Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát lehet vinni költözésnél?

Macskát lehet vinni költözésnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Jövőre fogok költözni csak elég előrelátó vagyok.

Van egy 5 éves cicám szobatiszta, de macskaajtón mászkál ki-be, szóval nem almot használunk, de ismeri az almot régebbről.

A barátomhoz költözök, ahol van 2 német juhász,abból az egyik elég mogorva szóval kint nem tudna mászkálni, meg félek, hogy elkóborolna. Mivel van egy kutyusom is (szobakutyus) aki nagy előszeretettel eszi meg a macskaalmot, ami nem a legjobb mert felszívja az alom a bélnedveit, szóval az alom se lenne a legjobb megoldás.

A lakásban persze mászkálhatna akárhova.

Nem tudom, hogy jó ötlet-e megfosztani a külvilágtól, mivel nem nagyon mehetne ki. Mi pedig most a Balaton parton lakunk, "horgászni" szokott halakat a balcsiból, sokat mászkálhat szóval arany élete van. Nem tudom, hogy számít, de ivartalanított nőstény cica:)

Jobb lenne ha itt hagynám anyuékkal?

Csak nagyon szeretem, és a kutyus is imád vele játszani:S

Mit csináljak?


2012. jan. 30. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is ez a helyzet. :/
2012. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:S
2012. jan. 30. 11:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben ott hagynám anyudéknál. Jó ott neki, megszokta és biztos szereti is a helyet. Persze biztos megszokná az új helyet is, ha nem is rögtön, de egy idő után igen. Én azonban azt javaslom, ha anyudék is ha úgy szeretik mint Te, akkor bátran hagyd otthon, jobb lesz neki a megszokott otthonában.
2012. jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Épp az a baj, hogy ők csak elviselik:S A családban csak én szeretem az állatokat, szóval állatkérdésben, nevelésben mindig egyedül vagyok:S

De lehet, hogy marad:S Jövök majd le hozzá=/

2012. jan. 30. 17:42
 5/11 Mailerdeamon ***** válasza:

A cica szempontjából jobb ha marad még ha csak megtűrik akkor is. A cicák szeretik a szeretgetést, de elvannak nélküle is, elég önállóak.


Ha vinni szeretnétek meg lehet próbálni már most összeszoktatni a német juhászokkal. A legtöbb esetben a macskán múlik, hogy megtámadja-e a kutya. Ha elfut, akkor igen, ha nem, nem.

A te kutyádat sem lehetetlen leszoktatni az alomevésről.

2012. jan. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az egyik Német juhász még engem is megtámadna, pedig "ismer" egy jó ideje. Próbálok határozottan közeledni hozzá, ő ezt morgással, vicsorgással viszonozza:S

Nagyon nem bírja azokat akiket nem kölyök kora óta ismer. Szoktuk vinni őt is sétálni az enyémmel együtt 2 órás sétákra, de a kutyámat szívesen megkóstolná, szóval ha az enyém van szabadon engedve lemaradunk. Ha a német juhász van elengedve akkor viszont ölben hozom az enyémet, és a barátom mellé megyek.

Ez egy szempontból jó, mivel házőrző. De velem szerintem soha nem fog megbarátkozni.

A macskám is eléggé kutyaellenes :S Az enyémet is kb 2 hónap múlva kezdte el elviselni, a kutyus volt az aki mindig odament hozzá. De általában kifutott a házból.

De volt amikor felpofozta a kutyát xD

Szerintem maradni fog, bármennyire is rossz itt hagyni=/

2012. jan. 31. 08:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint igencsak nagy problémák vannak a barátod "házörzőjével"... Vigyétek el kutyasuliba. Majd még írok bővebben ezzel kapcsolatban, de most mennem kell.
2012. febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, van baja:D De a gazdájának teljes mértékben szót fogad. Már 7 éves nem tudom, hogy kutyasuli mennyit segítene, meg a közelben nem is nagyon van erre lehetőség ha jól tudom:S
2012. febr. 1. 17:30
 9/11 anonim ***** válasza:

nagyon nem lenne az új helyen jó a cicusodnak.

Biztos, hogy ki akarna menni, és ki is menne.

Gondold végig, hogy kibírnád, hogy elkapja a németjuhász?!

Én még a szobakutyusomat is félteném odavinni.

2012. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a kutyussal megvannak bár póráz nélkül nem engedjük őket egymáshoz, nem merem. Ha a német juhász el van engedve, akkor ölben hozom a kicsit ha a kicsi van elengedve a német juhász lábnál szépen jön. El vannak kerítve, szóval nem tudná a cicát elkapni, van ott egy macska akit bír is a kutyus, bár már eldöntöttem, hogy marad a cica=/
2012. febr. 21. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!