Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska hány fokig bírja...

Egy macska hány fokig bírja kint a téli hideget?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 10:07
1 2 3
 1/21 Kissné Tahi Erika válasza:
89%
Ez a kérdés engem is érdekelne. Van egy kinti cicám, szigetelt házban lakik és nagyon jól táplált, de most olvastam, hogy jöhet mínusz 25 fok is, nem tudom, hogy ezt mennyire bírná? Ha lehet, kímélném a náthától, és ha beüt a még hidegebb idő, éjszakára be fogom vinni a házba, bár, a férjem nagyon nem akarja:-( Ma reggelre nálunk mínusz 15 fok volt, a cica ezt még nagyon jól tolerálta, vidám és jókedvű egész nap. De vajon meddig bírja? Aki tudja, megírhatná, hogy a kinti cicák mire számíthatnak.
2012. febr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%

A mienk is bírta eddig -17 garázsban.De gondolom az nem ennyire hideg de mivel garázs nem házon belüli ezért ott is vannak mínuszok.-5 -10

Helye kis doboz szalmával és van rajta egy hungarocell fedő letakarva.

Jó kedélyű a macska.

Táljába a vize fagyva volt reggel de nem panaszkodik.

Szóval szerintem bírja a hideget mert simán kinn maradt a mostani -15 ben is.

Most beengedtük az előtérbe azért de eddig kin volt garázsba mondom -17 fok volt kinn.Kibírta.

Én sem szeretem ha lakásban van de így az előtérbe beengedtük hidegbe azért így biztos jobb lesz neki.Utána - 5 fok felett ki újra a garázsba mert ott a helye .

Tavasszal meg élje életét a szabadba.

2012. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Tehát -17. -2 fokot biztos bír még.De mondjuk hosszú távon nem biztos.
2012. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%

Annyira felelős állattartok vagytok .. "Bír még" .. Hát könyörgöm, menjetek ki meztelenül a -20 fokba, aztán ha majd nem bírjátok majd, felöltözhettek. Milyen gondolkodásmód ez?

A cica is fázik már a fagypontoknál, akár csak az ember.

2012. febr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

annyi külömbség van az ember és a macska közt, h neki van bundája.. télen meg mégnagyobb..

úgyhogy nekem ne gyere azzal h. annyira fázik mint egy ember..

csak az a nagy téli bunda is egy adott fokig bírja.

ezt akartam tudni h. mennyi az a fok ahol a macs már fázik...

gyökér...-.-

2012. febr. 3. 11:19
 6/21 Kissné Tahi Erika válasza:
Én nem kockáztattam, inkább behoztuk a meleg nappaliba és szerencsére a férjem is jól tolerálja:-) Ma 3. napja, hogy bent van, ráadásul a cicus teljesen szobatisztának bizonyul, így marad is, míg nem jön a jó idő.
2012. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%

Én nem mondtam soha hogy felelős állattartó vagyok.Nem is akarok az lenni itt megjegyzem.Örüljön a macska hogy enni adok neki.Máskülönben pedig teszem ki a lakásból mert nem a lakásba való se a kutya se a macska!!!!!

Azok akik így tartják az állatot a lakásukban szerintem nem normális dolog.A kutyaszőr macskaszőr stb. bűz mert van ez tény.Be lehet menni egy olyan ember lakásába aki nem tart állatot meg olyanéba aki igen.Van különbség.

Az ólba vagy a gazdasági épületbe valók az állatok nem pedig az ember lakásába.A macska pedig bírja a hideget merthogy nincs olyan hogy macska az ember lakásában lakik ha hideg van .Merthogy valahogy ők is túlélik a hideget ha nincs aki befogadja szóval szerintem ösztönből megoldják.Egy kutya régen meghal míg a macska átvészeli a telet a szabadban is sőt fenn is tartja magát.

2012. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%

Igen is próbálkozom mert senki nem írja le meddig bírja így meg saját tapasztalatból tudok meríteni(persze emberi normákat betartva nem szadizva). Nem vagyok állatkínzó de nálam az állat háttérbe van nem pedig ember előtt.És ide szerintem az írjon akinek van tapasztalata és nem aki 5 fokba beengedi a lakásba mert a kérdés az volt meddig bírja a hideget .Én meg leírtam hogy nálunk bírja tapasztalatból és nem fagyott meg ilyen körülmények között.Ennyi


Persze rá lehet aggasztani mennyire kegyetlen vagyok de amikor az 1 százalékból 20szor annyit kapnak az állatvédők mint a hajléktalan szervezetek addig ne engem kövezzetek meg!!!!!!

2012. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2%
Na igen én simán elpasszoltam egy macskát 2 3 hetes kis kölyök macskát aki valahogy erre tévedt nem fogadtam be elég 1 is.Majd ha látom nyilatkozom ha túlélte a hideget és akkor biztos állítom hogy kibírja a macska a "legdurvább" hidegeket is .
2012. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%
A macska már kis korától szobatiszta nem is kell tanítani neki leteszel valahova homokot biztos hogy abba végzi a dolgát.
2012. febr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!