Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám szétszedi a karácson...

A macskám szétszedi a karácsonyfát?

Figyelt kérdés

Van egy új cicánk,mert az előző sajnos veleszületett betegségben meghalt,és a kérdésem az lenne,hogy az új cica esetleg a karácsonyfát megtámadja?

Akinek tapasztalata van ezzel kapcsolatban írjon!


2011. dec. 23. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én cicám tavaly nem bántotta a fát.

Nov. 22-én került hozzánk, már felnőtt ként, kóbor cica volt.

Eredetileg kinti cica, de mivel dec 10-én ivartalanítva lett így az egész decembert bent töltötte.

Karácsonyra már eleven volt, de nem bántotta a fát, csak befeküdt alá és az alsó ágról lelógó gömböket pofozgatta kicsit, de kárt nem tett a fában.

Viszont a cicáknál ezt nem lehet tudni.

Gyerek koromba több cicánk volt.Anyu kölyök korától nálunk nevelkedő fél perzsája, állandóan leontotta a fát, pedig amúgy jó cica volt.

Az én szintén felnőttként hozzám kerülő felnőtt kandúrom soha nem nyúlt a fához, de még csak a díszekhez sem.


Részvétem a cicád miatt.


Kellemes Karácsonyt.

2011. dec. 24. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 AmneZia ***** válasza:

Egy macskánál soha nem lehet tudni :) Komolyra fordítva: olyat még nem láttam, hogy egy cica konkrétan felmászott volna a fára (gyanítom, a tűleveleket ő sem szereti a bundájában meg a talpában), de a legalsó, lelógó gömböket lehet, hogy megpofozgatja. Szerintem annyit lehet tenni megelőzésképpen, hogy oda a törhetetlen meg a "nemkárérte" díszeket kell tenni, és ha véletlenül le is kap egyet-kettőt, azokkal eljátszik, és valószínűleg nem áll neki az egész fát lebontani.


Ami még nálunk működött a legifjabb cicánál (fél éves volt az első karácsonyán), hogy egész első este figyeltük, és ha vadulni kezdett volna a fával, rászóltunk, elzavartuk vagy lefoglaltuk egy kis babusgatással. De ő speciel olyan gyáva, hogy a saját árnyékától is fél, úgyhogy általában elég volt egy erősebb toppantás, és máris hagyta a fenébe a díszeket, és spuri kifele :)


Az öreg cicám meg a díszítés közben még körbeszaglászik, mert neki mindenről tudnia kell, de aztán nem nyúl semmihez, mert rájön, hogy nem ehető :)


Mondanám még, hogy ne a földön legyen a fa, hanem legalább egy dohányzóasztalon, de ez nálunk sem jött be, azaz semmi különbség, ha a cicc oda akar menni, akkor odamegy és punktum :)


Szóval összefoglalva: tehetsz bármit, végső soron úgyis a macska dönt mindenről, de pont ezért szeretjük!

2011. dec. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,a fát most állítják fel,a macska meg mellettem nyalja magát.


Kellemes Karácsonyt

2011. dec. 24. 11:52
 4/10 anonim ***** válasza:
nálunk ma a macska (4 hónapos) teljesen kisajátította a fát, befeküdt alá, nézte a díszeket és le is akarta őket vadászni és amikor apum csomagolópapírral le akarta takarni a fa talpát akkor egyből rátámadt :d nagyon édes, nálunk régen mindig volt egy gyerek akiről igazán szólt a karácsony és most ő volt az, pedig nem is kapott a sok kaján kívül semmit :D
2011. dec. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, már nem aktuális, de nekünk most van 3 és fél hónapos cicánk, és ugyan így voltam a karácsonyfaállítással, féltem tőle rendesen.

Először nem is volt semmi, de amint kimentünk a szobából rácuppant. Ütögette a gömböket, meg minden. De hála az égnek nem durvult el, csak most reggel borult meg egy picit. Szóval jól viselik. Mind a ketten :D

2011. dec. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2011. dec. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

Pár képecske a cicámról amint körüljárja a karácsonyfát:))

Az első link, nem sikerült, bocsika:) Boldog karácsonyt:)))

2011. dec. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

utolsó nagyon szép a cicád, írtó aranyos :))

a kérdéshez annyit tudok hozzáfűzni h nekem két macskám van és műfenyőnk. sajnos nagyon tetszik nekik az égők, meg a csillogó díszek. sőt harapdálják is az ágakat. rájuk szólok, de szinte felesleges. tavaly az egyik majdnem a tetejééig felmászott. 1 hetet bírt a fa, mire teljesen szétszedték :(

2011. dec. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, nagyon kedves vagy:) Sajnos ezek a képek már csak szép emlékek a cicámról. Ezek a képek 2006-ban készültek, akkor volt 4 hónapos a kis drága:))) 2008-ban elütötte egy autó. Alig, hogy elkészült a fa, máris rajta termett, de túlélte a fa is meg a cica is. Üdv. és boldog karácsonyt:)
2011. dec. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hell-ikon ***** válasza:

Hátha más is olvassa majd még ezt a kérdést, így a jövőre nézve egy apró kis tippecske.


Az egyik cicám is nagyon odáig van a fenyőfáról lógó csillogó villogó díszekért, de a szaloncukorért is, sőt elég ha annak a zörgős csomagolóját már meghallja rohan elkérni.

Első évben nálunk is fadöntés volt a részéről (szaloncukrot akart lelopni, de beakadt vhogy a fán), azóta azt szoktam csinálni, hogy amikor a cukrokat kampózom fel, akkor adok neki néhány szemet, hadd játsszon vele.

Egy délután alatt 3x körbe pofozza, hordozza a házon, így estére a fa és a rajta lévő díszek már nem igazán érdekli. :)

2011. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!