Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska miért játszik az...

Egy macska miért játszik az áldozatával, mielőtt megeszi?

Figyelt kérdés
Pofozgatva, feldobja stb Kérdésem, ez miért van így?
2011. dec. 27. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Állítólag a félelem miatt jobb ízű lesz a húsa.
2011. dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám nem eszi meg az egereket, csak azért fogja, hogy játszhasson vele ^^

Szeretnek játszadozni a macskák, elsősorban azért fognap meg mindenféle kis állatot, persze sok cica megenni is szereti.

2011. dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A félelem miatt édesebb lesz a húsa
2011. dec. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! =)
2011. dec. 27. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy gyakorolja a vadászatot. Badarság, tévhit, hogy azért játszik vele, mert akkor édes a húsa.

A kutya éppúgy vonzódik az édes ízekhez, talán még jobban.. Mégse hallani olyat, hogy az elvadult kutyák játszanának a kiszemelt zsákmánnyal..

2011. dec. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dellfil ***** válasza:
100%

Annyit azért hozzá tennék, hogy a macskák nem érzékelik az édes ízt. Hiányzik ugyanis belőlük egy olyan gén, amelynek megléte szükséges lenne az édes íz érzékeléséhez. A részleteket nem tudom, azaz a mechanizmusát nem ismerem, hogyan is van ez, de több forrásból így tudom. :)

Szerintem, azért játszik az áldozatával a macsekok egy része, mert "hiperaktív" vadász. A legtöbb macska - már amelyiknek volt akkora szerencséje, hogy nem lakásban nőtt fel - erőteljes "vadászösztönnel" van megáldva. (Vagy megátkozva, ha "szobacica".) Így hát, mikor alkalma nyílik prédát ejteni, nem szereti gyorsan abbahagyni, ezt a számára kellemes tevékenységet. Szerintem ezért "játszik" áldozatával.

Emiatt ne ítéljük el! Ő macska, és az emberi etikát, nem kérhetjük számon egy nem emberi élőlénytől. Még akkor sem, ha tudom sokan ezért is ellenérzéssel viseltetnek a macskák irányába. :)


dellfil

2011. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!