Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támad le folyton,...

Miért támad le folyton, sokszor ok nélkül? Hogyan neveljem meg? Lent.

Figyelt kérdés
Fél éve befogadtunk egy 2 hónapos kiscicát, azóta nálunk van. Legtöbbször én játszok vele. Néha ha ülök, odajön és elkezd harapdálni, karmolni, de már nem játékból. Miért csinálja ezt? Hogyan kezeljem a helyzetet, hogy megértse, ez nem jó dolog? Kiáltás, fejre, fenékre verés, orrba pöckölés, másik játék, elzárás nem használ. Valami ötlet, hogyan szoktathatnám le erről?
2011. dec. 25. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ezért nem szeretem én a macskákat. Hízelegnek aztán támadnak, de a kaja az kell nekik.
2011. dec. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem mindegyik ilyen. Amelyik hízelegni szokott, az nem támad. Amelyik támad, sosem hízeleg. Csak akkor, ha már érzi a kaja szagát és éhes.
2011. dec. 25. 11:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ülés közben támad meg, fordíts neki hátat, menj odébb és ne foglalkozz vele. Ne akard ilyenkor mindenáron megsimogatni, dédelgetni.

Esetleg még azt is lehet csinálni, hogy csinálsz neki valami magasabb polcon egy kis kuckót, ahová be tud bújni, fel tud mászni (egyedül), és belátja a családot.

Hasznos lenne gondolkodni az ivartalanításon is. Utána sokkal nyugisabb lesz.

2011. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok neki hátat fordítani, mert akkor a lábamat harapdálja, rácsimpaszkodik. Ivartalanított nőstény.
2011. dec. 27. 11:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha "lefejted" magadról és arrébb mész, akkor egész biztosan érteni fogja a célzást. De többször kell ezt alkalmazni, ahányszor megtámad. Ütögetéssel csak "felhergeled", további vadászjátékra..

A polcos megoldást azért javasoltam, mert eredhet félelemből is a támadás. Egy próbát sztem megér..

2011. dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs olyan film/könyv, ami segíthetne? Tudom hogy van a Pokoli macskák az Animal Planeten, de olyan részt még nem láttam, ahol a macska hasonló viselkedésével lenne gond.
2011. dec. 27. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Én láttam, és onnan vettem az ötletet. Nem tudom, hányadik rész volt, néha véletlenül "elkapom"..
2011. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!