Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van, hogy gazdiként elveszted...

Van, hogy gazdiként elveszted a türelmed és legszívesebben kivágnád őket?

Figyelt kérdés

... mint macskát kakilni... :)

- mert csakazértis felmennek a pultra, holott tudják, hogy nem szabad (ha észreveszem, mindkettő rohan ki a nappaliból) Tudom, hogy nem direkt idegesítenek, de amikor a többéves is elkezdi újra csinálni, felmegy az agyvizem.

- egyik macska ba*ik odajönni hozzám, csak mikor 2-3 napig kinn van, utána egyből nagy a szerelem, és amint megkapja a kaját, le se sz*r és már a közelembe se jön

- a másik azért idejön, viszont akaratos, makacs dög, nem hagyja magát kézben tartani (kiállítási várományos fajtatiszta, tűrnie kellene)

- vagy csak én vagyok néha türelmetlen velük?

Néha belegondolok, hogy kutyát kellett volna venni, az legalább hűséges és mindig itt van velem, nem csak a drága prémiumkaját zabálja fel és utána megy szarni a fejemre. Más gazdiknál is vannak efféle holtpontok?


2012. jan. 11. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát igen,,, a mi macskánk is egy kis vakarcs,,de vettünk kutyát is :D Most megy a szerteért a harc,,most jön a macska ha a kutyát hívom akkor is. Ja és kutya nem engedi az asztalra,,amúgy szerzik egymást.8 éve mind a kettő.
2012. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem szerzik ***szeretik
2012. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekwm 5 cicám van ès egyik sem ilyen
2012. jan. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A macska független lény, ez a minimum amit tudnod kellett volna mielőtt megvetted Őket. Nem minden macska ilyen, és egyébként, nevelés kérdése a macskáknál is. Egyébként érdekes, tapasztalatból mondom, az elkényeztetett cicák akiknek mindig volt társasága általában ilyenek, de azok akiknek meg kell dolgozni a bizalmukért, mint ahogy nekem is meg kellett Kiaráért, azok amint kimondod a nevüket már ott is vannak, és várják a simit!
2012. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinél van, de amúgy tényleg nevelés kérdése.
2012. jan. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinél van ilyen, engem mondjuk a hajnali nyávogásnál szokott elkapni a harci ideg, meg a "lesből megtámadom a bokád, persze, csak ha nincs rajtad zokni" eseteknél.

De egyébként imádom a cicámat, soha nem tenném ki, csak ilyenkor fenyegetem meg vele :D

2012. jan. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 bella766 válasza:
100%
A "lesből támadás" (sokszor meg is ijedek tőle), és a hajnali nyávogás az én macskámnál is rendszeres...
2012. jan. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De jó, nálunk nincs hajnali nyávogás, akkor én még szerencsés is vagyok! :)
2012. jan. 12. 10:16
 9/13 A kérdező kommentje:
Bizony, ismerem már a macskákat, nem újdonság számomra, hogy öntörvényűek és teljesen függetlenek. Most gondolkodom egy menhelyi kutyus beszerzésén, azok hálásabbak.
2012. jan. 12. 10:17
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hiszed vagy nem, a macska akkor foglalkozik veled, amikor te azt hiszed hogy dühít. Azért megy fel, mert tudja hogy akkor rá fogsz figyelni. Szerezz egy macskapecát, azzal tökéletesen le lehet fárasztani, és akkor sokkal engedékenyebb, lehet simogatni. Egyik macska sem szereti, alapjáraton ha kézben tartod, ezért van az hogy pici koruktól szokták nevelgetni ilyesmire. Szerintem túl sok jelentőséget tulajdonítasz a macska viselkedésének. Próbáld meg kicsit hanyagolni. Ne keresd a figyelmét. Megjegyzem, nem csak a menhelyi kutyák, a menhelyi cicák is hálásak. Esetleg menj el néha egy állatotthonba önkénteskedni, hogy legyen pozitív élményed is. Ne mondj le a macskáról, szó nincs arról hogy nem szeretne, csak máshogy "működik".
2012. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!