Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatmenhelyről szeretnék...

Állatmenhelyről szeretnék örökbefogadni házi kiscicát, milyen költséggel számoljak?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,és természetesen ki kell fizetni az oltási,féregtelenítés,ivartalanítási költségeket.Pontosan ez mennyit jelent?Illetve mit szerezzek be a kismacsesznak itthonra,olyan dolgokra gondolok,ami nem általános(kaja,kosár,játék stb...)de biztos szükség lesz rá?

2012. jan. 19. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Én is menhelyről hoztam a cicámat pár éve. Ez konkrétan nem várt el tőlem semmit, én magamtól fizettem ki ezeket a költségeket. De ha nem tudod, szerintem nem kényszerítik ki.


A kis cicáknak általában kombi oltást adnak, olyan 4-5 ezer körül mozog az ára, lehet, hogy ezt neked kell befejezni egyébként, mert 3-szori oltás, azt hiszem hetente kell vinni a cicát, de erről majd adnak egy oltási könyvet. Ivartalanítás ha fiú, az is olyan 5 ezer, ha lány, akkor kicsit drágább, talán 8 ezer. A féregtelenítő meg 200 forint.


Otthonra szerezz be neki jó sok játékot, hogy tudjon több féle közül választani. Persze ez lehet akár egy papír galacsin is 0 forintért, vagy egy régi cipő fűzője, nem kell a legdrágább ultraszuper macska-szórakoztató központot megvenni, úgyis egy száraz falevél jobban fogja érdekelni :) Vizsont egy kaparófa nagyon fontos, amire jó korán szoktasd is rá, mert különben a bútorok bánják :) Emellé esetleg egy körömvágót, mert a fiatal cicák nem tudják nagyon irányítani kit és hogyan karmolnak meg, és a játék hevében csúnya sérüléseket okozhatnak.


Ha nem szeretnéd, hogy mondjuk az ágyon aludjon vagy hasonló, akkor vehetsz neki egy fekvőhelyet, de ha csak nem egy barlangban laksz, akkor talál magának bárhol.


Vegyél neki még 2 etetőtálat, ami lapos, mert a cicák nem szeretik a mély edényeket. Kaját pedig olyat, amilyen megenged a pénztárcád. Van nagyon sok fajta, azt is megkérdezheted, hogy a menhelyen milyen fajtához van szokva, hogy esetleg a száraz tápot, vagy a nedveset preferálja. Mindenből vegyél juniort.


És mivel a macskák a büntetésből nem tanulnak jutifalatnak ajánlom pl. a fressnapfban kapható rudacskákat, 10 db 500 forint. Azzal tudod egy kicsit tanítgatni.

2012. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a menhelyt ahonnan szeretnéd elhozni. mi kutyust fogadtunk örökbe, náluk 4000ezer forintot kellett fizetni oltva ivartalanitva chipeztetve a kutyusért.
2012. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!2 hete keresgélek,mert nem találok kiscicát,ezért még nincs meg a menhely hogy honnan.De előtte ugyis felhívom.Persze gyanítom,hogy nem töltik fel frissen a fotókat,és lehet hogy személyesen kéne be-benézegetnem.Csak idősebb cicák vannak mindenhol.Fontos hogy én neveljem,és szelíd legyen a gyerekeim miatt is.
2012. jan. 19. 13:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Hová valósi vagy? Talán tudok segíteni!
2012. jan. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, hogy merre laksz, milyen messze mennél el a cicáért. Itt most vannak kiscicák:

[link]


Ha nem feltétel, hogy kicsi legyen, van egy gyönyörű nagyfejű kandúrka (sajnos, nem szerepel a képeken, még karanténban van), kb max 3 éves lehet. Nagyon hízelgős, odabújós. Jelenleg az egyik hátsó lába el van törve, vagy kificamodott, gyógyulgat..

Van továbbá egy "süldő" macsek, neki egy baja van: most vágták le a farkát, mert talán megégette. De nagyon aranyos cirmos hiúzka, még mindig bízik az emberekben...

2012. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Nagytarcsán lakom,és pici macsek kellene,év végi születésű,aki már nem cicizik.Kandur vagy nőstény javasolt ha gyerekek is vannak?Azt mondják a nőstény simulósabb..
2012. jan. 19. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha pici cicát hozol el, ő még nem lesz ivartalanítva, de valószínűleg ivartalanítási kötelezettséggel kapod.

Ha csak az oltás-féregtelenítés költségét kell kifizetned, akkor szerintem max egy tízes. De az is lehet, h nem mondanak összeget. Szerintem legalább egy nagy zsák macskatápot vigyél, nekik az is segítség.

Amúgy én ajánlom, hogy nézd meg vaterán is, sokszor felrakják az ingyen elvihető - akár talált - kiscicákat. (Kollégám is felrakta az út széléről összeszedett hat kiskölyköt, elég hamar lett is gazdija az összesnek - az egyik az enyém lett :))

Én nőstényt ajánlok, főleg ha benti cica lesz.

2012. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
esetleg kérdezd körbe szomszédokat vagy ismerősőket facebookon. Nekem anno egyik ismim kiirta hogy kiscica kellene nekik mert eltűnt a cicájuk egy ideje, másik ismerösömnek meg voltak pont elvihető cicái, így küldtem fényképet róluk, el is vitte az egyiket
2012. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem fogsz találni év végi születésű cicát .. A nagyon határeset az ősz eleje, ennél későbbi szinte lehetetlen.

Én a helyedben várnék tavaszig, akkor indul a dömping, bőven lehet miből választanod majd.


Amúgy én a Noé Állatotthont javasolnám, hozzád még közelebb is van, biztos nem nehéz oda eljutni.


Találtam ott neked két kölyökcicát, augusztusi születésűek:


[link]


[link]


Sajnos úgy tűnik épp mindketten bajban vannak :S Remélem megtetszik valamelyikőjük, és segítesz rajtuk.


Örökbefogadáskor 20e-ből kijön, utána kb havonta 5e.

2012. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!