Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen ennit lehet adni egy 4...

Póra Fanni kérdése:

Milyen ennit lehet adni egy 4 hónapos kiscicának és naponta hányszor?

Figyelt kérdés
Ma fog hozzám kerülni a csöppség és foggalmam sincs arról h mi lenne neki a jó, vagyis a legjobb.
2012. jan. 2. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb a prémiumeledelek között van, lehet válogatni bőven, hogy mit szeretnél a cicának. Sokan szárazat és konzerv vagy alutasakos tápot is adnak egyszerre, így a száraz nem olyan unalmas neki, a nedves eledel pedig önmagában nem sok hasznosítható anyagot tartalmaz a macska számára, elsősorban az íze miatt szeretik.

Száraz kajából elsősorban ajánlható: Acana, Orijen, Hill's, Royal Canin Kitten, Eukanuba, de számít, hogy kijáró cica lesz-e.

A legjobb pedig az, ha a gazdi sokat törődik vele, mert akkor nagyon jó kapcsolatotok lesz! :)

2012. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel, a mennyiséggel egészíteném ki.

Száraz mindig legyen előtte, meg friss víz.

Az enyém amikor ilyen kicsi volt, reggel és este kapott fél-fél alutasakos kaját, de kb. 6-7 hónaposan már egy-egy egészet kapott.

A szárazat próbáld kimérve venni, úgy olcsóbban jössz ki (én az Orijent 1750 Ft/kg-os áron veszem piacon kimérve, ez az egy évesemnek egy hónapra elég).

Kinti vagy benti cicó lesz?

2012. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat sokat segítettek!!! :)) Benti cica lesz :D Jöhetnek még tippek ;)
2012. jan. 2. 13:54
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom...250 Ft/kg-ért vesszük a macskáinknak a száraz tápot és vidáman elvannak vele,meg a macskaszalámival...tök fölösleges az ilyen prémium eledel.
2012. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a választ is :)
2012. jan. 2. 14:34
 6/15 A kérdező kommentje:
Továbbra is várom a válaszaitokat :D
2012. jan. 2. 14:36
 7/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Kedves Negyedik, megnéznéd a kedvemért, hogy a 250 Ft-os tápod hány százalék húst tartalmaz? Várom a válaszod :)

2012. jan. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Royal Canin Kittenre esküszök én :)
2012. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Kimérős kaja,nem tudom.Vettünk már nekik whiskast is,gratulálok a 4% hústartalomhoz.......

Azért kiváncsi lennék,hogy te 6 macskának ugyanugy megvennéd-e az 1750 Ft-os macskatápot :) És mielőtt valaki lehurrogna,hogy minek 6 macska,akkor elmondanám,hogy nem akartuk őket az utcán hagyni,így ahol 4 macskának volt hely,6nak is akadt.És mindenki,aki hozzánk jön,irigykedve nézi,hogy milyen szépek a cicáink,mekkora debella állatok.És mivel falun lakunk,nemigazán szükséges a magas hústartalom,mivel jó egerésző cicáink vannak.

2012. jan. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pont ezért kérdeztem, mert a legtöbb ilyen kajában ilyen kevés a hústartalom. Én pont ezért veszek Orijent, mert abban 80 % a hústartalom, amennyire én tudom, ennél magasabb már csak a színhúsban van :)

És nem, hat macskának nem venném meg a drága tápot, de nem is tartanék hat macskát. Mondjuk az én cicám szobacica, nem az egerek miatt tartom, hanem mert szeretem (egyébként ő is utcáról mentett házicirmos:)).

2012. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!