Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy szobában tartott...

Ha egy szobában tartott nőstény cicát nem ivartalaníttatok, az neki rossz? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval van 2 (egyelőre kölyök) nőstény cicám akiket ivartalaníttatási szerződéssel fogadtam örökbe, és egy fatelepről mentett kandúrom.


A lány cicák ráadásul betegek, minden "földi jóval" meg vannak áldva, ezért az egyik lehet, hogy túl sem élné az altatást a gyenge szíve miatt, szóval neki maradna a fogamzásgátló.


a másik félszemű, egyelőre mindentől megy a hasa ami nem csirkehús vagy máj, de őt meg lehetne műteni.

viszont ő szegény olyan kis nyomika, hogy felügyelet nélkül ha kiengedném a házból, garantáltan fél órán belül elpusztulna kb...

(vannak cicapórázaik de a hideg miatt még csak rövid időre voltak kinn.)


csak a kandúrom aki kijárós, és mostanában kezdett harcokba, szóval elég jó kilátásai vannak egy ivartalaníttatásra.


bevallom, a sok betegség olyan nemvárt kiadásokhoz vezetett (kutyáim is vannak), hogy meg kell fontolni, hogy 2x 7500 forintot fizetek a dokinak, vagy 1x 3500-at...


(a kandúré az olcsóbb.)



hiszen ezek a szegény kislány cicák úgy sem találkozhatnak nélkülem idegen kandúrral...


csak hát amikor ivarérettek lesznek és eljön párzási időszak, akkor az nem rossz nekik?

mert ha emiatt jobb nekik ivartalanul, akkor persze megcsináltatom a műtétet...


meg akarom beszélni az örökbeadókkal is, de csak akkor, ha itt jó ötletnek tartjátok, hogy csak a kandúrt műttessem meg!



köszönöm előre is a válaszokat!


2012. jan. 30. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát nézd, először is egy nagy ölelés neked, hogy ennyire szereted az állatokat :)


másodszor, igen elég a kandúrt, úgyis ha nem ivartalanítod és jelölget a házban az elég kellemetlen. a szagok...meg maga a tény h ida-oda vize ugyebár. a lányokat nem fontos ivartalanítani ilyen szempontból, hanem van az idegesítő tényező. mert amikor eljön az az időszak és a lány cica nincs ivartalanítva akkor aztán megy a sírás-rívás, kaparja az ajtót, bőg egész nap, hancúrozik, fetreng, nameg a vér.

nekem 4 cicám van, (3 fiú és egy kislány) de mindenki ivartalanított... a fiúk kihúzták a gyufát a jelöléseikkel, a kislány meg addig hisztizett amig nem volt más megoldás. annyi a lány macskánál a nehezebb, hogy műtét után gallért kell viselnie, hogy ne rághassa, nyalhassa a pocakján a sebet...én úgy aludtam hogy mellettem volt a cica hogy mindig tudjak rá ügyelni. egy hét totál félálomba, de persze megérte...mi vagyunk felelősek értük :)

2012. jan. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ivartalaníttatási szerződéssel fogadtad őket örökbe, nem lesz ezen mit megbeszélni, nem véletlen íratták veled alá, nem fog nyitott fülekre találni ez a pár kifogás.


Egy az, hogy neked rosszabb lesz, mint nekik, mert nem tudsz majd megmaradni a házban a nyervogástól, mert azt csinálják, ha tüzelnek. Fetrengenek a földön és nyervognak, mintha legalábbis valami fájdalmas betegséget szedtek volna össze. Borzalom.


Másik az, hogy nem csak azért kell ivartalaníttatni, mert akkor nem lehet kiscica, hanem azért is, mert rengeteg betegség megelőzhető ez által, úgy mint emlő daganat, gennyes méhgyulladás. A fogamzásgátló elősegíti a gennyes méhgyulladás kialakulását például, szóval úgy is az lesz a vége, hogy ki kell pakoltatnod, csak ráadásul akkor, mikor már amúgy is baj van. Ha egyáltalán észreveszed időben, és nem pusztul bele.


Gondolom nem rég kerültek hozzád, semmilyen következtetést ne vonj le a jelenlegi állapotukból arra, hogy milyenek lesznek később és lehet-e ivartalaníttatni őket. Majd az állatorvos eldönti. Elég kevés eset van, mikor nem lehet vagy inkább nem javasolt.


Bármikor kiszökhetnek amúgy is. Vagy bármi történhet, amit el sem tudsz képzelni. Az a biztos, amit megcsinálnak.


A kandúrodat, meg ha kiherélteted, akkor nem fog annyit eljárni, nem fogja körbehugyozni a házadat, nem fog verekedni, nem kell a tályogjait kezeltetni az állatorvossal, így aztán amennyire lehet annyira lecsökkented az esélyét annak, hogy véres úton is terjedő betegséget hozzon haza (pl. FIV) és hererákot sem kap majd.


