Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor kell ivartalanitani a...

Tade kérdése:

Mikor kell ivartalanitani a cicakat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy volt mar ilyen kerdes, de azert megkerdezem...

Anyum orokbefogadott 2 kiscicat, akik kb. 2 honaposak. Egyik nosteny masik kan, egeszsegesek, be vannak oltva, feregtelenitve, de ivartalanitani akarjuk oket, mivel nem szeretnenk ujabb kiscicakat. Az allatorvostol kertunnk tanacsot, hogy hany honapos korban ajanlott a mutet, o azt mondta, majd ha 8 honaposak lesznek akkor elvegzi a mutetet. En mar azt is hallottam, hogy 6 honapos korukban is ivartalanitanak, de lehet en tudom rosszul. Szerintetek?


2009. máj. 31. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

elvileg minimum hat hónaposnak kell lenniük. kb ilyenkor lesznek ivarérettek..

az én macskámat öt hónaposan ivartalaníttattam, és nagyon jól érzi magát..a legújabb kutatások szerint még az ivarérettség előtt jó megműttetni az állatot, így tovább marad fiatal, játékos, és az élettartama is megnő évekkel.

2009. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicámat is 5 hónaposan ivartalanították, semmi baja, sőt állítólag jóval gyorsabban gyógyulnak. Az enyém ráadásul a műtét előtt 5 nappal betüzelt, úgyhogy nem érdemes várni.
2009. máj. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. En is attol felek, hogy 8 honaposan mar keso lesz, de remenykedek, hogy addigra nem tortenik meg a "baj".
2009. máj. 31. 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ha ettől félsz, akkor vidd el őket egy másik állatorvoshoz, aki hamarabb is megcsinálja.
2009. máj. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos még régen az egyik cicánk már 6hónaposan majdnem szült(azt hittük fiú). Szóval sztem jobb előbb. Mi 5hónaposan ivartalaníttattuk a cicáinkat.
2009. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a kandúromat 3 évesen ivartalanítattam és játékos maradt így is. Sőt! Viszont a mostani cicákat 6 hónaposan tervezem, bár előbb megkérdezem a doktornőt is mit mond.
2009. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!