Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz az, hogy megnő a macska...

Igaz az, hogy megnő a macska ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
hát meghízhat, és a szexet sem kívánja annyira. sőt lehet morcosabb lesz. :) bár ki tudja
2009. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

inkább elhízik, de nőhet is, bár nem vagyok benne biztos...

mivel nem mozog annyit, kijárós macska például nem kóborol el, hanem többet döglik otthon, így hízásra hajlamosabb lesz, ugyanolyan étrend mellett

2009. máj. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
75%
Az én ivartalanított (ex)kandúrom, olyan lett, mint Garfield. Úgy is néz ki, és kb annyi is a mozgásigénye. Mondtam is, hogy most már csak max. akkor fog egeret, ha ráfekszik. A napi rendszeres sportja: jobb oldaláról a balra dől, illeve fordítva. :)
2009. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem macskától függ. Mondják, hogy lusták lesznek, elhíznak stb..

Négy ivartalanított macskám van, de nem híztak el, nem nagyobbak az átlagnál (kettő kifejezetten kisebb termetű) se nem lusták, se semmi különös. Olyanok mint azelőtt.

Sőt az egyik ex-lány, annyit kóborol, mint valami bagzó kandúr, folyton úton van, összeverekszik a többi macskával, akik idemerészkednek.

Amúgy általában mind mozgékony, vadásznak, rohangálnak, máskor viszont ki se lehet őket hajítani. Szerintem nem ivartalanítás függő az ilyesmi. Láttam már baromi nagy ivaros kandúrt is, míg a mi egyik kis heréltünk, úgy néz ki kisebb termetű.

2009. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem fog megnőni. Hajlamosabb lehet a hízásra, ezért oda kell figyelni, hogy ne az étel legyen az egyetlen szórakozása. Nálunk két ivartalanított nőstény macska van, egyik sem hízott el. Mindig kint van előttük a száraztáp, ezért nem kell mindig mindent megenniük, mert tudják, hogy nem fogy el. Maguktól nem sznek többet, mint amire szükségük van. Sokat foglalkozom velük és egymással is rohangásznak eleget. Lakásban tartottak és nem dagik.
2009. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, de az enyém valóban ivartalanítás után kezdett el dagadni és nőni, 2 évesen 6,5 kiló lett, pedig lány.
2009. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem van ilyen is, olyan is. Általában azok nőttek extrém nagyra, akiket nagyon fiatalon műtöttek. Van pl. egy 9 hónapos kandúrom, hat hónaposan műtötték és most 4 kiló!! És még mindig nő...

Akiket később műtöttek, nem nőttek meg nagyon, a lányok sem. Viszont van egy lánymacskám, 7 éves, nincs műtve és bazi nagy!:D

2009. máj. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A mieink se nőttek meg, se nem híztak el! Rohangálnak, egerésznek, szomszédolnak....élik a boldog macskaéletüket! Gyönyörű lett a szőrük, és a súlyuk annyi, sőt az egyik alig 3 kiló és már 4 éves!
2009. máj. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az enyém nagyobb nem lett csak ducibb:)
2009. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
miért pontoztatok le, ha az igazat írtam, az én kandúrom igen is meghízott!!!
2009. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!