Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudjam hogy fel vagyok...

Honnan tudjam hogy fel vagyok készülve a cicatartásra?

Figyelt kérdés

már évek óta szeretnék egy cicáz, imádom őket, de attól félek, hogy nem leszek jó gazdája. Szeptembertől egyedül fogok lakni a lakásból, lehet, hogy sokat lesz egyedül?! ráadásul, azt mondják, hogy terhesek mellé nem ajánlott a macska, márpedig én 15 éven belül szeretnék terhes lenni... a WC-re való szoktatás jó ötlet? vagy inkább alomba piszkítson? Mit javasoltok?


26/N


2012. febr. 9. 21:24
 1/1 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

A lényeg hogy minden nap tudj vele lenni, ne kelljen napokra egyedül hagynod. Gondolj arra is, hogy ha nyaralsz magaddal tudod-e vinni vagy lesz-e valaki vigyáz a cicádra.


Ez a terhes téma egy tévhit. A toxoplazmózison a legtöbbek kiskorukban átesnek. A tesztet a TB támogatja, ha pozitív az eredmény (vagyis fél éven belüli a fertőzés) akkor kapsz rá gyógyszert és ennyi, a baba biztonságban van. Ezt a fertőzést egyébként el lehet kapni bármi mástól is, pl. hústól, gyümölcstől tehát teljesen felesleges ez a hisztériakeltés a macskák és a terhesség körül.


Az alomra szoktatás egyszerű, a legtöbb cica önmagától oda végzi a dolgát. Vannak nagyon jó almok (és nem is feltétlenül drágák) amiknek a rendszeres tisztán tartás mellett semmi szaguk nincs.


A legfontosabb azonban hogy tudsz-e elég időt és pénzt szánni a cicádra, hogy az ő élete is boldog lehessen, ne csak a tiéd. A cicák jól elvannak egyedül egész nap, de ha már van egy cicád még egy nem okoz nagy különbséget és párban aztán végképp nem unatkoznak.


Ha nem kijárósak a cicák az ablakra fel kell szerelni cicahálót (főleg ha emeleten laksz), hogy ne mehessenek/eshessenek ki. Ez az ő biztonságuk mellett a te nyugalmadat is szolgája.

2012. febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!