Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tudományosjellemzőket...

Adamkak kérdése:

Milyen tudományosjellemzőket tudtok a macskákról?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
GUGLI!
2012. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekességeket? Írok párat:


- 6x jobban látnak, mint az emberek

- rövid távon képesek akár 50 km/h-val futni

- Jacobson-szerv (nézz utána, érdekes)

- fülét 32 apró izom mozgatja

- a csokoládét nem tudják rendesen megemészteni

- amúgy sem éreznek édes ízt

- sokkal jobb a hallásuk, mint a kutyáké

- életük 2/3át alvással töltik

- nyelvükön apró horgok vannak (táplálkozás, tisztálkodás)

- a fehér, kék szemű cicák általában süketek

- a vörös cicák ált hímek, míg a teknőctarkák nőstények

- tévedés, hogy a macskák nyávogás útján kommunikálnak, ez inkább az emberrel való kommunikációra szolgál

- a maine coon nevű fajta akár 10-15 kg-t is elérhet

- egyes cicák ösztönösen szobatiszták

- 220°-os a látómezőjük

- normális testhőmérsékletük pár fokkal magasabb, mint az emberé (38-39°C)

- akár 20 évig is élhetnek

- fekete fénynél világít a macskapisi (hogy erre hogyan jöttek rá ..)

- a hiedelemmel ellentétben nem színvakok

- az ókori Egyiptomban istenként tisztelték őket, ha valakinek meghalt a cicája, leborotválta saját szemöldökét

- az agyuknak van érzelemi központja (biztosan van rá vmi szakszó) ez amúgy nagyon ritka az állatvilágban

- egy héber legenda szerint Noé kérte Istentől, hogy védje meg a patkányoktól az élelmét, mire az oroszlán tüsszentett egyet, és abból lett egy macska (a legkevésbé se tudományos, de annyira debilen aranyos .. : )))

- a mai napig nem tudják, hogyan képzik a dorombolást (másodpercenként 25x kéne elernyednie és összehúzódnia egy izomnak a jelenlegi teória szerint, ami elég képtelenségnek hangzik)

- remekül úsznak, csak azért nem szeretik a vizet, mert a szőrük ha vizes, nem jól szigetel (mily meglepő :D)

- az egyetlen fajta, amelyiknek a szőre vízlepergető a 'török van'

- nincsen kulcscsontjuk, ezért férnek át szinte bárhol, ahol a fejük is átfér

- tappancsaikon keresztül izzadnak csak

- akár egy 50 m-es zuhanást is túlélhetnek

- oldalanként 12 szál bajuszuk van ált.

- orrlenyomatuk megfelel az emberi ujjlenyoatnak

- nekik van az egyik legnagyobb szemük a fejükhöz képest az emlősök között

- állkapcsuk csak függőlegesen mozog

- világító macskákat alkalmaznak AIDS-kutatásokban is. ez hangozhat a legbizarrabbul : ) persze génmódosított cicák

( [link]


Remélem ilyenekre gondoltál, és nem feleslegesen gépeltem ennyit : )

2012. jan. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm a válaszaidat és sok érdekességet tudtam meg belőle és sokat már tudtam de pl: világító pisiről nem Xd ez nagyon nagy. a bajszát meg már úgy is meg akartam számolni. az elsőnek üzenem hogy sokminden hez értek a gépen de a googleba ilyeneket nem szeretek keresni.
2012. jan. 12. 18:01
 4/6 Pataki Éva válasza:
26%
Szia! Az én tapasztalatom nem tudományos, csak hallottam, meg tapasztaltam. Rendkívül önfejűek, és nem taníthatóak. Ha rosszat csinál, és megbünteted, ugyanúgy mindig el fogja követni.Nevelhetetlen, és kiszámíthatatlan.Hiába van a kaja előtte, ha be tud surranni a lakásba, tuti lelopja az asztalról a kaját.A kutyám soha nem tenne ilyet!
2012. jan. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Na látod!? Pont ezzel bizonyítottad mennyivel több esze van egy macskának. Megtanítható bármire, és azt is tudja hogyan és mikor cselezzen ki! :)

Én imádok minden állatot, de a macskákat emiatt külön tisztelem. Lakásban van cicám. Egyszerű a megoldás, ne csak őneki kelljen alkalmazkodni hozzád, hanem te is idomulj hozzá. Ne hagyj elő kaját.

2012. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az utolsónak teljesen igaza van miért csak az állat idomuljon hozzád.kösz a válaszokat.
2012. jan. 16. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!