Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A hétvégén fogok kapni két 8...

A hétvégén fogok kapni két 8 hetes kiscicát, és kertben szeretném őket tartani. Azt mondták nekem, hogy eleinte még ne engedjem ki őket egyedül a kertbe. Elszöknének? Köszi a segítséget előre is.

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 09:13
 1/8 anonim válasza:
100%
Naná hogy elszöknek! Gondolj bele két hónaposak! Tartsd lakásban őket, hisz az idő se lesz valami jó a hétvégén.
2009. máj. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az csak egy dolog, hogy meglógnak, de még nagyon picik, játékosak, óvatlanok és főleg lassúak. Semmi perc alatt szétszedheti őket egy arra járó nyest, kutya vagy kiszaladnak az utcára és már el is vannak ütve.
2009. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen pici cicákat még ne csapj ki a kertbe, pláne éjszakára, elkóborolhatnak, meg elindulnak keresni az anyjukat meg a többieket. Mellesleg a későbbiekben is csak akkor felel meg nekik a kert állandó otthonnak, ha azért van valamilyen helyiség (garázs, szerszámos, fészer stb.), ahová el tudnak bújni rossz időben, meg ahová tudsz nekik rongyokból valami melegebb vackot összedobni télre.

Egyébként részemről kegyetlenségnek tartom, amikor valaki a téli kemény mínuszokban is mániásan a kertben tartja a cicáját. Nekünk öt alszik bent a heverőkön, fotelokban, és semmi bajunk tőlük.

2009. máj. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha egy macskát a házhoz akarsz szoktatni akkor tanácsos bezárni 3 napra, vagy akár egy hétre is! Ez idő alatt egyáltalán ne menjen ki, tanulja meg, hogy itt van az ő helye, itt lakik stb. Később elkezdheted kiszoktatni, de akkor se csapd ki rögtön az udvarra. Amikor tudsz rá figyelni, menjetek ki közösen a kertbe pár órára, utána vidd be a macsekot újból a házba, másnap játszátok el ugyanezt megint. Kis gyakorlás után már lehet kint egyedül egész nap is (kb úgy fél éves korátóL), addig ra már biztos hazatalálna. Ja, és tanitsd meg a cicát, hogy hallgasson a nevére.
2009. máj. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk a cica kb. 1 hetet volt benn a lakásban, miután elhoztuk őt. 6 háznyira Tőlünk született. Eleinte csak a kertben volt, később messzebb is el-el ment, megy, de mindíg jön, ha szólunk neki. A macska a helyhez, a kutya a gazdához ragaszkodik, legalábbis felénk így mondják!

Üdv.

2009. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elszökhet, ellophatják, elütheti egy autó, megtámadhatja egy kóbor kutya vagy akár egy másik macska, sok minden történhet főleg egy új környezetben. Meg még kis ügyetlenek ilyenkor, az enyém felmászott mindenhova és egyszer beleesett egy földből kiálló vasrúdba, az a csoda hogy nem halt bele. Persze ha nem veszem észre rögtön akkor nagyobb baj lett volna. Vigyázni kell még rá, hiszen még csak "gyerek". Tartsd bent egy ideig, néha menj ki vele a kertbe hogy szokja. Esténként mindenképp bent legyen.
2009. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

szia!


Csak felügyelettel legyenek kint a cicák, egy pár hétig.Éjszakára gondosan zárd be őket. Majd látni fogod azt, hogy mikor mozognak otthonosan a kertben, és akkor tudni fogod hogy ott hagyhatod -e őket egyedül.Én a helyedben kb egy hónapig, de lehet kettőig is bezárnám őket minden este.

Most párzási időszak van, és kisebb nagyobb megszakításokkal késő őszig az is lesz, és félő, hogy valami kandúr megtámadja őket. Remélem tudtam segíteni.


Minden jót a kiscicákhoz!

2009. máj. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Egyébként részemről kegyetlenségnek tartom, amikor valaki a téli kemény mínuszokban is mániásan a kertben tartja a cicáját. Nekünk öt alszik bent a heverőkön, fotelokban, és semmi bajunk tőlük."


Nekünk volt már macskánk kiskoromban, akkor is kertben tartottuk, semmi baja nem volt télen. Természetesen lesz a cicáknak egy jól bélelt dobozuk, amiben alhatnak kint. De képzeld, télre sem fogom bevinni őket, akármilyen kegyetlenségnek hangzik...

Amúgy meg Pesten dolgozom, utána fél 7-nél előbb nem érek haza...Azaz egész nap bezárva kell, hogy legyenek. Ezért szeretném a kertben tartani őket, amint lehet. Szerintem sokkal szabadabban lehetnek ott. Az tény, hogy ott több a veszély, de szerintem sokkal természetesebb közeg nekik, mint egy lakás. Nem beszélve arról, hogy nem szeretnék állandóan macskaszőrt porszívózni, és féltem a bútorokat

Van kint egy kamra, aminek zárható az ajtaja, oda be tudom tenni őket, csak azt gondoltam, szegénykék ott meg fognak bolondulni, mert nem túl nagy kamra (bár egy kisebb szobával felér a mérete). Mit gondoltok, úgy jó, ha napközben ebbe a kamrába teszem őket?

2009. máj. 29. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!