Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek az Aldis...

Mi a véleményetek az Aldis macskaeledelekről?

Figyelt kérdés
Én most az olcsób,110 ft-os konzervet veszem.A cicám szereti.Száraztápból Friskies-t kap.Érdemesebb az Aldis száraztápot venni?Száraz és nedves eledelek is érdekelnek.

2012. febr. 6. 18:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Hát a macskáknál nem vagyok otthon, de a kutyáknál az ilyen Friskies, Darling, Chappi és hasonlók nagyon nem jók.Kb. Fűrészpor ízfokozó meg színezék. A nagyáruházakban árult konzervekben pedig nagyon kevés tápláló anyag van, nagy részük víz, és csak 4-5 % húst tartalmaznak.
2012. febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Kösz a választ,bár nem egészen ez volt a kérdésem
2012. febr. 6. 18:47
 3/29 Mailerdeamon ***** válasza:

Abban az árkategóriában kb. teljesen mindegy hogy mit veszel, egyik sem túl ideális. Elél velük a macska, de nincs túl nagy tápértékük.


Én maradnék a Friskies-nél ha már ezek közül kell választani.

2012. febr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Kösz!Egyébként az Aldiban nem ugyanazok a macskaeledelek vannak mint pl. a Tescoban,hanem saját márkások.És aki ezekkel etet,mi a véleménye róla?
2012. febr. 6. 19:42
 5/29 Mailerdeamon ***** válasza:
31%

Teljesen mindegy, hogy Aldi vagy Tesco vagy Spar vagy Kitekat, mind ugyan az az ócskaság. Alig van tápértéke, viszont sok mesterséges és káros anyagot tartalmaz. Éhen nem hal tőle a macska de nem is lesz olyan szép és egészséges mint az, amelyik minőségi tápot eszik.


Ráadásul az sem biztos, hogy hosszú távon olcsóbb, mert egy prémium tápból sokkal kevesebbet kell neki adni, mint a gyenge minőségűből, hasonlítsd csak össze a napi/heti etetési költségeket, arról nem is beszélve, hogy kisebb valószínűséggel lesz beteg a cicád, így az állatorvosi költségek egy részét is megspórolod.

2012. febr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

De érdekes, hogy ezen az oldalon mindenki csak minőségi tápot ad a macskájának.

Utolsónak mondom, nekem 2 cicám van, az egyik 4, a másik 3 éves lesz idén nyáron, ritkán kapnak minőségi tápot, és igenis egészségesek, fényes a szőrük, jó súlyban vannak, az égadta világon semmi bajuk sincs az olcsó kajától.

Nagymamám soha nem adott a macskájának tápot, mégis 15évig élt a cicája. :)

2012. febr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Pontosan!Ezen az oldalon mindenhol azt olvasni,hogy az olcsó kaják milyen szarok(már elnézést a kifejezésért).Erre három dolgot mondok:

1.Nemrég voltam oltatni a cicát,és direkt mondtam az állatorvosomnak,hogy ilyeneket olvastam,igaz-e?Azt mondta,nyugodtan adhatok olcsó tápot a cicának mert NEM TARTALMAZ A CICA EGÉSZSÉGÉRE KÁROS ANYAGOT.Szerintetek hogy engednék piacra dobni,ha megbetegedne tőle az állat?

2.A tesómnak két gyönyörű 5 éves,lakásban tarott sziámija van és mindig Whiskast ad nekik(ami állítólag a legrosszabb)és semmi bajuk.Soha nem voltak még betegek,szép a szőrük,és nem hullik.

3.Az előző cicám is Frikies-t kapott és 14 évesen pusztult el.

2012. febr. 7. 18:42
 8/29 anonim ***** válasza:
78%

:) Na igen... örülök hogy egyet értesz velem! Amúgy múltkor néztem olyan dokumentum filmet, bemutatták a német felvidéken élő macskák sorsát, életét. A vidéken még kisbolt sem volt, mindenki maga termelte meg a napi betevőt, még a kenyeret is. Bolt hiányában ugye nem tudnak macskatápot venni, így mit is kapnak? Házi tejet (tehén, kecske mikor mi) meg maradékot, tésztaféléket... és gyönyörű szép cicák voltak, makk egészségesek voltak, volt köztük 12éves macska is.

Most persze lehet mondani hogy a macskák laktózérzékenyek és vegyük meg a laktózmentes tejet, de tényleg csak ennyit tudok mondani hogy pl. az egyiptomiak idején sem volt laktózmentes tej, a háború idején sem hiszem hogy ez lett volna az emberek legnagyobb baja hogy milyen tejet adnak a macskának....

Az egész csak a rongyrázásról szól meg a felszíneskedésről, hogy jaj az én macskám jobb mert minőségi tápot kap....

Bocsi, kicsit hosszú lett :D

2012. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Mailerdeamon ***** válasza:
36%

Akkor miért is kérsz róluk véleményt ha csak a sajátodat akarod visszahallani?


Arról meg hogy bizonyos adalékanyagok az egészségre károsak millió cikk íródott már, érdemes tájékozódni. Emberi fogyasztásra szánt készítményekben is vannak ilyen anyagok és mégis forgalomban vannak. Ne mondd hogy ez neked új és ne várd, hogy bárki is az olcsó, rossz minőségű tápot fogja neked ajánlani.


Amúgy anyám macskája is olcsót eszik de nem szólok bele, már elmondtam neki a véleményem. Ő sajnálja rá a pénzt, az ő dolga.

2012. febr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
74%

Édesanyád anyagi lehetőségéről nem tudok nyilatkozni...

De szerinted mindenki aki olcsó tápot ad a macskájának, az sajnálja a pénzt?

Nem mindenki teheti meg hogy minőségit vegyen, amikor sokszor az ember a napi ételt alig tudja előteremteni. Persze, lehet mondani hogy akinek nincs pénze minek vállal macskát, de én előbb kérdezném meg, hogy akinek nincs pénze minek szül, mert egy gyerek drágább, mint egy macska.

2012. febr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!