Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túlsúlyos cica, fogyókúra, de...

Túlsúlyos cica, fogyókúra, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van 2 fiatal (1-2 évesek) cicám és az egyikük kicsit túlsúlyos. Illetve van, aki szerint kövér, ám az orvos szerint csak "jó húsban van". Minden esetre a doki is fogyókúrát javasolt még tavaly nyáron. Azóta orvosi, diétás tápot eszik (Royal Canin). Napi 42 grammot mondott az orvos, amit hónapokig tartottunk, mégsem lett változás. Csökkenteni azt a mennyiséget már nem lehet, így is folyton éhes volt szegénykém.

Viszont adok mellé neki reggel és este fél-fél tasakos kaját is. Úgy gondoltam, hogy annak úgyis nagy része víz, nem hiszem, hogy hízlalná és szerintem az sem a legjobb, ha csak száraz tápot eszik. Szóval kapja reggelire és vacsorára azt, napközben meg a szárazat, amit így viszont lecsökkentettem 32 grammra.

Ennek ellenére nem hogy fogyna, talán még kicsit szélesebb is, mint volt (bár lehet ez csak a téli bunda?).

Mit tehetnék, hogyan tudnám kicsit lefogyasztani? Mit adjak neki és mennyit?

4,7kg volt az utolsó mérésnél, jó lenne 4-re levinni. És amúgy nem úgy kövér, hogy lóg a hasa, hanem inkább fentről nézve széles, kicsit hordóra emlékeztető alkata van.


2012. jan. 25. 10:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

szerintem a tasakos kaják is számítanak.


az én orvosom azt mondta, hogy macskával 2 dolgot szinte lehetetlen csinálni: lefogyasztani vagy felhizlalni


az enyém is kap enni rendesen, de sovány mint a fene, de neki ilyen az alkata. Valószínűleg a tiédnél is szerepet játszik.


ha jól tudom, akkor az ivartalanítás kanmacskáknál szintén okozhat elhízást, növekedést.


Illetve kérdés, hogy kinti macsek e. Ha kinti, akkor lehet, hogy bekajál más házaknál, vagy egeret fog, stb, bár akkor mozogna is mellé rendesen.

2012. jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Próbálj ki másik diétás tápot, vagy esetleg azt, hogy nem tápot kapnak enni, hanem te készíted nekik a kaját (erről elég sok infó van neten is). És mozogj velük sokat, vegyél esetleg valamilyen izgalmas macskajátékot, fiatal cicák, biztos szeretnek játszani.
2012. jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Kislány mindkettő, ivartalanítva vannak és benti cicák (8.on lakunk így megoldhatatlan a kijárás).


Igen, amúgy ez a furcsa, hogy míg ő ilyen, a másik cicám meg vékony, pedig többet eszik, mint ő.


De szerinted ne adjak neki tasakosat? Kizárólag szárazat kapjon? De én úgy sajnálom... hogy lehet mindig ugyanazt enni :(

2012. jan. 25. 11:10
 4/26 A kérdező kommentje:
A házi koszttal az a gond, hogy abban nincs meg minden olyan anyag, amire szükségük van. Ez a royal canin mindent tartalmaz. Esetleg azt kipróbálhatom, hogy adok neki házit is meg a tápot is. De amúgy nem értem, a házi kosztnál jobban hízlalnak a tasakosok, amiknek a 3/4-e víz?
2012. jan. 25. 11:16
 5/26 anonim ***** válasza:
Te vagy Jon Arbuckle?
2012. jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
John
2012. jan. 25. 11:26
 7/26 Mailerdeamon ***** válasza:
Mindegyik máshogy értékesíti a tápanyagot, ha ugyan azt eszik is lehet, hogy az egyik dagi, a másik vékonyabb. Adj neki csökkentett energiatartalmú jó minőségű tápot az adagolási útmutatónak megfelelően, abból adhatsz többet is, így nem lesz az az érzése a cicának, hogy 10 szem tápot evett csak egész nap.
2012. jan. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

[link]


Ha ilyet veszek neki az jó? És akkor emellé kaphat tasakosat is, mint most? Nagyon nem szeretnék neki csak és kizárólag szárazat adni...biztos, hogy nem egészséges dolog..

2012. jan. 25. 11:46
 9/26 anonim ***** válasza:
2012. jan. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
:D Ehhez a cicához képest az enyém nádszál vékony. Szerencsére. Tehát, mint mondtam, nem kövér, csak van rajta kb fél kiló felesleg. Mindjárt mutatok képet róla.
2012. jan. 25. 12:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!