Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Volt valakinek a macskájával...

Volt valakinek a macskájával hasonló? Iszonyatosan tépi a szőrét! Csomókban. Semmi nem használ! Van valami alternatív gyógymód?

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 10:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha tépi a szőrét,az jóesetben(ha nem idegbeteg,és nem pótcselekvésként csinálja,ezt a lehetőséget szinte kizárnám),akkor azért van,mert ott,azon a részen,ahol tépi valamiért csíp,fáj,ég vagy éppen viszket neki.Dokival meg kellene nézetni.Vagy mindig a testének más részét tépi?
2011. dec. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
mindig testének másik részét
2011. dec. 21. 10:17
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
te beteg vagy bas.ki!!!Doki ember!!!!!
2011. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azt tenném,hogy valamilyen gyógysamponnal(szerintem mivel gombáról is szó lehet,és nekem kutyánál az állatorvos is ezt javasolta) ,pl.Nizorallal jó alaposan átmosnám a szőrét egyszer.Utána csak arra ügyelj,hogy ne engedd ki a szabadba csámborogni,kóborolni,mert amilyen hidegek vannak most kint,jól megfázhat.Szóval ha eddig kinti cica is volt,amíg csontszáraz nem lesz,ne menjen ki.Ha ezután is tépi a szőrét,akkor mi itt nem fogunk tudni tanácsot adni,nem úszhatod meg,irány az állatorvos.A kutyám akkor csinál ilyent,ha ott,ahol kaparja,csíp,fáj,ég,vagy viszket neki...
2011. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 zokniszörny ***** válasza:
100%
Szerintem azonnal vidd el állatorvoshoz, ez bármire utalhat. Pl. nagyon viszkethet neki ott a bőre, ami tényleg lehet bakteriális, gombás fertőzés, az is lehet, hogy valami idegi problémája van. Szerintem inkább gyorsan hívd ki az állatorvost, biztos ad majd neki valami nyugtatót, meg ha bőrfertőzés, akkor valami kenőcsöt, amivel kezelheted.
2011. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
NEM VAGYOK BETEG B-MEG! KÉTHETENTE VISZEM ORVOSHOZ!! ÉS NEM TUDJA MI A BAJA! KÉRDEZZ ELŐTTE BMEG!!!! többieknek köszönöm
2011. dec. 21. 12:15
 7/16 A kérdező kommentje:
3 macskámból csak az egyik ilyen. Volt műtve is (lába), szóval több dokinál jártunk (kettőnél)! bűzmirigyét kinyomkodta az egyik, hogy biztos azért, mert fájt neki, de azóta megint csinálja. Mi legyen?
2011. dec. 21. 12:18
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem most vidd el egy harmadik dokihoz,tehát olyanhoz,akinél eddig még nem jártatok...de meséld el neki,hogy a kollégái(nevesíteni persze nem kell,elég annyi,hogy a kutyát már két állatorvos-kollégája is látta,kezelte)nem tudtak rajta segíteni,ezt és ezt (a kezelések nevei,típusait értem ez alatt) csinálták ezzel és ezzel a szerrel,de nem segített,milyen ötlete van? És akkor erre majd mond valamit.Ha próbáltátok,nem jött be,akkor újra megmondod neki.És addig próbálkozz,amíg ki nem derül,mi a baja...
2011. dec. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Táplálékallergia által okozott viszketés miatt is lehet.
2011. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Oké, én is arra gondoltam, hogy mással nézetem meg. Kinti benti macska, a 3ból kettőt befogadtam, ahogy az említettet is, szóval sok mindennel érintkezik. Valahogy megnézetem jobban a bőrét, vagy nem tudom, meg utánakérdezek az ételalergia után is. Kicsit amúgy elegem van, hogy nekem kell tippeket adnom az orvosoknak.(na majd holnap meglátjuk)
2011. dec. 21. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!