Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy cicát, de nem...

Találtam egy cicát, de nem fogadhatom be. Félő, hogy bántani fogják. Mit tegyek? A helyi menhely tudtommal nem vállal cicákat, ismerős nuku.

Figyelt kérdés

Gyönyörű szép kandúr cica, mikor először találkoztam vele belefeküdt az ölembe,ahogy leguggoltam hozzá. Kinn ültem vele a suli parkolójában egy órát az esőben :)

A lényeg: sajnos a szakmunkástanulókkal teli iskolámnál találtam rá. Korábban az elmondások szerint a suli melletti lakótelep etette, mikor ki adott neki enni. Nagyon aggódom érte,kb egy hete mászkálhat ott. A sulitól kicsit arrébb adtam neki enni, hihetetlen barátságos,bújós és békés, okos cica, valószínűleg háztól kerülhetett ki. Az iskolába sok agresszív, poénból-bántjuk típusú ember van, nehogy valaki véletlenül kedvet érezzen arra, hogy bántsa. Többen engem oltogatnak, hogy biztos elkapok majd tőle valamit,bár engem ez nem zavar, ha állatokról van szó. Ugyan van itthon egy kislánycicám az albérletben, de többet nem tudnék eltartani,még pár napig sem. Lehet,hogy bántanák egymást, azt nem kockáztathatom,lévén utcai cica a másik, az enyém meg abszolút lakásmacska, talán az anyján kívül más macskát nem is látott.

Segítenék, de azon kívül, hogy etetem, nem tudok mit tenni. Valakinek valami ötlet? Esetleg befogadó ember? (Komárom megye)

Nagyon megköszönök minden ötletet vagy segítséget.


2012. jan. 25. 22:06
 1/3 Mailerdeamon ***** válasza:

Attól még kijöhetnek egymással (természetesen karantén, orvosi vizsgálat és oltások után), hogy a te cicád mindig egyedül volt, de ha nem akarod befogadni, akkor végül is mindegy.


Nézz utána, van-e a környéketeken macskamentő. Sajnos sanszos, hogy így utcáról senkinek nem fog kelleni.

2012. jan. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Legszívesebben azonnal hazahoznám, hamar megszerettem. De most van, hogy inkább a cicám eszik itthon, mint mi, sajnos most így mennek a dolgok. De valamit szeretnék csinálni vele, nagyon sajnálom szegényt!
2012. jan. 25. 22:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a menhelyre nem is veszik be, esetleg megkérdezheted őket, hogy a tartásában tudnának-e segíteni, amíg nem lesz gazdája. Egy cica nagyon keveset eszik, szinte semmibe nem kerül, ha arról van szó, hogy mit eszik, csak egyen valamit. Bár sajnos azt is el tudom képzelni, hogy van olyan helyzet, amikor ennyire sem telik.


Egyébként merre laksz? Bevállalnád a cicát, ha kapnál segítséget az ivartalanításhoz és az etetéshez?

2012. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!