Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 éves cicáimon 3-6 cm-es...

6 éves cicáimon 3-6 cm-es foltokban mintha ki lenne kopva a szőr. Mi lehet az oka? Olcsó száraz macskatápot, és nedves kutyatápot esznek, kis kenyérrel felszaporítva. Egyébként nem viszket nekik, kedélyük jó. Kicsit soványak.

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg is adtad magadnak a választ azzal hogy leírtad mivel eteted szerencsétleneket....
2009. máj. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

nincs elég állati eredetű fehérje számukra az olcsóbb tápokban, azért soványak, ráadásul a macskáknak nem jó a kutyatáp, mert nincs benne taurin


amúgy lehet gomba, excéma, gyulladás vagy immungyengeség is ami okozza


kenyeret ne adj nekik, csak keresztülmegy rajtuk, nem tudja hasznosítani, a macska ragadozó!

próbáld ki, hogy 1 hónapig minőségi száraztápot (és persze vizet), adsz nekik, konzerv felesleges - 70% víz. Ha betartod a mennyiséget, kicsit kerül csak többe, mintha olcsó tápot meg konzervet kapnak, mégis sokkal job nekik. Ha nem javul 1-2 hét után, akkor állatorvos.

2009. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szakszerü választ, le fogok állni a kutyakonzervvel, meggyőzött!!!
2009. máj. 18. 22:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

remélem jobban lesznek hamar :)

a jobb minőségű tápoknak szerintem nézz utána neten, de arra figyelj, hogy ne legyen benne gabona vagy rettenetesen kicsi arányban(pl royal canin egész jó, de abban is van gabona, és drágább általában, mint az acana, meg nincs)

de piaci 200ft/kg-os csirkeaprólékot is lehet nekik adni kiegészítésnek, az a legtermészetesebb táplálék számukra. és persze a hal :) csak a szálkákkal vigyázni kell

2009. máj. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
*az acanában nincs gabona, ezt akartam kihozni belőle, csak aszem már túl késő van, kimaradt néhány szó...
2009. máj. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, azt eddig nem írtam; szoktam nekik csirkefarhátat jó alaposan megfőzni, hogy össze lehessen turmixolni csontostul, és hozzákeverem a kutyatáphoz.Elképzelhető, hogy így is fehérjehiányuk van?
2009. máj. 19. 09:50
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon elképzelhető egy gombás betegség, ami a rossz táplálék miatti reakció is lehet. Ezt viszont csak állatorvos tudja megállapítani. Vidd el őket és okosabbak lesztek!
2009. máj. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Isten ments,hogy beleszóljak,mondjuk úgy,hogy laikus vagyok.Sosem volt még fajtiszta nemes cicám,egyszerű "falusi" lányok és fiúk voltak a társaim,akik mindig makk egészségesek voltak,soha semmi bajuk nem volt,pedig egyszerű nem minőségi ételeket kaptak,mint a sertés vagy szárnyas párizsi,tojás,csirkeláb,tejecske,víz,köret,macskaszalámi,száraztáp és mivel kertvárosban laktunk,ahol a szomszédoknak volt,hogy egérkéjük volt,azt is levadászták és megdézsmálták.Egyszer kellett betegség miatt orvoshoz vinni Artemist,őt is azért mert a szomszéd egy kicsit elmebeteg kutyája úgy megharapta,hogy a hasa felszakadt,de ő is meggyógyult.Máskor sosem.a titka,hogy sosem volt semmi bajuk,a szőrük fényes volt és úgy doromboltak,mint a legédesebb zenekar,az az volt,hogy úgy szerettem őket,mintha a gyerekeim lettem volna,sokszor úgy is bántam velük;egy ágyban aludtunk,megpusziltam az orrukat(úgy tudom az olyan mint a csók a cicáknál),sokat játszottam velük,együtt néztük a tv-t,volt,hogy együtt sétáltunk vagy mentünk boltba úgy,hogy a vállamon utaztak:).Szóval távolt álljon tőlem, tényleg,hogy beleszóljak,de a kérdező tényleg olyan finomságokat leírt amiket az enyémek alkalmanként láttak és mégsem kopott ki a szőrük.Kérlek ne pontozzatok le,csak le írtam a véleményem.


Én még egy dolgot tudok javasolni,főleg ha panelben vagy társasházban laktok,azt,hogy egy kis balkonládába ültessetek füvet,mmint rendes pázsitfüvet,mert a cicáim ha valamilyen vitamin hiányuk volt mindig azt csócsálták.Csak próbáld ki,veszíteni nem vezsthetsz,szerintem,de távol álljon tőlem,hogy beleszóljak...

Minél hamarabbi gyógyulást a cicusaidnak...

2009. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, értékesnek tartom, és megfontolandónak. Nem az ellenvélemény, inkább a gondosság és állatszeretet hangzott a levélből. Köszönöm.
2009. máj. 20. 15:27
 10/11 anonim ***** válasza:

szárnyas párizsi, tojás,csirkeláb, tejecske,víz,köret,macskaszalámi,szá

raztáp -> ez így együtt biztosította az állati fehérje és vitaminszükségletüket, azért egészségesek.

tej, hús, tojás mellett (a párizsiban is hús van a macskának az jó, nekünk nem annyira) száraztáppal etetve lehet akármilyen olcsó, noname táp is, a többi kajából megkapja a szükséges tápanyagot, ami a tápból hiányzik. Azért CBA- tesco-s táppal nem etetnék ezek mellett sem...

az én cicám acanát kap, mégis kap mellette néha májkrémet, tejet, csirkemájat( az pl nagyon jó nekik, a vadonban a ragadozók először a belsőségeket eszik meg, abban van számukra a legtöbb tápanyag)


de én is írtam fentebb, meg más is: lehet allergiás excéma és gomba is!

2009. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!