Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akarok kis cicat. A rezsiböl...

Akarok kis cicat. A rezsiböl nem futja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
mar 2 eve egyutt elunk. Nala lakok. Hazi alatot nem akar, de nincs ellenere. En akarok., de ez draga. Es ha elkell vallnunk? A macsek kell hogy utazan velem haza 1000 km. 29/f
2012. febr. 6. 21:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy háziállatot többnyire nem a rezsiből tartják fent. Tudod, mit jelent a rezsi szó?

Na mindegy. Szerintem hagyd a fenébe, állatot csak megfelelő anyagi háttérrel lehet vállalni, az sem utolsó szempont,hogy mindkét fél akarja. Én lebeszéllek róla.

2012. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az első válaszolóval!
2012. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Ez a kérdés több sebből vérzik.

Én ott kezdeném, hogy egy cica eltartása nem drága. Kb havi 3000-ből kijön. Persze miután átesett az oltásokon, de a legegyszerűbb olyan cicát szerezni akinek már meg van minden oltása. Mondjuk menhelyről.


A másik amit nem értek, hogy mi köze az állatnak a párkapcsolatodhoz?! Ha egy ilyen dologban nem tudtok dűlőre jutni vagy ilyesmin gondolkodsz hogy mi lesz majd a macskával ha elváltok... hát hogy mondjam: megvizsgálnám nem volt-e kidobott idő ez a 2 év.


Válaszul Mit tegyél? Mittudomén. Szerezz egy macskát.

2012. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Várj, várj! 29 éves pasi vagy és a nődnél laksz? Először magadat tanuld meg eltartani, utána gondolkodj egy állaton! Egy cicáról gondoskodni kell, az enyém olyan, mint egy gyerek (azzal a különbséggel, hogy egyedül hagyhatom a lakásban - max egy napra).

Én havi kb 8000 Ft-ot költök rá, ez a kaja meg az alom. És hiába szerzel olyan cicát, aki már oltva van, mert azt évente ismételni kell. Az is legalább 5-10 ezer forint.

2012. febr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Évente ismételni kell? Max az első pár évben. Ha elég idős macskát szerez nem lesz gond az oltással.

8000-ből pedig elég extra kaják kijönnek egy hónapban. Kb a legdrágább kaja és alom ennyi egy hónapra. Házi koszton is lehet tartani egy cicát, megeszik mindent (kivéve talán a zöldségeket) :)

2012. febr. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, az oltásokat évente ismételni kell, az öreg cicáknál is!

Persze, lehet házikoszton tartani egy cicát, de a hús akkor is 4-5 ezer forint egy hónapra. És a macska eszik zöldséget, ha csak a tápokat nézed meg, sokban van borsó vagy répa. Az enyém a krumplit is lopkodja.

Alomból sem a legdrágábbat veszem, de ahhoz hogy mindig megfelelő mennyiségű és tiszta alom legyen előtte, kell 20 kiló egy hónapra, az a normális alomból kb. 1500 Ft.

Látom lövésed sincs a macskákról, remélem nem tartasz.

2012. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Vegyél plüssmacskát .. Komolyan.

A macskatartás pénzbe kerül, mit teszel, ha megbetegszik? Hagyod kiszenvedni? Gondolkozz már. Előbb próbáld meg saját magad eltartani, utána gondolkodj állatokban.

2012. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%

Kedves 6-os!


Gyerekkorom óta vannak macskáim. Halálukat sosem a rossz kaja, vagy a gondatlan bánásmód okozta. Szerintem több macskám volt, mint ameddig el tudsz számolni. :)


De kár a bögdösődés.


Amikor kinti cicáim voltak soha nem kaptak oltást. Soha. Semmi bajuk nem volt. Neveltem már kiscicát szopós korától kezdve, amikor az anyjuk meghalt... mind szép érett felnőtt cica lett.


Úgyhogy igenis van lövésem a macskákról.

Az elmúlt 5 évben 2 szoba cicám volt és havi 3000-ből (maximum 4000) kijött nekik a kaja és az alom is. Hústól kezdve, whiskas falatokon keresztül a konzervig mindent kaptak. Egyenként 7kg-osak voltak, szóval nem éheztek! Mindenki csodájukra járt gyönyörű szőrük miatt. Az elmúlt 5 évben nem kaptak oltást. Egészségesek.

Ha orvosi kezelésre volt szükség (évente 1x) az alkalmanként 5000ft volt.


zöldség: Ja van zöldség a macskakajában, de nem érzik az ízét, mert elnyomják az ízfokozók. Én még nem láttam macskát répát enni. Amúgy minden macskának egyedi az ízlése. Az egyik cicám odavan a joghurtért meg a csokiért de nem szereti a nyershúst, a másik viszont 3 métert ugrik a nyershúsért.

2012. febr. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Rendben, a Te dolgod, hogyan tartod a macskáidat, de kérlek, ne bíztass mást felelőtlen macskatartásra!
2012. febr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem bíztatok senkit felelőtlen macskatartásra, mivel ez nem felelőtlenség. Mégiscsak állatokról van szó, nem egy csecsemőről. Az állatok mindenféle emberi beavatkozás nélkül képesek elég jól eléldegélni a vadonban. Bennük van a túlélő ösztön. Tudják melyik füvet kell lerágni ha fáj a gyomruk és a többi.

Nem kell feltétlenül az embernek mindent kontroll alatt tartani. Ezzel nem azt mondom, hogy nem kell az állatot orvoshoz vinni, de ha tegyük fel adott egy kóbor macska. Mi a jobb neki? Egy gazdival akinek nincs pénze oltásra, drága húsokra, de szeretgeti és megosztja vele a mindennapi betevőjét vagy az utcán maradni és éhezni?!

2012. febr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!