Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiengeded a macskád az erkélyr...

Kiengeded a macskád az erkélyre? Hányadikon laktok?

Figyelt kérdés
Most fogunk költözni a macsekkal, nem merem majd kiengedni az erkélyre, félek, hogy kiugrik majd...
2012. jan. 13. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én a helyeden nem engedném ki, főleg ha kicsi! Én ugyan kertesházban lakom és nyáron kiment amikor kicsi volt és leesett! A nagymacskáim már csak nézelődnek, nem potyognak le, de ki sem férnek a korlát alatt.
2012. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Apámék macskája a nyolcadikról esett le,háát...
2012. jan. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen. A 2. - on. Az egyik már leesett az alattunk lévő erkélyre de nem lett baja. Nyáron elaludt a korláton és közben lezuhant.

Kezdetben tényleg nem szabad kiengedni egyedül, majd ha megszokja a helyet és nincs túl magasan és nincs túl alacsonyan sem, tehát olyan 2 - 4 emelet között már igen.

2012. jan. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 AmneZia ***** válasza:

Ablakot sem nyitunk, amíg a macskákat ki nem zártuk a szobából... Itt a harmadikon az egyik szomszédnak egyszer kiesett a cicája, túlélte, de hetekig sántított. Tesómék viszont az ötödiken sem paráznak, a macsek ott napozik a párkányon, engem meg a hideg ráz, ha látom.


Mondják, hogy általában nem hülye a macska, hogy magától nekimenjen a mélységnek, de ha pl. nagyon megijed, vagy utánakap egy szálló pihének, ritkán mégis kipotyoghat. Na én nem szeretek kockáztatni. És ha eddig is szobacica volt a tiéd, akkor szerintem te se kockáztass. Jó már neki odabent is.

2012. jan. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A miénk felugrott az erkély korlátjára és ott balettozott egész életében minden reggel. Aztán meg már az ablakon engedtük ki az erkély korlátjára, így kevésbé volt veszélyes, mintha ugrana. Mindig féltettem, de soha nem esett le. Igaz, körberaktuk az egész erkélyt virágládával, fent a korláton kívül, így nehezen tudott volna leesni, mert ha néha félrelépett, akkor is a ládába. Meg így nem is kellett annyira koncentrálnia egyensúlyozás közben, tudta, hogy nincs akkor sem semmi baj, ha mellélép. Bár a sarkoknál, ahová nem ért a virágláda és ahol mindig megfordult, egy kicsit még így is necces volt. Meg polcot is csináltunk neki a belső oldalon, ugyanolyan akasztókra, mint amilyenre a virágládákat akasztják ki, így azon elfeküdhetett és kényelmesen nézegethetett. De csak reggelente ugrott fel, napközben inkább alul nézegetett ki.
2012. jan. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 adamkak ***** válasza:
én a másodikon lakom és a mikor a macskám féléves volt akkor már ki engedtem de csak úgy hogy fogtam aztán másnap már teljesen egyedül ment ki 2 hónap múlva már a korláton mászkált. és nem ugrott le.
2012. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet kapni kifejezetten macskahálót, ez időjárásálló anyagból van.Nálunk az van felszerelve, így nem féltem őket. Az ablakoknál is vigyázz, oda szúnyogháló lett felrakva.
2012. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. ;)


Mi albérletben lakunk, úgyhogy oda biztos nem tudunk macskahálót rakni. Nem merem kiengedni, nagyon féltem.

Eddig kertes házban éltünk, kint is, bent is volt. Eddig is féltettem az autóktól, kutyáktól, ilyen szempontból örülök, hogy most csak lakásban lesz.

2012. jan. 16. 17:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Macskahálót albérletbe is felszerelhetsz. Maximum ha elköltöztök, akkor értelem szerűen elbontjátok. Megmondod a tulajdonosnak, hogy a macska így van biztonságban. Egy havernak a kilencediken van egy szép sziámija. Én is egész későn vettem észre, hogy a cica a keskeny konyhaablak párkányán volt elnyúlva. Sose esett le még eddig, de eléggé palincol a drága
2012. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 /Anita_'94/ ***** válasza:

10.-en lakunk és kb 1 éves kora óta jár ki az erkélyre, de esze ágában sincs kiugrani. Nem is megy a korláthoz, csak alul szaglászik kifelé. Van kirakva egy kétszintes házikó neki és azon szokott dögleni, ha jó idő van. Ha már nagyon süt rá a nap, akkor befekszik az alsó szintre aludni. Nyáron csak éjszakára hajlandó bejönni az erkélyről és azt nem is bánom, mert néha olyan sovárogva figyeli a denevéreket, hogy picit féltem olyankor. Nem a leeséstől (nem megy a korláthoz, mert szerintem fél a magasságtól), hanem attól tartok, hogy megfog egyet és elkap tőle valami betegséget.

Szóval ki merem engedni, de ő kb 6 hetes kora óta él a lakásban (már 9 éves) és nem mászkált soha a szabadban, talán nem is vágyódik ki a zajos külvilágba csavarogni. Itthon úgy él, mint egy király. Mindent megkap és folyamatosan kényeztetve van :)

2012. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!