Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám kideríteni azt,...

Hogyan tudnám kideríteni azt, hogy a macskám ivartalanítva van-e?

Figyelt kérdés
Sajnos az előző gazdikat nem tudom megkérdezni, a cicának én vagyok a negyedik gazdija. Fontos lenne nagyon.
2011. dec. 16. 19:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
A mi lánymacskánk ivartalanítva van, az a vágás, amit a hasán ejtettek, teljesen begyógyult, a szőr is visszanőtt a borotvált helyen, tehát én nem tudnám megmondani a külső jelek alapján. Ezt csak állatorvos tudná megmondani. Szerintem. De ha egy lánymacska nincs ivartalanítva, akkor előbb-utóbb növekszik benne kismacska, egy évben akár 3 alkalommal is. A fiúmacskákhoz nem értek, sose volt nekünk kandúrka:)
2011. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Állatdokival kerestesd meg a heget, vagyha elég szemfüles vagy, akkor te is észreveheted. De ha már ennyi kézen megfordult a macska, akkor nem hinném, hogy túl felelősségteljes gazdái lettek volna és ivartalanítják.

Vagy B változat, legközelebbi párzási időszakban megyfigyeled.

2011. dec. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Állatorvos ránézésre nem tudta megmondani.
2011. dec. 16. 20:06
 4/24 A kérdező kommentje:
Elég idős a kislány, 8-9 éves. A gazdái ,,elfoglaltak" voltak nagyon, csak a munkájukkal foglalkoztak. :(
2011. dec. 16. 20:07
 5/24 anonim ***** válasza:
Állatorvos nem biztos, hogy meg tudja mondani. Ultrahanggal talán, ha teljesen ki van pakolva. De ez csak tipp, és elég drága lehet.
2011. dec. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Sajnos meg kell várnod a párzási időszakot. Ha tüzelni kezd, akkor egyértelműen nincs. De nem is tudom, hogy ilyen korú cicák tüzelnek még?

Állatorvos ránézésre valóban nem tudja megmondani. Pont a mi dokink mesélte, hogy egyszer elvittek hozzá egy talált cicát ivartalanítani, és a műtét közben kiderült, hogy ezt valaki egyszer már elvégezte...

2011. dec. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Hát igen... Feleslegesen nem szeretném, ha belekezdene a doki. Ultrahangon gondolkodtam, csak nem tudom, hogy Szolnokon vagy Törökszentmiklóson mennyiért végeznék el.
2011. dec. 16. 20:51
 8/24 A kérdező kommentje:
A párzást nem szeretném, nem tudnék a kiscicákról megfelelően gondoskodni. Nálam van március óta, tüzelési időszakban kicsit bújósabb volt, egyébként még mindig fél (gondolom azért, mert sosem foglalkozott vele senki...), bár egyre jobban megszeretjük egymást.
2011. dec. 16. 20:55
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha párzási időszakban csak bújósabb volt, de nem volt vernyákolás, popsitolás, akkor szerintem nem ivaros. Nekem egy éves benti lány cicusom van, mi konkrétan nem aludtunk tüzeléskor, úgy vernyogott a lelkem.

(Utolsó voltam.)

2011. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nekem mindig hangoskodik, hízeleg. Egy fajtatiszta sziámi cicáról van szó. Ezért hiszem azt, hogy ivartalanítva van, hiszen a tenyésztő csak akkor nem ivartalanítja, ha tenyészállatnak adja el, egy igazi tenyésztőnek a fajta nemesítése a célja, nem a szaporítóknak szeretne kedvezni. Biztos, hogy jó kennelből való a cica, egy gazdag férfitől van, akihez a szintén gazdag szomszédjától ment át.

Köszönöm az eddigi segítséget! :)

2011. dec. 16. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!