Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatok egy felnőtt cicának...

Adhatok egy felnőtt cicának kis adag Augmentint ha nagyon meg van fázva? Lesz baja?

Figyelt kérdés

Idekeveredett hozzánk egy cica kb 8-10 hónapos lehet kb 1 hete meg van fázva csúnyán köhög eddig adtam neki aloe verát ma eszembe jutott h van itthon augmentin nemrég lejárt de egy pici darabot ha adnék neki levinné a gyulladást nem?Szerintem az állatorvosnál is ilyesmi injekciót adnak nem?Ugye nem lesz baja?Hozzáértők véleményét szeretném kérni!!!

Köszönöm.


2012. jan. 9. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A cicák megfázásos tünete nem jelenti azt, hogy egyezik az ember megfázásos tünetével.

Teljesen más betegséget is jelenthet, aminek köze nincs a megfázáshoz.

Vidd el orvoshoz és ne otthon kúráld emberi betegségre való gyógyszerrel.

2012. jan. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem tudom elvinni a héten mert orvos csak délután van és én délután dolgozom egész héten:( ezért gondoltam erre olvastam azt is h algopyrint is lehet nekik adni ilyenkor ezért gondoltam erre.szinte 100% hogy macskanátha és régebben egyik cicám is gyull. csükkentőt kapott szuriba.Tudom h nem ez a legjobb megoldás de a héten nincs más választásom...
2012. jan. 9. 12:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se adj neki (főleg lejártat ne), inkább szánd rá azt a kb.3000Ft-ot és vidd el dokihoz.
2012. jan. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Akkor inkább az algopirynt add ha mindenképpen adni akarsz. Amúgy sok doki kimegy házhoz és nem horribilis összegért.
2012. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is állatorvos. Tapasztalatból mondom ezer baja lehet a macskának, főleg ha az utcáról jött. Az én befogadott macskámnak is volt náthája, plusz férgés volt, amit én nem vettem észre mert csak lárvák voltak láthatóak. Egyébként koránt sem biztos, hogy meg tudod etetni vele a gyógyszert, az orvos is lenyomja a torkán vagy hogy csinálja... Én egyszer törtem össze algopirint, beletettem a tejbe ( eltörte a macska a lábát és másnap tudtam csak vinni orvoshoz) és nem itta meg a tejet mert érezte rajta a gyógyszert.
2012. jan. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sem Augmentint, sem Algopyrint. Emberi gyógyszerek a cicákra akár halálosak is lehetnek. Ráadásul az adagolás is teljesen más.
2012. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Macskanáthára viszont van célgyógyszer, amit csak az orvos írhat fel. Állatorvos.
2012. jan. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pláne, hogy az Augmentin antibiotikum, a macskanátha pedig vírusos betegség. Semmi értelme nem lenne vírus ellen.

Az orvos által meghatározott ideig kell szedni!

2012. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem adott már az állatorvos emberi gyógyszert macskának.Igaz nem antibiotikum volt hanem vizhajtó.
2012. jan. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!