Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Káros a cica egészségére a...

Káros a cica egészségére a kimérős táp?

Figyelt kérdés
Az állateledel boltokban lehet kapni olyan száraz macskatápot, amelyben színes falatok vannak, (zöld, narancssárga, barna, pirosas...)és nincs csomagolása, kimérős. Mi lehet abban, szerintetek az tele van egészségtelen adalékokkal? Apukám mindig ilyet vesz a cicámnak, mert az az olcsó, hiába mondom neki, hogy megveszem én neki inkább a drágábbat, mert nekem fontos, hogy a cicám tovább éljen. Szerintetek?
2009. máj. 17. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én konkrétan szoktam ilyet venni a cicámnak,semmi baja,egészséges. Az,hogy milyen fajta,rajta van a "zsákokon",van pl.Royal Canin,Whiskas,Kitekat,stb.kimérve is.Én is ilyet veszek,úgyhogy ne aggódj!
2009. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

whiskasból egy 4 kilós macskának kell kb 100-120 gr( legalábbis valamelyik ilyen marketing táp csomagolásásn olvastam, hogy 110 az ajánlott)

míg egy ugyanekkora macseknak pl acana tápból( amiben nincs gabona, szója, van viszont hús, zöldség/gyümölcs a rostok miatt, és gyógynövények) kb 60gram az ajánlott adag, mellette kell neki víz (meg amit külön finomságként kap, de nem létszükséglet neki). Vagyis ha etetem 1 hónapig whiskassal meg kozerv táppal a cicámat az ugyanannyiba kerül, mint pl az acana 1 hónapra( a saját macskám példáján számolva) és sokkal egészségesebb ez a táp.

a "marketing" tápokban (meg szerintem sok kimérős is ilyen, a royal canin biztos nem olcsó kimérve sem) 4% hús van csak a többi színezett gabona meg marhavér! nem túl jó arány egy ragadozó állatnak...

Szerintem, ha csak nem munkanélküliek a szülők, akkor próbáld őket rávenni, hogy legalább keverve kapja a kimért és minőségi tápot...gondolom te is eszel gyümit meg halat, nem mekis hamburgeren élsz, ami nem túl egsézséges...

2009. máj. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag megteheted, ne vegyél ilyet!
2009. máj. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!