Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet baja macskámnak a...

Lehet baja macskámnak a kutyának való bolhairtó nyakörvtől?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos kandúr cicánk és bolhás volt már mindennel probálkoztam hogy kiirtsam pl: bolhairtó spary bolha irtó por de azt mondta az állatorvos hogy ezt csak a helyére szabad tenni és ajánlott bolhairtó ampullát vettünk is és nagyon hatásos volt de 2hét mulva visszakapta:( Arra gyanakszom hogy a szomszéd kutyától szedi össze mert elég jóba vannak egymással és mondtam a szomszédunknak hogy bolhás a kutyája de nem foglalkozott vele azt mondta hogy ugyis az udvaron van majd kiugrik belöle .Én emiatt össze is vesztem vele mert a macska megint visszaszedte a bolhát aztán megfürdettem bolha irtó macskasamponnal de kicsit sem használt megint bolhás maradt:( most vettem neki frontline cseppeket macskának és bolhairtó nyakörvet de csak kutyásba volt ráraktam a macskára semmi baja nincs de nem baj hogy nem macskának való hanem kutyának?
2009. máj. 24. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:

NEM SZABAD RÁRAKNI A MACSKÁRA A KUTYÁKNAK KÉSZÜLT BOLHAIRTÓ CUCCOKAT! VEDD LE RÓLA!

Különben is, ha bekented Frontline- nal (ennél jobbat nem is tudnál tenni rá) akkor minek a nyakörv??? Vedd le! Megbetegíti a macskát, mérgezéses tünetei lesznek.

2009. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jó leveszem és azért tettem rá mert ne kapja vissza egy-két hét mulva
2009. máj. 24. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Inkább macskásat adjál rá. A szüleim egyszer kutyásat adtak a macskára, mondjuk semmi baja se lett egyáltalán, de nem ajánlott.


Azzal meg ne törődj, hogy a felettem lévő nem ajánlja a nyakörvet. Rakd csak rá, nem árt neki, legalább látszik, hogy gazdis, meg jó is a bolhák ellen tényleg. Kiírtani nem nagyon lehet vele, ha már bebolhásodott, de megelőzésre jó.

A frontline is jó (a combo még jobb, mert amerre jár, ahol alszik ott is hat állítólag) de nem mindenki szereti, hogy ott kering a macskája vérében a bolhairtó szer.

2009. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok újra: nem írtam egy szóval sem, hogy nem ajánlom a nyakörvet, hanem felesleges rá az is, ha kezelve van Frontline- nal. De ha már kitértünk rá: a nyakörv szerintem azért nem olyan jó, mert felakaszthatja vele magát amikor fára mászik. Beakad egy ágba és ha nem tudja kibújtatni a fejét akkor megfulladhat... egyébként én is használtam a macskáimon nyakörvet (nem bolhairtót, arra én midnig Frontline- t használok, hanem csak azért, hogy lássák, hogy nem kóbor cicák) de mindig gumisat vettem, pont azért, hogy ki tudjon bújni ha fennakad egy ágon. Általában hetente, kéthetente újat kellett vennem, mert rendszeresen elhagyta mindegyik.

Amúgy nagyon nagy hülyeséget írt a második válaszoló, a Frontline sem a vérében kering.

2009. máj. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó akkor a bőrfelszín alatt a faggyúmirigyekben tárolódik és onnan kerül a felszínre folyamatosan. Gondolom nem csak azon egyszer egy cm-es területen különben nem sok értelme lenne. Akkor viszont, hogyan jut el a többi helyre. Nyilván nem csak rászárad, hanem be is szívódik.
2009. máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

így:

"A FRONTLINE® hatóanyaga, a rovarirtószerek legújabb generációjához tartozó fipronil kontaktméreg, mely azonnal és kíméletlenül elpusztítja a bolhákat, kullancsokat és egyéb külső élősködőket, amikor azok a hatóanyaggal érintkezésbe kerülnek. Nincs szükség vérszívásra ahhoz, hogy a hatóanyag a paraziták szervezetébe kerüljön. A fipronil a bőr felszíne alatt, a faggyúmirigyekben tárolódik, és folyamatosan a szőrszálakra és a bőr felületére kerül. A FRONTLINE® hatásmódja teljesen specifikus az ízeltlábúakra. A gerincesekre – beleértve kedvenc állatainkat és az embert is – teljesen veszélytelen."

De ez már elég off. 1.hsz

2009. máj. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg így: Alkalmazása:

Gyors, egyszerű kényelmes és biztonságos. A pipetta tartalmát cseppentsük a szõrt széthúzva közvetlenül a bõrre a két lapocka közé. A kezelés után 24 órával a készítmény a teljes bõrfelületen és a szõrzeten szétterjed. ^^

2009. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat

én csak annyit mondok hogy végül rajta hagytam a nyakörvet is sajnos nem gumis pedig mindig gumisat veszek semmi baja nincs és tapasztalatbol mondom hogy a frontline hatott azota egyetlen egy bolhája sincs és semmi baja ugyanolyan kis buzgo eleven kiscica a kékszinű nyakörv meg nagyon is jol áll neki egyépként biztos nem forgalmaznának olyat ami ártana a macskának vagy legalábbis nem lenne ennyire bereklámozva

2009. máj. 26. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!