Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye jó lesz a kandúromnak az...

Ugye jó lesz a kandúromnak az ivartalaníttatás? Jó döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Holnap reggel ivartalaníttatom a 3 éves kandúromat mert már 2x jött haza gennyes sebbel.

Nem kínzás ez?...

Másoknak kutyatémában mindig mondom, de ő egy kandúr...

Bocsi ivartalaníttatás előtt mindig elbizonytalanodom, kandúrt még nem műttettem...


Milyen változások lehetnek?

Gyorsan felépül?

Valami ötlet esetleg? Bármi!



basszus... Most kapott egy kis száraz tápot...

De ez még felszívódik neki holnap 10-ig ugye?...



Előre is köszönöm a válaszokat!!!!


2012. febr. 10. 00:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
te mit szólnál, ha levágnák a te ... ? Azért kandúr mert fütyije van.
2012. febr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Állítólag 2x olyan sokáig élnek az ivartalanított kandúrok, mert nem verekszenek. Olyan rémtörténeteket hallani, hogy kilógó bordákkal, kocsányon lógó szemmel, vagy letépett füllel ment haza a cica... És akkor arról még szó sem volt, hogy a lány cica gazdája mit fog csinálni az esetleg születő szerencsétlen kölykökkel, vagy hogy talán anyagilag is jobban megéri egyszer megműteni, mint hogy aztán a félholt macskát toldozzák össze minimum 3szor annyiért.
2012. febr. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

A kandúrkákat inkább csak elbódítják, nem altatják olyan mélyen, mint a nőstény cicákat. Természetesen minden altatás rizikóval jár, nem lehet tudni előre, hogy hogyan fog rá reagálni, ezt valószínűleg az orvos is elmondta, vagy csak nem akart megijeszteni, mert tényleg ritka.


Ennivalót aznap már ne adj neki, enyém 10 szem keksz miatt hányt .. Én a helyedben nem engedném ki a kosárból/ketrecből, amíg magához nem tér teljesen. Én cicámnak első dolga volt megkísérelni felugrani a radiátorra, de félúton elveszett a lendület, de szerencsére készenlétben voltam : ) Nekünk ez olyan 15-20 óra volt, utána majd felfalta a kezemet is, olyan éhes volt.

Nekem olyan meséltek, hogy ivartalanítás után nem nagyon törődtek a lelkével a cicusnak, és az első kiengedéskor megszökött, soha többet nem látták. Az orvos ezt azzal magyarázta, hogy a cicus nagyonis tudja, hogy mi történt vele, és érzelmileg eléggé megviseli, sokat kell babusgatni utána.

Én kicsit megijedtem az ivartalanítás utáni napokban, mert őkandúrsága nagyon lusta volt, nem játszott, nem nyávogott, féltem, hogy ez most már így marad. De azóta ugyanolyan zakkant, mint volt, a különbség annyi, hogy tényleg nemigen kóborol.

Bár nekem az orvos azt mondta, hogy ha nagyon kóborlós jószág, és ebbe leli az örömét, ne várjam, hogy ez majd változtat rajta, ugyanúgy menni fog.



Ezt tegnap írtam egy hasonló kérdéshez, ne haragudj, nem írom le külön neked címezve, de ebben kb minden benne van : )

Valószínűleg amúgy hányni fog, nem szabadott volna adni neki, műtét után majd gyakran nézegesd és takarítgasd.

2012. febr. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

Ne izgulj jót teszel vele. Nem csavarog el, nem fog rajta lenni folyton a kangörcs ami kínozza ha nem vezeti le.

Meg fog nyugodni, szelídebb lesz /általában/.

Egy kicsit nagyobbra fog nőni szép cica lesz.

A szomszédomét egy éve ivartalanították, egy darabig nyakvédő volt rajta, hogy ne nyalogassa a sebet mert most fontos lesz, hogy mindig tisztán tartsátok.

A lakásban is nagyobb tisztaság kell és az almos tálcát is gyakrabban kell tisztítani. Egy darabig nem mehet ki amíg teljesen be nem gyógyul a seb nehogy el fertőződjön.

Nem kis műtét de mindennapos nem lesz baja ne félj, számtalan cica átesik ezen. Jobb lesz neki így.

2012. febr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%

Nem lesz jó neki, ne áltasd magad!

Ez súlyos beleszólás a természet rendjébe, nincs alóla mentség.

Nem vagyunk Istenek, akkor minek kell ezt játszani?

Állat helyett tartsál vitanapot...

2012. febr. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%
Ugyanúgy verekszenek. Teljesen értelmetlen.
2012. febr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak neked lesz jó...
2012. febr. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

hát még mindig bizonytalan vagyok...


azt tudom, hogy a macskák nem egészen olyanok, mint az emberek, ha nem érez párzóképes nőstényszagot, nincs semmi baja, nem "fantáziál" a párzásról...

csak hát ugye a territórium harcok...



szóval nekem "mindegy" lenne, hogy műtét vagy nem műtét...

én elsősorban neki akarok jót, illetve hát félek, hogy nagyon megsérül...

van 4 kutyám, tehát a kertbe más macska nem jön be, az az ő területe, de így talán nem járna el új telkeket vonni a kis fennhatósága alá...


2x volt gennyes seb a fején, ha 3x a szemébe kapnának - vagy a harc hevében idegen kutya kertjébe tévedne,... hát akkor megőrülnék...

a tesóját (lány) már elvesztettem, őt már nem fogom, jobban akarok vigyázni rá!



de másfelől úgy sajnálom, hogy szenvedést okozok neki:(:(


Tudom, ők máshogy érzik a fájdalmat és jobban is regenerálódnak, csak hát na...



Bízom az orvosomban, a kan kutyámnál direkt vár még az ivartalaníttatással és azt mondja, ha nem feltétlen szükséges, el sem végezné a műtétet... (a szukák mind ivartalanok).

Szóval nem egy ilyen nyiszálós barbár...

A kandúromnál viszont egyértelműen mondta, hogy válasszak: vagy sérülések, vagy műtét...



Hjaj, remélem jól döntök és minden oké lesz a műtét után is....


Mindenkinek nyomom a zöld kezet és köszönöm a válaszokat!:)



Jöhetnek még tapasztalatok esetleg, ha valaki hajnal 2 fele nem tud aludni...:D

2012. febr. 10. 01:14
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 8 hónaposan lett ivartalanítva a kandúrom.

Másnap már semmi baja nem volt a műtét után.

Utána is eljárt a szomszédokhoz. Voltak maccs barátai, de nem kószált el napokra. Nem verekedett. Nem hízott meg. Vadászott. Kinti, benti cicaként élt. Augusztusban halt meg 17 évesen.

Sosem volt semmi betegsége.

2012. febr. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nekem van egy majdnem 5 éves kandúr cicusom akit 1 éve ivartalanítattam. nagyon rossz cica volt nem hagyott minket aludni éjjel, kapart össze- vissza ugrált a lakásban. aztán egy ideig birtuk idegekkel, de aztán a sok veszekedés elkerülése érdekében úgy döntöttem, hogy ivartalanítva lesz. A műtét után 1-2 napig rosszul vollt hányt is.. nyalogatni akarta a sebét de nem hagytam neki. (JAh és kérj valamilyen speciális kimélő kaját a cicának amit ivartalanítás után kaphat)
2012. febr. 10. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!