Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van egy csomó macska a...

Miért van egy csomó macska a Gellért hegy lábánál, a rakpart felől?

Figyelt kérdés
Ezek kóbor macskák, vagy miért vannak ott? Láttam tegnap kb. 9-cet.
2009. máj. 24. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy kóbor. Vihetsz nekik kaját.
2009. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon durva, volt ott nekik egy csomó macskakaja a padkán.
2009. máj. 24. 17:07
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a kiscica onnan jött, a lap alján kezdődik a sztori. Persze, hogy kóbor macskák. Akik sajnálják őket, azok etetik.

2009. máj. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tök jó, köszi elolvasom.
2009. máj. 24. 20:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Nemrég éjjel 2 körül jártam arra és ott etette egy idős néni. Gondolom őt várják.
2009. máj. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Félelmetes... Ott élnek a forgalmas út mellett! Tökre hihetetlen. Legközelebb én is viszek nekik valamit. Köszi.
2009. máj. 24. 22:11
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Azért van ott annyi kóbor macska, mert

1. etetik őket, ezért oda szoknak.

2. odaszoknak, vannak közöttük fiúk-lányok, nyakra-főre szaporodnak!

Ezért van 2-3 millió kóbor macska az országban, amiknek a 30-40%-a AIDS-es, FIP-es, leukózisos, stb.

Ha van lehetőséged, akkor egy-egy barátságosabb cicát kapj el időnként, vidd el ivartalanítani, és érdemes utána a nyakába egy kis textil nyakörvet rakni, hogy "ivartalanítva vagyok", mert a dupla műtétbe belehalhatnak.

Ha nem lenne ennyi felelőtlen ember, akkor nem lenne tele az úttest elgázolt macskákkal és a Gellért-hegy lába, a mi utcánk, az egész ország, a menhelyek tele kóbor cicákkal...

[link]

2009. máj. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát ezen az AIDS-es dolgon meglepődtem, ez most komoly? Elég egészségesnek néztek ki, sőt nagyon szép volt némelyik.


Viszont igazad lehet, tényleg kéne csinálni velük valamit.

2009. máj. 25. 01:32
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Ezt komolyan írtam, létezik macska AIDS (emberre nem fertőző!). Hozzánk hoztak be macskát (menhely), gyönyörű volt, egészséges, több örökbefogadó meg is csodálta. Aztán egyszer csak el kezdett szarul lenni, hónapokon keresztül napi kétórás ápolás, kézből etetés, tisztántartás, injekciók, gyógyszerek, infúzió, végül egy fél kilós szőrdarab maradt belőle, annyira leépült, és minden törekvés és küzdés ellenére meg is halt :(. Nagyon kiborult mindenki. Ugyanolyan borzalmas betegség, mint az embereknél, de ez elmondható a FIP-ről, leukózisról.

Ezért kéne végre megérteniük az embereknek, hogy nem szaporítunk nyakra-főre se kutyát, se macskát!

A kóbor macskák betegség aránya még borzalmasabb képet mutat, mint a kutyáké, de ott is megtalálható (még a keverékek között is) a diszplázia, a számomra leggyilkosabb és legszomorúbb betegség, a vakság, máj-, veseproblémák, patella, bőrbetegségek, tacskóbénulás, egyebek (itt most csak a genetikai betegségekre gondolok, nem az idős korral járó problémákra).

És még van szaporítóknak pofájuk azt mondani, hogy de hadd szüljön, meg engem nem érdekel Mo. másfél millió kóbor kutyája és 2-3 millió kóbor macskája. De nem is ragozom, akibe szorult egy csepp emberség, azonnal belátja, miért hangoztatják az állatvédők az ivartalanítást, a chipet és a telefonszámos bilétát...

2009. máj. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ebbe még így nem gondoltam bele, mert nem szoktam sok kóbor állatot látni, bár azt sejtettem, hogy sok betegséget összeszedhetnek. Köszi.
2009. máj. 25. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!