Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mégis mit csinálhatnék még?...

Mégis mit csinálhatnék még? Már nem bírom.

Figyelt kérdés

Van 3 szobacicám, és állandóan a bútorokra pisilnek-kakilnak. Az alom mindig tiszta (4 alomtál van, nem egy helyen és már többféle almot is próbáltam), belenyomtam már az orrukat, ecettel áttöröltem a bútorokat, hogy ne legyen szaguk... már mindent próbáltam és semmi... ugyanúgy a bútort használják WC-nek. Egészségesek, állatorvos látta őket. A bútorokon már többféle takaró, fólia, minden volt, de még azalá is képesek bemászni piszkítani.


A következő ötletem, hogy megválok tőlük, mert ezt már nem lehet bírni, bármennyire is szeretem őket. Esetleg valakinek ötlete?


2011. dec. 24. 23:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És ivartalanított mindegyik.
2011. dec. 24. 23:03
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Én ezt a kérdést egyszer a barátnőm macskájával úgy oldottam meg hogy megfogtam a nyakát, belenyomtam az orrát abba amit ott hagyott nekünk a kanapé előtt, utána pedig egy íves dobással belehajítottam az alomba. Tudta pontosan a rohadt kis dög hogy miről volt szó, onnantól kezdve csak az alomba! Nem épp a leginkább macskabarát megoldás, de a célom elértem.
2011. dec. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindig ezt csinálták? Sose voltak alomra szoktatva? Mert akkor talán azzal kellene kezdeni, mint a kismacskáknál. Nálunk ez úgy ment, hogy beleraktuk a macskát az alomba, megvártuk, amíg odakakál, megdicsértük és útjára engedtük, ezt egyszer kellett csak vele eljátszani, és utána oda járt. A következő macskát ő tanította meg használni az almot.

Ha voltak alomra szoktatva, csak "elromlottak", akkor meg nem tudom... Nincs valami változás, ami miatt elszokhattak tőle, új alom, más jellegű alomtálca, vagy ilyesmi?

2011. dec. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk egyszer csinálta ezt a cicánk. Szobatiszta volt, de valamiért egy időre ezt elfelejtette, és csak a piros,kockás plédre volt hajlandó vizelni. Mi is minden vackot kipróbáltunk, kezdve a narancstól, az orrbelenyomásig, mindent, de egyik sem használt. Aztán rábukkantunk egy macskamentás alomillatosítóra, amit az alomtálca aljára kellett szórni, erre rá az almot, és a macska újra odapiszkított. Esetleg egy próbát megér a dolog. Sajnos ez vagy 15 éve volt, gondolom azt a készítményt már nem forgalmazzák, de másfélét biztosan.
2011. dec. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Tedd ki a házból vagy add el őket.Parasztosan (tedd ki hagy hűllyön).
2011. dec. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Már alomra voltak szokva, nem tudom, mi zavarhatta meg őket. Tudom, hogy valami bajuk van, azt akarják kifejezni, de fogalmam sincs, mi. Nem változott meg itthon semmi.


Számomra nem opció az, hogy bántsam őket, vagy kitegyem őket, de ha ez tovább folytatódik, anyám elviszi őket innen.

2011. dec. 25. 08:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez most lehet, hogy rosszul fog hangozni, de nyomd bele a fejét oda, ahova piszkított, és csapj rá egyet a fenekére.

Emellett hanggal is értesd meg velük. Mondd közben határozottan, hogy 'nem'.

2011. dec. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiképp se nyomd a fejüket a piszokba! Nem biztos, hogy megértik és csak nem fognak bízni benned. Evés után az egyiket, lehetőleg a legdominánsabbat rakd az egyik alomba. Ha odapiszkít, dícsérd meg! Ha nem evett olyan sokat, jutalomnak macskatápot is használhatsz. :) Ha a "főnök" macskát rakod bele és megtanulja, akkor nagy valószínűséggel a többi utánozni fogja. Nálunk is így van, csak trükkökkel. :D


Vagy: Ha látod, hogy nem jó helyre végzi a dolgát, kiálts rá! Vagy dobbants, valami ami elijeszti, de ne bántsd! A vízipisztoly is beszokott válni. :)

2011. dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi bajuk nincs. Én inkább azt tartom valószerűnek, hogy az egyik valamiért a kanapéra kezdte csinálni, nem lett "bünti" érte és a másik kettőt szépen megtanította erre. Egymástól tanulnak a legtöbbet a macskák.

Én is azt javasolnám, mint az előző, fizikai bántalmazás ne legyen. Inkább költözz egy-két napra a kanapéra (esetleg még éjjelre is, ha meg ki kell menned, addig bezárod őket más szobába) és ha netán oda tévednének ezzel a szándékkal, számukra is jól érthetően zavard el őket. Ha ezek után sem az alomba végzik a dolgukat, akkor lehet, hogy tényleg valami rossz élményhez kötik ezt.

2011. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Macskamentát lehet még kapni, szóval kipróbálhatod. Bár én nem sok reményt fűznék hozzá.

Egy halvány reménysugár: próbáld meg Domestossal (a zöld, hagyományos fajtával) kisikálni az almostálcát és öblítés és törlés után visszatenni bele az almot. A Domestos szaga ugyanis a cicák számára vizeletre emlékeztet, hátha "bekapcsolja" azt, ami elromlott.

2011. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!