Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1,5 éves, ivartalanított,...

1,5 éves, ivartalanított, lakásban tartott kandúr nagyon vad, simogatás elől elrohan, vagy karmol, harap. Hogyan lehetne megszelídíteni?

Figyelt kérdés
3-4 hetesen találtuk, szeretetteljes nevelést kapott, de kamasz kora óta ilyen idióta. Esetleg akkor lehet simogatni, ha álmos. Az ivartalanítás se segített. Lehetne valamit tenni, hogy bújósabb, emberbarátabb legyen, lehessen ölbe venni, felvenni, simogatni, mint egy "rendes" macskát?
2012. jan. 16. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem Ő az idióta, Te nem értesz a macskákhoz. Lehet, hogy bántották, azért ilyen. Először is, ne próbáld simogatni amíg magától nem jön oda. Nézz bele a szemébe, majd jó lassan pislogj. Ezzel tudatod vele, hogy nem akarod bántani. Remélhetőleg viszonozni fogja. Vegyél Neki finomabb zacskós tápot (azért ne mindig azt kapja) az hatásosabb, és azzal csalogasd minél közelebb magadhoz, de még mindig ne érj hozzá. Próbáld azt, hogy tartod a zacskót és Ő majd beledugja a fejét. Ha vele foglalkozol mindig guggolj le hozzá. Vegyél egy gombolyagot, húzogasd előtte, hátha elkezd játszani. Játék közben is próbáld közel csalni magadhoz. Ezt addig csináld vele, amíg egyértelműen nem látod, hogy nem fél tőled, nem agresszív. Ha ez megvan, lassan nyújtsd ki a kezed, hogy meg tudja szagolni. Ha megpróbál karmolni akkor valószínűleg túl korán nyújtottad, még nem bízik benned eléggé. Sebaj, próbálkozz később. Ha megszagolta, még mindig ne simogasd meg. Várd meg, amíg hozzád dörgölődzik, és akkor lassan hozzáérhetsz (lehetőleg ne váratlanul).
2012. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is van ilyen macskám, szép lassan mindig próbáltam megsimogatni, szépen beszélni vele, de sose tegyél hirtelen mozdulatot feléje. Szépe lassan nekem sikerült szelídebbé tenni, most mindig jön hozzám és hagyja hogy megsimogassam, sőt dörzsölőzködik és kifejezetten élvezi!
2012. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem tudom, sérülésnyomokat anno nem láttunk rajta, és olyan picike volt, nem tudom, kinek lett volna szíve bántani :(

Játékban nagyon lelkes, azzal nincsen gond, eldobjuk neki a plüss játékát, a szájában visszahozza (!), ugrál, mint az eszeveszett :)

Én is gondoltam rá, hogy valami finomabb jutalomfalatkával kéne rávenni a szelídebb viselkedésre. Múltkor pl.ültünk párommal a gépnél, ő meg egyszer csak odatámaszkodott a billentyűzet mellé. Emberi társaságot keresve odajön? Ő??? Nagyon megörültünk, megsimiztük, de a következő pillanatban sajnos már megint elszaladt. :(

2012. jan. 17. 11:57
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Az első válaszolónak igaza van, bár elég szigorú hangnemben írt. Az viszont hülyeség, hogy nézz a szemébe. NE. Semmiképp. Az fenyegetést jelent. Sok-sok időt kell vele töltened, háborítatlan nyugalomban. Ha vele vagy, ülj a földre, egy szintre vele. Fontos, hogy tégy úgy, mint aki nem figyel rá, ha odajön. Etesd úgy a földön azzal, amit szeret, hogy óvatosan odadobod, és másfelé nézel. Etetéskor is, ha felnéz a tálból, te másfelé nézz. És tényleg várd, amíg ő jön oda, és pár hónapig akkor se végy róla tudomást. Hagyd, hogy szagolgasson, maradj csöndben és nyugodtan. Meg fog szokni. Sok sikert kívánok szívből!
2012. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg segíthet, ha beszereztek mellé egy játszótársat, akivel játszhat macska módjára, pofozkodva, harapva.
2012. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat! GOndolkoztunk rajta, de nem merjük, féltenénk a másik macska testi épségét. Így is meglehetős vadászpózban nézett, amikor próbaképpen áthoztam a szomszéd kiscicát. Meg is támadta (csak persze nem hagytuk)

Érdekes egy macska, az biztos, mert ha látja, hogy a szomszéd kiscicát simogatjuk, felháborodottan, féltékenyen nyávog. De magát meg nem engedi ugyanúgy babusgatni.

2012. júl. 2. 12:16
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyszer viszont velem aludt, azóta tudom, hogy a lelke mélyén ott lapul egy kötődő macska :)))
2012. júl. 2. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!