Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Októberben találtunk egy cicát, megsajnáltuk és úgy döntöttünk,hogy megtartjuk, mivel nagyon kicsi volt sajnáltuk,hogy kint legyen ( minden cicánk kinti-benti volt). Azóta bent lakik. Szerintetek majd amikor melegebb lessz meg lehet szoktatni öt is kinti-benti életre vagy már ö csak benti lehet?
2012. febr. 3. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán kirakhatod, nagyon fogja élvezni a szabadságot:)
2012. febr. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de nem fog elmenni? hazatalál majd?
2012. febr. 3. 08:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Soha nem volt saját cicám, de nagyon sok ismerősöm tart kinti-benti macskát.

1x volt olyan, hogy eltűnt a kandúr, és többé nem került haza. De szerintem lényegesen csökken a csavargási vágy, ha ivartalanítva van;)

2012. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
lány, ,még 5 hónapos, de 1 éves korában ivartalanítva lessz :)
2012. febr. 3. 09:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is pont ez volt: befogadtam a kiscicát ősszel, nem engedtem ki a hidegbe, ő felnőtt, ivartalaníttattam (nőstény), aztán jött a tavasz, és kinyitottam az ajtót, hogy kijöhetsz, ha szeretnél. Eleinte meg volt szeppenve, alig merte kidugni az orrát, de az nagyon érdekelte, hogy mi csivitel odakinn. Kijött, visszament, örültem, hogy nem csavarog.

Aztán 2-3 nap elteltével nem jött haza. Nagyon megijedtem. De előkerült pár nap múlva.

Azóta minden este hazajön. Reggel kiengedem, megy bóklászni, bandázni a haverokkal, egereket és verebeket terrorizálni, délután vagy este pedig jön haza, és játssza a kisangyalt. :)

Ha ivartalaníttatod, kevésbé lesz kimaradós.

2012. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még annyit szeretnék hozzátenni: ne várj az ivartalaníttatással egyéves koráig, addigra ő már vígan teherbe eshet. Az enyém 5 hónaposan kezdett pucsítani. :D 7-8 hónapos korában műtötték, addig folyton kiscicákat akart gyártani.

Hamar érnek, gyakran még fel se nőnek rendesen, de már kergetik őket a hormonok.

2012. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Zöld zebra oldalát, már hirdetik a kedvezményes ivartalanítási akciót.
2012. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet szoktatni, kinti-bentire. Ha megjön a tavasz , eleinte veled együtt sétáljon ( fogd ölbe és járkálj vele a kertben) és utána már egyedül is mehet:-)
2012. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: még annyit, hogy 7-8 hónapos korukban ivarérnek , a kiszoktatása ne erre az időszakra essen , csak ivartalanítás utánra, mikor teljesen felépült.
2012. febr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!