Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhanyakörv okozhat rühességet?

Hoze08 kérdése:

Bolhanyakörv okozhat rühességet?

Figyelt kérdés
mert ez történt nálunk

2012. febr. 6. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem okozhat. De előfordulhat, hogy az állat érzékeny rá. Pl. ha huzamosabb ideig folyamatosan rajta van. Olyankor előfordulhat, hogy a nyakörv körül hullik kicsit a szőre, és viszket a bőre... Lehet hogy csak ez a baj.
2012. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
rühességet nem, mert azt egy atka okoza. a ti esetetekben lehet hogy inkább allergiás a nyakkrövön található valamelyik vegyszerre.
2012. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!


A rüh az egy atkaféle, mint előttem is írták, vagyis rossz szóval "bogár". Amúgy pókféle. Már pedig egy állatot nem lehet elkapni egy nyakörvtől.


A kutyád allergiás a nyakörvre, azonnal le kell róla venni!

2012. febr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem. A rüh egy élősködő. Használj Stronghold spotot.
2012. febr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket!amúgy egy cicáról van szó!egy hétig volt nyakörv rajta,fürdés után kapta! most rühes tünetei vannak!bent él a lakásban. kezeltem már betadinnal,rüh elleni fertötlenitővel és egy krémmel ami a sebeket gyógyitja. ha az egyik seb begyógyul,akkor a cica "csinál"másikat.ezt nem értem
2012. febr. 7. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:
valószínűleg mert viszket neki. Vedd le róla a bolhanyakörvet. Ha elmúlnak a tünetei, akkor tényleg azért van, mert érzékeny rá.
2012. febr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bolha is okozhat rühességhez hasonló tüneteket, a mi egyik macskánknak van "bolhaallergiája". Ilyenkor tiszta seb a teste, kihullik egy csomó szőre, foltokban kopasz. Állatorvos, kap egy szurit, és spot-on bolhátlanító - nekünk ez vált be. (Korábban már egyszer kezelték tévesen röhességgel, naponta le kellett kenni egy büdös, mérgező lötyivel, folyton rettegtem, hogy lenyalja és attól lesz baja...)
2012. febr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!