Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Allergiás lennék a macskára?

Allergiás lennék a macskára?

Figyelt kérdés
2 napja van egy kiscicám szobában tartott.. holnap viszem állatorvoshoz iratok neki bolhairtót is mivel bolhás és takaríthatom ki a lakást; DE nem ez a kérdésem, hanem amióta itt van könnyezek kicsit kapar a torkom meg néha tüsszentek, ha megkarmol kicsit utána marhára viszket és csalánkiütésem lesz a seb körül aztán hamar leapad meg persze lefertőtlenítem viszont ha megnyal pl. nem lesz tőle semmi bajom (pedig azt mondják a macska nyálában van az allergén).. szóval más macskákra is voltam allergiás, de találkoztam már nem egy macskával ami mellett annak ellenére hogy a szobában voltam vele egész napokig és játszottam is vele nem volt allergiám.. ebből kifolyólag arra gondoltam, hogy az allergiám a bolhával áll kapcsolatban, de nem tudom.. biztos, hogy nem fogom elajándékozni csak örülnék, ha megoldódna a bolhairtással ez is :/ Szerintetek?
2011. dec. 21. 01:12
 1/8 404 ***** válasza:
53%
Ha a macskára allergiás akkor minden állatra aminek szőre van, allergiás vagy. Csak a macskára nem lehet allergiás lenni. Magára a szőrre vagy érzékeny ami ingerli a nyálkahártyád. Neked semmilyen szőrös vagy tollas állatod nem lehet ha allergiás vagy. Ha mindenképp állatot akarsz tartani mert szereted őket, akkor vannak allergia szerek amik állítólag segítenek hogy az allergiád semlegesíteni. Viszont a mellékhatásokat olvasd el a betegtájékoztatón, hogy mi a kockázata egy ilyen szernek, utána mérlegeld hogy mi a fontosabb számodra. Macska + allergia elleni szer, vagy nincs macska.
2011. dec. 21. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Rotis_lány ***** válasza:

Előzőnek nincs igaza.

3 macskám van, és csak egy váltja ki nálam az allergiás tüneteket. De ő is csak akkor, ha az ölemben van. Van kutyám, nyulam, hörcsögöm is.

Erősen egyedfüggő, hogy az adott állat milyen szinten bocsát ki allergéneket.

Szerintem menj el egy allergiavizsgálatra, ott minden kiderül. :)

2011. dec. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy allergiás vagy a macskára, de ezért ne ajándékozd el. Én i allergiás vagyok rájuk, mégis van egy szobacicám, aki velem alszik az ágyban, pár hét alatt hozzászokott a szervezetem, már nem tüsszögök tőle, meg semmi ilyesmi. Egyetlen tünet maradt meg, a karmolás utáni feldagadás, de az is elmúlik pár perc alatt. Szóval kitartás, hozzászokik majd a szervezeted.

Amúgy nekem is van csincsillám is, volt kutyám, tengerimalacom, nyulam, egerem, de semelyik miatt nem voltak tüneteim.

2011. dec. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ha allergiás vagy azt azt jelenti allergiás vagy az állat szőrre. Olyan nincs hogy 1 macskára allergiám van a többire meg nem. Hülyeségeket ne mondjatok már.
2011. dec. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Rotis_lány ***** válasza:

19:58!

Ha nem hiszed el, az a te bajod. Kicsit olvass utána, mert igenis van olyan, hogy valaki fajon belül, az egyik egyedre allergiás a másikra meg nem.

"Minden ötvenezredik macska nyálából, bőréből, szőréből természetesen is hiányzik ugyanis az embereknél túlérzékenységet okozó Fel d1 jelű fehérje."

2011. dec. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is abban reménykedek, hogy megszokom vagy, hogy csak a bolhákra/bolha ürülékre vagyok allergiás, mert mint mondtam a bolhás állatokra különösen érzékeny vagyok amik biztosan nem azok azoknál enyhülnek vagy elmúlnak vagy nincsenek is tüneteim.. Köszi a válaszokat :)
2011. dec. 23. 13:33
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem is volt számtalan szőrös kis állatom és nem voltam rájuk allergiás.. se kutyára se hörcsögre se tengerimalacra :)
2011. dec. 23. 13:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Kiirtottuk a bolhákat és az allergiám elmúlt..na he!
2011. dec. 30. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!