Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS Mit lehet tenni a felelőtl...

SOS Mit lehet tenni a felelőtlen állatorvossal?

Figyelt kérdés
Cicim még nincs egy éves, mikor megkaptuk és ideje volt, el is vittük egy állatorvoshoz beoltatni, féregteleníteni. Tegnap azonban reggel arra ébredtünk hogy szőrcsomót öklendezett fel, de az normális nem is találtuk furcsának de amikor délután hazajöttem, enni adtam neki pár percre rá az egészet kihányta, azóta ma reggelig 7 szer hányt, és a hányásban találtunk férgeket is, elvittük most egy másik állatorvoshoz aki azt mondta valószínűleg a másik állatorvos rosszul mérte ki a féregtelenítő sűrűségét és mennyiségét, ezért nem hatott és férgek szét szaporodtak a cicában, a másik hiba amit elkövetett hogy az oltásra rossz időközöket írt hogy mikor kelé újra beadni, és azt mondta macskáknál "ártalmatlan" a féreg nem kell vele foglalkozni, megjegyzem ő az első cicánk nem tudtuk hogy nem igaz. A cicámnak most az volt a szerencséje hogy hamar elvittük dokihoz és nem száradt ki, megkapta a szükséges gyógyszereket, de még mindig aggódok mert nem eszik nem iszik tegnap óta, csak alszik, ha ébren van beül egy sarokba nem figyel semmire. Mivel tudnám rávenni hogy legalább igyon. Mióta megkapta a gyógyszereket azóta is epét hányt már kétszer... Egy ismerősöm mesélte hogy ő is annál a dokinál volt oltani a kutyáját ahol én legelőször a cicát és a kutyusnak is rossz oltást adott be, ami később ki is derült. engem felháborít ez! Alap dolgokat nem tud rendesen elvégezni, legszívesebben kinyúvasztanám a pasit, mit lehet tenni hogy ne járjanak oda páciensek? Esetleg kinek lehetne ezt jelenteni? Mindenképp cselekedni akarok hogy mások ne járjanak így, egy alap dolog és hatalmas gondot okoz a cicának, nagyon féltem hogy kiszárad, elégtételt akarok venni miatta. Kérem aki tud segítsen, milyen szervezetet lehet felhívni, aki kimegy megnézni a dolgokat?
2011. dec. 18. 00:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hm,max.a helyi vagy megyei állatorvosi kamaránál tudod jelenteni,mert ilyen plakátolás meg ilyesmi az szerintem lejáratásnak minősül,és hitelrontás,rágalmazás meg hasonló jogcímeken feljelenthet a doki érte,ha az érveidet nem tudod a bíróságon konkrét,kézzelfogható bizonyítékokkal alátámasztani...
2011. dec. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Másik állatorvos megállapítása? Aki tudja igazolni hogy hol és mit hibázott? meg hogy rosszul írta fel az újra oltás időpontjait?
2011. dec. 18. 00:11
 3/15 anonim ***** válasza:

ANTSZ? Ez csak tipp, de rá lehet keresni szerintem. Ez durva. Főleg azért, mert ha nem tudja sorba, akkor miért nem nézi meg.

Amúgy a féreghajtót régen a kutyák se mindig nyelték le. Lehet ő se.

2011. dec. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosi kamaránál tudsz bejelentést tenni. Azt viszont kétlem, hogy a másik állatorvos hajlandó tanúskodni. Orvos-orvos ellen ritkán teszi. Ha viszont szerencséd van, és a másik doki vállalja a tanúskodást, mehet a feljelentés. Akár gyűjthetsz olyanokat is, akiknek félre kezelte az állatát. Bár utólag ezt már nem igen lehet bizonyítani.
2011. dec. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia,


Nem tudom mit lehetne tenni ilyen esetben, de lennél szíves megmondani, hogy hová vitted? Ha nevet nem mersz leírni, akkor nagy vonalakban, a helyiséget, hogy lehet megközelíteni a helyet stb. Nem szeretnék abba a hibába esni, hogy hozzá viszem.


Szörnyű volt olvasni, amit írtál.

Gyógyulást a cicusnak ! Remélem, hogy rendbe jön !

2011. dec. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a jókívánságot, Pilisvörösváron ligeten van ez az állatorvos, egymás mellett ott kettő is van a pontos címnek utána nézek, esetleg azt is leírjam?
2011. dec. 18. 00:28
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem járok arra, de azért megköszönném, sosem lehet tudni, hogy mit hoz az élet...Az ilyen alakokat szeretném elkerülni. Esetleg, elküldheted priviben is. Köszönöm,

szia.

2011. dec. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
mikor kapott a macska utoljára féregtelenítést és bolhaellenes szert?
2011. dec. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

bolhája még egyáltalán nem volt, most megmérték a súlyát, lázát, adtak neki egy hányinger csillapítót, egy pasztát ami a beleit tisztítja, és féregtelenítő tablettát, Milbemaxot


(most látom elírtam a cicám szót legelöl azért mindenkitől elnézést szeretnék kérni, kicsik ideges vagyok most)

2011. dec. 18. 01:05
 10/15 anonim ***** válasza:

azért egy fecskendővel nyomhatsz a szájába vizet!!!!!!

oldalról lassan napi 4-6 ilyennel

[link]

2011. dec. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!