Nem kell őket egyszerre vinni, és akkor nem egyszerre fizetsz.

2012. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos. Ha nem ivartalanítasz egy fogságban tartott macskát, akkor az szenvedni fog. Ha lakásba akarsz macskát, annak az ivartalanítás az ára.

Nekem is voltak fenntartásaim, mikor az én lánycicámról volt szó, kicsit "erkölcsileg" is belegondoltam a dologba, hogy ugyan van-e jogom elvenni tőle a nemzéshez fűződő "jogát"? De aztán arra gondoltam, hogy azzal, hogy lakásba zártam, már eleve egy csomó dologtól megfosztottam, ami ilyen alapon ugyanúgy járhatna neki.

2012. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A jogaidról felesleges elmélkedni, egy csepp lelkiismeret furdalásod sem legyen. A macska saját jólétét az ivartalanítás elősegíti, ráadásul szövetkezett veled, nélküled nem élne meg, te felelősséggel tartozol érte és felelős döntés hoztál akkor is, mikor ivartalanították. Ez kicsit olyan, mintha a kórházban arról elmélkednének, hogy van-e joguk a szabad mozgásodat korlátozni azzal, hogy begipszelik a törött lábadat.
2012. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ettől féltem...


Volt már nőstény cicám, de ő kijárós volt (a kandúr tesója) és ivartalaníttatás nélkül sem lehettek kiscicái.

Pedig párzáskor tömve volt a kertünk kandúrokkal, akkor sem lettek kölykei..

Na ezt csak azért mondtam, hogy Mica nem viselkedett hülyén - tekintve, hogy pározhatott...



De hát így Ducikát kénytelen leszek kipakoltatni...

De a másik lány cicámról nem én találtam ki, hogy szívbeteg, sajnos a bal kamra körül nagyon meg van vastagodva a szívizma, emiatt elég fejletlen...

Még várunk kicsit, hátha megerősödik, de műteni valószínűleg nem lehet majd.


Szóval ha fogamzásgátlót kap, akkor ugye nem fog nyervogva fetrengeni?...


(A kandúrt mindenképpen ivartalaníttatom, mert már 2x jött haza tályoggal, és nem akarom megvárni, amíg nagyobb baja lesz.)

2012. jan. 30. 13:46
 6/12 Mailerdeamon ***** válasza:

Ha ivartalanítási kötelezettséggel fogadtad be őket, akkor az azt jelenti, hogy köteles vagy őket ivartalaníttatni amilyen hamar csak lehet, ezt nem csak úgy hasracsapásszerűen írják bele az állatmentők a szerződésbe.


Remélem a beteg cicád is meggyógyul addigra, mire olyan korba kerül, hogy műteni lehet.

2012. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

hát de ez az, hogy már lassan lehet is, de egyik sincs fizikailag megfelelő állapotban egyelőre hozzá...


a szerződés meg tudom, mit jelent, de mivel tudják, hogy eszemben sincs szaporítani, ezért gondoltam meg is bíznak bennem.


de mindegy, mint írtam, meg lesz a műtét.


bár az innentől érdekes, hogy hiába írtam alá a szerződésben az ivartalaníttatást az egyik lány cicának, ha az orvosilag nem lehetséges, 98%, hogy belehalna.

(szóval mindenképp beszélnek kell erről az örökbefogadókkal, nehogy már börtönbe menjek szerződésszegésért, amiért csak fogamzásgátlót adatok neki...

2012. jan. 30. 19:29
 8/12 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha nem lehetséges az ivartalanítás, akkor természetes, hogy más megoldáshoz kell folyamodni. Azért várd ki a végét, lehet, hogy meggyógyul, jobban lesz addig.
2012. jan. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem mégy börtönbe, csak visszaveszik a macskát, ha nem tartod be, ami a szerződésben van, és nincs rá komoly indokod. Mint fentebb mondtam, nem csak a kiscicák szempontjából jó a műtét, ezért a megbíznak benned, hogy nem szaporítod lényegtelen. Ráadásul sose tudhatod, mikor szökik ki, mikor vigyáz rá valaki, akitől kiszökik, mikor törnek be és mennek ki a nyitott ablakon, mikor kerül véletlen máshoz, aki nem figyel stb. stb.
2012. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja és gondolom erről a szívbeteges, meg belehal dologról van valami papírod is, mert bemondásra úgysem hiszik el, de még az is lehet, hogy megnézetik azzal is, akihez ők hordják.

Mi nagyon jóban voltunk azzal, akitől a macskákat hoztuk, ráadásul "csak" fiúk, el is meséltük hogy viselte a herélést, de attól keményen kérte az igazolást arról, hogy megtörtént, hogy meg is nézhesse.

2012. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!