Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tippek macskák idomítására?

Tippek macskák idomítására?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy macska nem olyan okos, mint egy kutya, de azért van egy-két dolog, amire meg lehet tanítani? Vannak ötleteitek? Vagy tapasztalatok?
2012. jan. 10. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is, ne úgy állj hozzá, hogy a "macska nem olyan okos, mint egy kutya". Hidd el, van olyan okos állat a macska is, csak alapvetően más természetű, ezért máshogy is kell hozzáálláni.


Lehet őket tanítani, de csak ha ők is akarják. Én megtanítottam a cicáimat már több mindenre. Pl. ha kinyitottam az ablakot, akkor mindig bicikliző mozdulatot tett az egyik cinyó a mellső lábaival, hogy emeljem fel. Ilyenkor mindig "pitiztettem" még kicsit, mondtam neki, hogy "biciklizz", és egy idő után már a biciklizz szóra is ment neki.

De ugyanígy tanulta meg, hogy úgy kérje a kaját, hogy megkopogtatja a hátamat a mancsával.

Türelem (sok türelem), szeretet, és a macska személyiségének elfogadása a lényeg.

2012. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszi!:)
2012. jan. 10. 19:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan okos mint a kutya???

Nézd meg ezt a vidit!


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KhYha..

2012. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez édes!
2012. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De cuki! Köszi!:)
2012. jan. 11. 14:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem tanítottam trükköket, csak a tilos dolgokat a macskámnak. Nem megy fel az ágyra, soha nem nyúl a kint hagyott kajához, kikéretőzik, ha WC-zni kell neki, nem játszik durván, ha csak csupasz kézzel nyúlok hozzá, de ha kesztyű van rajtam, akkor bátrabb, ilyesmi... Én a tilos dolgokat enyhe fenyítéssel szoktam a macskám tudtára hozni. Ma már egy hangos szó is elég, hogy tudja, hogy bűnben van. Nálam minden új tevékenységet beszüntet első szóra, nem kell újra és újra leteremtenem ugyanazért. Egeret is hord nekem (látja, hogy nem tudok vadászni :D ), jó a kapcsolatunk, sok szeretetet kap tőlem, és azt hiszem neki ennyi éppen elég, hogy a kedvemben járjon.
2012. jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is ilyesmire gondoltam: megtanítani ezekre a fontos dolgokra. És mennyi időbe telt, amíg ezt elérted?
2012. jan. 28. 11:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindent akkor tanult meg, amikor alkalom volt rá. :) A konyha asztalt, az ágyat, mindent akkor tanítottam meg neki, amikor először felment rájuk. Szóval szépen folyamatosan jön minden. :)
2012. jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy elsőre mindjárt fenyítsd a tiltott dolgokért, mert ha egyszer már megengedtél neki valamit, utána nehéz lesz leszoktatni róla.
2012. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!:)
2012. jan. 29. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!