Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért morog este a cicám...

Miért morog este a cicám mikor viszem kifelé?

Figyelt kérdés
4 cicám van, kertes ház, télen napközben bennt vannak. A legnagyobb pedig mindig morog mikor teszem este kifelé, még fújni is szokott. Ennyire nem akar kimenni? De akkor a többi miért tű csendben?
2012. jan. 5. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet nem szeret kézben lenni. Nem minden macska tűri.
2012. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van amikor tudja h most az következik, h mennie kell ki, és akkor önszántából elindul, de akkor is morog :D
2012. jan. 5. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:
A miénk éjszaka is benn van, végigaludja az egészet, de ha valami probléma lenne akkor mindig szól, van benn tál neki az egyik helyiségben oda is mehet vagy az udvarra. De akkor szokott morogni ha soká engedjük vissza, méghozzá nagyon erélyesen. :)
2012. jan. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de aranyos lehet :)
2012. jan. 5. 15:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ha látnád :) Kiskorában folyton benn volt, mire kicsit nagyobb lett kiraktuk. Mikor akar, bejön, de télen nagyon sokat van benn, ha már egy kicsit hideg van vagy egy csepp eső esik egyből berohan :) Ha valami gondja van például a szobába nem engedjük be egyfolytában morog meg sír :) Vagy ha nem ülünk le hogy az ölünkbe ugorjon. De pl. ha menne kifelé, kinéz meglátja hogy rossz idő van egyből visszafordul. Egyszer azt hittem szórakozik velem mert nyávogott az ajtónál, verőfényes napsütés, odamentem hogy kiengedem, éppen kinyitottam már csak a hátsóját láttam úgy sipircolt a szobába, vissza se nézett. Szerintem azt direkt csinálta. Vagy ha vittem akkor is előfordult hogy ellenkezett. Egyébként fekete kandúr és egy kicsit hosszabb szőre van az átlagnál. Úgyhogy lehet hogy a tiéd is valóban azt nem szereti hogy ki kell mennie... Ha csak akkor ellenkezik mikor kifelé viszed akkor valószínű
2012. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert nem akar kimenni:) Lehet, hogy fázik kint esetleg, nem lehet tudni.

Amúgy miért teszed ki őket éjszakára?

Én nem merem télen kitenni őket főleg nem éjszakára, amikor a leghidegebb van. De ez én vagyok. Túlságosan szeretem az állatokat.

(Amúgy jól irtad a többi "tűr csendben", hiszen Te vagy a gazdájuk tőled kapnak enni, tőled függ az életük.)

2012. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
azért teszem ki őket, mert ők kinti cicák eredetileg, nincs is bennt almuk, és este nem biztos h felkelnék, ha ki akarnak menni.
2012. jan. 7. 19:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Éjszakára tegyél be nekik almot. Akkor biztos nem fognak felkelteni.

Vagy eseleg meg lehet nekik csinálatni a ki-be járatot az ajtón.

Csak sajnos nem tudom, mibe kerülne mindez. De így legalább nem kellene minden esete végigcsinálni a procedúrát:)

2012. jan. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!