Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez jelezheti azt hogy bántották?

Ez jelezheti azt hogy bántották?

Figyelt kérdés
Kijárós macskánk van és a napokban megsérült.A lábán van egy sérülés,egy seb volt ami mostmár gyógyulni látszik de még nehezen jár kel.Amikor ma vittem neki az ételt már evett rendesen és fel is állt de a sérülés napján az ételt sem fogadta el és még most is furcsán morog amikor hozzáérek.Egyébként van étvágya csak olyan félénk lett.Pedig nagyon szelíd és játékos macska.Lehet azért ilyen mert bántotta vki vagy ez a viselkedés együtt jár azzal ha megsérül az állat?
2012. jan. 9. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért morog mert fájdalma van.
2012. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 eszternagy válasza:
Az én macskám nemrég úgy került elő, hogy volt 2 nagyobb vérző pötty a farkán, azt elláttuk neki, néhány nap múlva a farkának egy kisebb darabja hiányzott és a maradéknak is egy kb. 3 centis részén csak lógott a bőr. Gondolhatod, hogy megijedtem. A lógó bőr el lett távolítva, hogy ne fertőződjön el neki a belseje és ismét elláttuk a sebet. Néhány napig benn tartottuk a kazánházban, hogy melegen legyen és ne essen újra baja, a farka végén viszont még mindig volt egy elhalt rész, amiből kilátszott a csont. Ez a rész is néhány nap alatt leesett neki, a farkának csak a fele maradt meg végül, de most már jól van. Ez alatt az idő alatt ugyanazt a viselkedést tapasztaltam tőle, mint te, de ahogy gyógyult a sebe egyre barátságosabb lett megint és most újra kezes bárányként viselkedik. Szóval ne aggódj, nem lesz semmi baj, de azért ha van rá lehetőséged vidd orvoshoz, ez nem olyan dolog, amit otthon rendbe lehet hozni gézzel meg betadinnal.
2012. jan. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kijött a doki kapott szurit meg sprayt a sebre.Nincs eltörve azt mondta de a viselkedése azért aggasztó egy kicsit.Amúgy is egy szeleburdi de így inkább ellenségesnek tűnik h folyton odakapna a kezemhez ha simogatni akarom.Ma már voltak nyugodtabb időszakai de még mindig nem az igazi.Persze nem egy két nap alatt fog elmúlni és ha azt mondod nem kell aggódni akkor elhiszem remélem így lesz.
2012. jan. 9. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!