Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A bolhaírtásra mi a legjobb...

A bolhaírtásra mi a legjobb módszer cicákon?

Figyelt kérdés
Volt egy csíkos házicicám. Televolt bolhákkal, ezért adtunk rá bolhaírtó nyakörvet. Bent is volt a lakásban és emberbolhák ugráltak ki belőle. A macska eltávolítása megoldódott mert eltünt. Már a bolhák is elfogytak szerencsére amit akkor láttam először, hogy létezik emberi is. Minek a nyakörv ha utána az ember lesz bolhás? Régebben nem volt ilyen bajunk nyakörvvel.
2008. ápr. 6. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
A nyakörv szerintem semmit nem ér. Van egy csepp, amit az állatorvostól kell kérni, vagy a patikában, a cica nyakára kell csepegtetni, és 3 hónapig véd a bolháktól és kullancsoktól is. Ez tényleg hatásos.
2008. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ majd kipróbálom:)
2008. ápr. 6. 16:51
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Én is a FRONTLINE-t használom, szerintem ez a legjobb. A cica tarkójára kell cseppegtetni a bőrére úgy, hogy ne tudja lenyalni. Nekem egyszer rosszul sikerült és megnyalta, szegény úgy elfutott, megrémültem, hogy mi lesz vele:o, de semmi baj hál'istennek! Azóta jobban vigyázok:)Olyankor szoktam, amikor alszik, néha észre sem veszi:)
2008. ápr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Nálam volt ilyen.Van 5 fekete macskám és most született kettő.Tavaj nyáron ki kellett őket zárni a lakásból mert az egész lakásban sőt még az ágyamban is kész bolhacirkusz volt.És mindegyik nyakában volt bolhaírtó nyakörv de semmit sem ért.Lehet hogy majd én is áttérek erre a csepektetőre mert idén is lesz egy nagy bolha piac a lakásban :)
2008. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondhatom, hogy a cseppek a tarkóra a leghatásosabb szer. Bár sok cicánál már nem olcsó mulatság. Én a benti cicámra tettem bolhanyakörvet, de folyton le akarta szedni, és egyszer az alsó állkapcsát sikerült úgy beakasztania, hogy teljesen megkergült egy fél perc alatt, próbálta letépni magáról, már vérzett a szája, nekünk nem engedte magát megfogni, összekarmolt és csak nagy nehezen sikerült levágni róla a nyagkörvet. Igencsak megviselte az akció, s még szerencse, hogy éppen otthon voltunk, és előttünk történt ez meg, mert nem tudom mi lett volna a vége, ha egyedül lett volna.

Azalatt a néhány nap alatt pedig, míg rajta volt a nyakörv, nem történt a bolhákkal semmi. A cseppektől viszont teljesen kidöglöttek. Érdemes még az állatkereskedésből még egy pumpás bolhaíírtót is venni, amivel esetleg a lakásban is lehet fújogatni pl. a szőnyegre.

2008. ápr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még az érdekelne, hogy ha befújom mikor jöhet be a házba, hogy ne bent peregjenek szét a bolhák?
2008. ápr. 12. 17:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát a lakásba való beengedéssel tényleg jó várni pár napot, bár az én macskám egyáltalán nem jár ki, viszont így is elpusztulva, vagy féldöglötten estek ki belőle a bolhák, és utána már nem találtam élőt sehol. Biztosan megmondják a kereskedésben, hogy mennyit érdemes várni a beengedéssel.
2008. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ jó sepregetést akkor:) Figyelni fogom akkor a szőrét, ha már nem látok majd beengedem és megkérdezem a kereskedésben.
2008. ápr. 14. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!