Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet megtanitani a...

Hogy lehet megtanitani a cicanak a "gyere ide" trukkot?

Figyelt kérdés
Nagyon cuki meg minden,de ha hivom baxik ram...csak akkor jon ha o akar...amugy kandur es 4 honapos.es ami meg a "gond" vele ,hogy utal olbe lenni.ha olbe vesszuk agressziven ugy morog meg harap meg karmol....de ha magatol jon akkor dorombol meg puszit ad stb...de kb naponta 1-2x van :P
2012. jan. 6. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A macska nem plüssmaci. Élő állat, önálló akarattal.
2012. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
na ne mondd.....evel tisztaban vagyok....ne a videki hazunknal nem merem kiengedni,felek nem jon vissza.ezert akarnam megtanitani neki,hogy amikor hivom jojjon...
2012. jan. 6. 09:19
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
A macskát nem tudod olyan dologra megtanítani, amit ő nem akar. Ha nem szeretnéd, hogy elkóboroljon, ne engedd ki. Ugyan ez a helyzet a simogatással is. A te kedvedért nem fogja engedni.
2012. jan. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ok,koszi a valaszt
2012. jan. 6. 10:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Sok-sok türelemmel -esetleg- eléred. Próbáld meg, mi a kedvenc jutalomfalatja. Azt a kezedben tartva hívd magadhoz. Jó pár hét után -esetleg- szót fogad és hozzád megy, ha hívod. Én az enyémnek azt tanítottam meg, mielőtt nyitjuk az ajtót, "ül, marad" parancsra leül. Ennyi elég, mert így már nem kell félni, hogy kirohan. Az ölben ülést ha nem szereti, ne erőltesd, mert azzal csak még jobban elvadítod. Lehet, hogy egy idő után magától is megy.
2012. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amikor hívod, mindig ugyanazon a néven szólítsd, vagy találj ki neki egy új becézést. Először menj oda hozzá, kezedben egy finom falattal (különlegesebb legyen) és miközben mondod a nevét (ezt a kiválasztott szót), odaadod neki a falatot. A szót kifejezetten hívogatóan, kedvesen, kérdő szólamban kell mondani, magasabb hangon, tehát mindenképpen más hangnemben és hangsúllyal, mint egyébként beszélsz hozzá, tehát a megszokottól eltérő legyen. Ezt sokszor meg kell ismételni, naponta akár 2x-3x, hogy erre felfigyeljen, és összekösse a szót a kajával. Egy idő után ha mondod, oda fog menni. Ilyenkor, ha kaját már nem adsz neki, simogasd meg. :) Sok sikert. Nekem bevált mindkét macskánál.

Kétcicás gazdi

2012. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a ket utolsonak nagyon szepen koszonom...probalkozni fogok remelem sikerrel.:)
2012. jan. 6. 20:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a legidősebb cicám ilyen. Sokszor nevetnek, amikor szólok neki és odajön hozzám. Csak a nevén szólítom, és jön.

Hozzá kell tennem, nem kinti cica, és nem is volt az soha. (Soha nem merném kiengedni, csak lezárt területre, vagy hámmal.)

De nem emlékszem, hogy hogyan értem ezt el nála. Nem tanítottam.

Soha nem vertem meg, nem bántottam. Na jó, amikor eltörte az összes vázámat, kiabáltam vele egy picit, olyankor lelapul a földre és nem mozdul.

Véleményem szerint nem kell hozzá semmi más, csak foglalkozni vele minden nap, és nem csak akkor amikor kedvünk van. Ez lehet a nyitja.

Ő nálunk (a 3 másikkal) családtag. Az ismerőseim az mondják rá, "olyan mint egy kutya" cicás vonásokkal.:)

2012. jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nalam meg az a baj,hogy sokat jarunk ki a videki hazunkba...es olyankor visszuk ot is.es most telen meg jo mert csukogatjuk az ajtokat.de tudjatok ti is h nyaron mi van falun...mindenhol minden tarva nyitva minden ajto,mert hat dog meleg van.es mar elore felek h mi lesz nyaron...nem lehet akkor is ajtokat csukogatni,plussz ha egyedul van sir,nyaron meg nem tudok egeszs nap a hazban ulni.szoval ezert akarom a gyere ide trukkot megtanitani neki,baj eseten,mivel van kobor kutya is a haz kornyeken,felek h megijed es elszalad...
2012. jan. 7. 18:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, arra nagyon vigyázni kell! Főleg mivel nem tudja a cica. Úgy értem, nincs meg benne a veszély érzet. Én nem merném kiengedni: bemegy máshová, bezárják véletlenül valahová, vagy szándékosan elviszi valaki, vagy elüti egy autó, vagy elkaphatják a kutyák. Szóval elég sok veszélynek van így kitéve. Ráadásul,még ott van az is, hogy elkóborol és mivel nem ott éltek, ha jól értettem, mire visszemenne már esetleg nem vagytok ott.

Nagyon sok veszélye van. Nem éri meg a kockázatot.

Nézz körül a neten! Biztos, hogy találsz, lehet kapni olyan hálókat, cicakeríést ahová ki lehet tenni és nem tud meglógni, nem eshet baja.pl.:

[link]


nagyon könnyen össze lehet tenni, akkorát csinálsz amekkorát akarsz. Én az 5.-en lakom, sokszor néztek kifelé, láttam, hogy szeretnének kint lenni, napozni.

Ezért én megcsináltam nekik így az erkélyt. Mostmár egész nyáron nyitva van, jöhetnek-mehetnek tettem ki mászót, játékot stb. és nyugodt vagyok én is, ők is.

Fontold meg, nem kerül sokba se anyagilag se munkába és esetlegesen megmentheted vele az életét.

2012. jan. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!