt el lehet távolítani, de erről nem tudok többet.

Mindenesetre, ha csak 2 hónapja volt a műtét, lehet hogy még nem ürültek ki a hormonok. Ha viszont még 1-2 hónap múlva is "tüzel", akkor valószínűleg valami nem sikerült jól a műtét.

Még annyi, hogy ha nem vesznek ki szerveket, csak elkötik a petevezetékeket, akkor ugyanúgy tovább tüzel a macska, csak nem tud vemhesülni. De ez már egy elég elavult eljárás, nem hiszem, hogy van még állatorvos aki ezt a módszert alkalmazza, hacsak nem valahol vidéken...

2011. dec. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!