Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A perzsa jó választás?

A perzsa jó választás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy perzsa macskát! Jó választás? Hogy kell gondozni? :) Jó neki kint is? ;-) A válaszokat előre is KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!!!4
2012. jan. 30. 18:44
 1/8 anonim válasza:
100%
Hát én a félperzsákra esküszöm. Nekem 3 is volt, okosak ügyesek, szépek. A perzsa macskákkal az a bajom, hogy olyan kis bambák vagy hogy mondjam, butuskák. Kint semmiféleképpen nem tartanám, lehet hogy nagy nehezen kibírná, de minden beleragadna a szőrébe, és szerintem az nem is szép és nem is tesz jót a macskának. Nem kertre lettek tervezve:)
2012. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Én ahány perzsa macskát ismertem, mindegyik undok volt, és bizalmatlan.A bundájukat pedig nagyon következetesen ápolni kell, különben összeragad és le kell nyírni. Kintre meg biztosan nem tenném, legtöbbjük annyira toppon, hogy elfussanak egy kutya elől mondjuk. Én százszor inkább egy korcs macsekot tartanék.
2012. jan. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Perzsát akkor vegyél, ha van türelmed napi szinten fésülgetni, különben katasztrofálisan fog kinézni. Ebből talán arra is rájöhettél, amit már előttem is írtak: a perzsa mindig is szoba cica volt, kint nem tartható.
2012. jan. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
oké... köszi! amit én láttam képen annak rövid szőre volt.. miért?
2012. jan. 31. 18:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a régi macskáim kint laktak a teraszon! az egy fedett hely, viszonylag meleg, meg alig fúj be oda a szél.. Meg volt nekik egy meleg hely, amit teletettünk szénával, a macskák oda bemásztak, összebújtak.. nagyon meleg volt ott, még akkor is elég jó volt amikor nem volt bent senki... :) Ezen a helyen se lenne neki jó?.. Ha jó ha nem, nyugi nem fogok se kint se bent tartani még egy jó darabig... De ha mégis, akkor csakis benn! ;-)
2012. jan. 31. 18:13
 6/8 anonim ***** válasza:
A perzsa mindig is luxus macska volt. Mindig bent volt, és gyakorlatilag kinyalták a seggét. Nem kinti tartásra tenyésztették ki. A rövid szőrű pedig valószínűleg egy egzotikus cica volt. Az sem kinti macska ám! Pont mint a perzsa....
2012. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

NEM JÓ NEKIK KINT!

Felteheted még a kérdést 20x is, nem lesz tőle jobb nekik kint. A tonkinéznek se.

2012. febr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké.. Ezeket a macskákat amúgy ha lenne vagy ha lesz bent tartjuk! ;-)
2012. febr. 3. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!