Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy születhet hosszú szőrű...

Hogy születhet hosszú szőrű kölyke egy rövid szőrű macskának?

Figyelt kérdés
Az anyacica klasszikus cirmos mintás, rövid szőrű. Sehol nem érintkezhetett hosszú szőrű kandúrral, mégis az alomban volt egy hosszú szőrű fekete cica, mostanra fél éves is elmúlt és egy perzsamacska megirigyelné szőrhosszát. :) Valami korábbi vér ütközött ki, vagy a házimacskáknál bármilyen szín, szőrhossz kialakulhat?
2012. febr. 1. 12:31
 1/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Hogy tudod kizárni, hogy nem érintkezett hosszú szőrű kandúrral?
2012. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csiperkee válasza:
Láttam erről vmit a tvben azt hiszem az volt hogy a gének nagyon sok szerepet játszanak a kölyökmacskák fejlődésénél lehet hogy vmilyen olyan gén van a cicádban ami ezt az elváltozást okozhatja nekem is rövid szőrű cirmos cicám van barna tigris csikos és mindig volt az alomban vörös kiscica holott azonos szinű volt a kandur itt is a gének vtak a felelősek:)
2012. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Könnyen. Szőke, kék szemű szülőknek is születhet sötét szemű, sötét hajú gyereke.
2012. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nagyszűlő is lehet. ismerösömnek fekete nőstény cicája van, az apát sose tudják, de az alomban mindig van egy fehér felesszemszinű cica... a többi meg mindig cirmos
2012. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért tudom kizárni, mert a közelben egyetlen perzsa macska van, az is be van zárva és egy ivartalanított nőstény. :) Szoktuk látni, kik az állandó udvarlók, mert tüzelés időszakban mindig jelen voltak. Fekete, vörös meg tarka kandúrok, de rövid szőrrel.
2012. febr. 1. 14:15
 6/7 anonim válasza:
ha születne még egy perzsa kiscicád és elajándékoznád én itt leszek!
2012. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké. :D Sajnos az anyacicának nyoma veszett októberben, de talán majd a hosszú szőrű cica utódai követik ezt a vérvonalat, ő is nőstény.
2012. febr. 5. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!