Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska költöztetése családi...

Macska költöztetése családi házból panel lakásba - lehetséges? Mennyire lenne rossz neki?

Figyelt kérdés
Van-e esély arra, hogy egy felnőtt cica megszokja ha családi házból panel lakásba költöztetik? Eddig is sokat volt bent, de kijárhatott, amikor csak akart, alomhoz nem szokott. Költöznünk kell, de ott csak bent lehetne. Nem szeretnék megválni tőle, ill. "elhagyni őt", de azt sem szeretném hogy szenvedjen. Ragaszkodik hozzánk, de hallottam hogy a cicák a helyhez nagyon ragaszkodnak. Van valakinek tapasztalata?
2012. jan. 17. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Rokonomék egykor kerti cicája simán megszokta a panelt. Persze az első napokban az ágy alatt lakott, de lassan előmerészkedett és azóta köszöni jól van.

Barátnőm pedig két cicával költözött kertesből emeletes házba, ők nagyon gyorsan megszokták. Hozzáteszem, mindkét esetben van erkély is.

2012. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ez igazán megnyugtató számomra. Erkély egyébként itt is lesz, 2.em-i a lakás, csak van annyi esze hogy nem próbál meg leugrani :)
2012. jan. 18. 09:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Leugrani nem hiszem, esetleg leesni. Macskája válogatja egyébként, volt olyan cicám, amelyik az elsőn az erkélykorláton szaladgálva rendszeresen végiglátogatta a szomszédokat, a mostani viszont olyan lusta és félénk, hogy még az erkélyen lévő székre sem ugrik fel, nemhogy a korlátra.
2012. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld majd ki, hogy viselkedik az erkélyen. Hozzánk 2 éve került egy mentett, fiatal felnőtt cica. első dolga az volt, hogy felugrott az erkélykorlátra (7.-en lakunk). Szereltünk fel macskahálót, ami spec. ilyen célra készül, erős, időjárásálló. Azóta nyugodt vagyok. Az ablakokon szúnyogháló van, úgyhogy az is nyitható. Abban ne bízz, hogy "van annyi esze, hogy nem ugrik le", ugyanis nincs mélységérzetük, simán elugorhat. És minél alacsonyabbról esik ki,annál valószínűbb, hogy összetöri magát, mert nem lesz ideje száttárni a lábait, amivel mintegy ejtőernyő szerűen kifeszíti a bőrt, amivel fékezi a zuhanást.
2012. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy megszokja, habár ezt macskája válogatja. Ha szabad cica, akkor nyilván nehezebben viseli majd el a bezártságot. Azért ne dobd ki!
2012. jan. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Semmiképp sem dobom ki, ő is családtag. Épp azért kérek tanácsot, hogy amennyire lehet megkönnyítsem számára ezt a változást.

2012. jan. 19. 12:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, jövőhéten viszem a cicám panelba.

Igaz az én macskám itthon is sokat volt bent, főleg ilyen hidegben, és szobatiszta. Én annyira nem félek a költözéstől. Inkább attól, hogy az erkélyre ki merjem-e engedni, mivel mi első emeletre költözünk és albérlet, szóval macskahálót biztos nem teszünk fel.

2012. jan. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!